"Мобілізація потрібна, втім треба підійти до цього виваженіше", — Марцінків

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Івано-Франківської області проводять заходи загальної мобілізації людських ресурсів для оперативного доукомплектування військових частин Збройних Сил та інших військових формувань України.

Очільник Івано-Франківської громади Руслан Марцінків наголошує на необхідності мобілізації. Втім, уточнює посадовець, варто робити це розумно, передає Фіртка.

«Я за те, що потрібно змінювати хлопців, потрібна мобілізація. Ніхто не каже, що цього не варто робити. Але в межах законодавства, знову ж таки, якось цю мобілізацію по-мудрому треба робити.

Ми говоримо про інформаційно-психологічні операції ворога, а іноді й самі даємо такі приводи. Розумію, що сьогодні територіальний центр комплектування діє в межах своїх повноважень і робить все, що вважає за доцільне, аби була якнайшвидшою перемога. Не буду якісь інші моральні речі коментувати

Мені здається, що треба підійти до цього виваженіше. Я ще раз кажу, мобілізацію проводити потрібно. Хлопці виснажуються, є поранені та, на жаль, загиблі. І потрібно їх замінювати», — зазначив Марцінків.

Аби залучити більше людей до мобілізації, потрібно переглянути закони, додати заробітну плату. Зі слів міського голови, людей потрібно мотивувати фінансовою стороною та гарантіями.

«Якщо людина підписує контракт і йде воювати — вона повинна мати величезний соціальний пакет. Я думаю, що заохочувати приєднуватись до лав ЗСУ треба саме такими речами», — уточнив Марцінків.


Зауважимо, мобілізація в Україні розпочалася 24 лютого 2022 року і постійно триває. Жодних хвиль мобілізації немає, а потреби у мобілізації  та її посилення залежать від розвитку ситуації на фронті. 

У більшості випадків громадян сьогодні викликають до територіальних центрів комплектування з метою уточнення військово-облікових даних. Разом з тим, передусім мобілізують тих, хто вже має досвід участі в бойових діях та тих, хто може працювати з новими зразками озброєння, які надані західними партнерами. Надалі також можуть бути призвані й інші громадяни, необхідні для певних військових спеціальностей.

Також сьогодні є попит на людей, які володіють іноземними мовами, зокрема, англійською, німецькою та французькою. Фахівці зі знанням мов потрібні на службі для співпраці з інструкторами з інших країн, які навчають українських військових поводженню з новими видами озброєння. Тому влітку, під час мобілізації, будуть звертати увагу і призивати саме тих, хто на високому рівні володіє іноземними мовами.

  читайте також: Рада розширила список тих, хто підлягає мобілізації: прикарпатцям пояснили, що змінилося

Водночас тих військовозобов'язаних, які раніше не проходили служби, призивають до навчальних центрів, де відбувається навчання за визначеними спеціальностями. Після чого військовослужбовці прибувають до військових частин на конкретні посади.

У цілому у липні 2023 року до війська можуть мобілізувати такі категорії чоловіків від 18 до 60 років:


Коментарі ()

08.12.2023

Про те, як повномасштабна російська агресія вплинула на будівельну галузь  та його особисте життя читайте в інтерв’ю Фіртці.  

953
05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

1268 3
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

1363
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3688 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

4046
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4374

Завдяки путіну, такої ганьби та приниження росія не відчувала ніколи за всю свою історію.

273

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

355

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

845

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1298
09.12.2023

Незалежно від того, випивка у вашому житті є святковим ритуалом або служить для зняття стресу, ви можете випити таку кількість алкоголю, ризик якої для здоров’я переважає потенційну користь.  

128
07.12.2023

Ці ласощі навіть тепер, у холодну пору року, покращують життєвий тонус і загальне самопочуття.

247
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

369
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

11424
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

932
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

884
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5541
08.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13415
06.12.2023

Уряд продовжує політику енергоефективності, стартує наступна фаза реалізації програми обміну старих ламп на світлодіодні.  

314
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

494
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

492
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1339