
Найвигідніше інвестувати в житло в Хмельницькій та Івано-Франківській областях.
Про це свідчать результати дослідження «OLX Нерухомість», передає Фіртка.
Так, як зазначили експерти, найбільше пропозицій на первинному ринку житла впродовж року спостерігали в Київській (67 962 оголошення), Одеській (35 709) та в Івано-Франківській областях (20 454). Тим часом на вторинному ринку трійку лідерів після Київщини (245 945 оголошень) та Одещини (151 157) замкнула Дніпропетровська область (92 263).
Водночас, за словами аналітиків, зважаючи на ризики, пов’язані з війною, а також негайну потребу в готовому для проживання приміщенні, українці торік значно більше цікавилися покупкою житла на вторинному ринку. Так, найбільший інтерес як до «первинки», так і до «вторинки» залишився на Київщині.
Однак, останнім типом житла пошукачі цікавилися уп’ятеро частіше: майже 799 тисяч разів проти 156 тисяч.
«Якщо аналізувати попит, то географія відгуків на квартири на етапі будівництва змістилася західніше, оскільки чим далі від фронту, тим більше українці готові вкладати кошти в забудову.
Натомість найбільше відгуків на готові квартири від власників впродовж року спостерігалось переважно у великих містах-мільйонниках», — наголошують у дослідженні.
Зазначимо, що за підрахунками аналітиків, за рік середня вартість квадратного метра житла зросла приблизно на третину. За словами експертів, на етапі будівництва найвигідніше інвестувати в помешкання на Хмельниччині та Івано-Франківщині.
Медіанна вартість квадратного метра станом на грудень 2022 в цих регіонах була найнижчою в країні — 22 тисячі 108 грн за метр квадратний і 23 тисячі 312 грн за метр квадратний відповідно.
Нагадаємо, на Івано-Франківщині в середньому однокімнатну квартиру на вторинному ринку можна придбати за 36 745 долари США. Дізнатись детальніше про ціни на вторинному ринку можна за посиланням.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTube. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Внутрішньо переміщені особи отримають житло: що потрібно знати
Відомо, скільки переселенців планують повернутись додому після війни — опитування
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Внутрішньо переміщені особи розповіли, чому для тимчасового перебування обрали Івано-Франківськ