Серед проблем, які існують наразі на ринку праці, найбільше громадяни назвали мобілізацію працівників — 73%.
Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова, пише Фіртка.
Також, респонденти назвали наступні проблеми: дефіцит кадрів — 53%, відтік кваліфікованих кадрів за кордон — 48%, тінізацію економічних відносин — 26% та диспропорції у зарплатних очікуваннях кандидатів та фінансовими можливостями бізнесу — 22%.
Ще 19% повідомили про неготовність рекрутерів і роботодавців до співпраці з кандидатами, старшими 40 років.
"Нові правила мобілізації суттєво вплинули на всі сектори ринку праці в Україні, але є особливо проблематичними там, де більшість робочої сили традиційно становлять чоловіки", — зазначили дослідники.
На запитання: "Чи є дефіцит кадрів на підприємстві де Ви зараз працюєте?", про дефіцит фахівців повідомили 66% чоловіків та 55% жінок, серед них — 30% розповіли про існування суттєвого дефіциту фахівців усіх кваліфікацій, 24% — про дефіцит кваліфікованих фахівців.
Ще 32% відповіли, що дефіциту кадрів немає.
Водночас на запитання: "Що на Вашу думку, необхідно, щоб подолати дефіцит кадрів в Україні?", 54% відповіли що необхідна перекваліфікація співробітників і перерозподіл обовʼязків у трудовому колективі, 52% — звернули увагу на необхідність поширювати програми залучення молодих фахівців та заохочення повернення до України громадян, які зараз перебувають за кордоном.
Ще 53% вважають що доцільно розвивати програми навчання та адаптації для працівників старшого віку та пристосування робочих місць та умов зайнятості для працівників старшого віку та працівників з інвалідністю. П’ята частина (22%) висловилась за необхідність автоматизації процесів виробництва.
При цьому лише 15% схвалюють залучення жінок на чоловічі професії. Майже зовсім не користується підтримкою з боку громадян України залучення робочої сили з інших країн (6,6%).
Довідково: опитування проводили з 6 до 12 червня 2024 року методом face-to-face у всіх областях України (окрім тимчасово окупованих територій і територій, на яких ведуться бойові дії).
Опитали 2 016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: