МОЗ нині першочергово шукає можливості, як і де перепрофілювати заклади для боротьби із коронавірусом.
Про це та більше розповів в ефірі Громадського радіо головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, пише Фіртка.
«Ми зараз відмовляємося від одного з індикаторів, який говорив про те, що на червоний рівень небезпеки потрапляють регіони, у яких у 5 разів середній по країні рівень захворюваності. Нині це буде чітка цифра — 320 випадків на останні 14 днів на певну кількість населення, і якщо Київ буде потрапляти в ці показники, буде заслухуватися комісія ТЕБ та НС, яка збирається кожного четверга, і спільно з КМДА будуть вибирати з переліку обмежень, які застосовуватимуть у Києві», — зазначив Ляшко.
читайте також: В Україні планують продовжити карантин до кінця року
Він також звернув увагу на те, що зараз тривають розмови про те, що «обмеження передчасні» та апелювати до МОЗ, щоб там допомагали знайти додаткові ліжка для госпіталізації хворих.
«Першочергово ми шукаємо можливості, як і де перепрофілювати заклади. Зараз ми розглядаємо можливість залучення інститутів Академії медичних наук, лікарень відомчих служб, таких як Укрзалізниця, Державне управління справами, госпіталі МВС, СБУ, ДПСУ, це все потенційно наш резерв ліжок, які ми можемо розгортати.»,- говорить Ляшко.
За словами Ляшка у суботу на нараді у президента озвучувалося питання про місця, де можливо розгортати додатково шпиталі вже поза межами закладів охорони здоров’я. Це в першу чергу йдеться про Київ, про Одеську та Донецьку область.
«Найкритичніше те, що тимчасовий госпіталь можна розгорнути, але туди повинні приїхати кваліфіковані кадри, і ось питання з лікарями сьогодні дуже гостре. Лікарів на парашутах не скинуть, і вони за одну годину не навчаться, тому питання, коли ми говоримо про необхідність дотримання протиепідемічних норм, і ми говорили про це навесні і говорили влітку, ми робимо ці обмеження не просто так, а щоби запобігти стрімкому зростанню, щоби не було колапсу системи охорони здоров’я. Нам вдалося це зробити навесні, далі система була підготовлена, і навіть з 5 тисячами випадків на добу, ми справляємося, але система охорони не безрозмірна»,- каже головний санітарний лікар України.
Читайте також: