"Мобілізація потрібна, втім треба підійти до цього виваженіше", — Марцінків

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Івано-Франківської області проводять заходи загальної мобілізації людських ресурсів для оперативного доукомплектування військових частин Збройних Сил та інших військових формувань України.

Очільник Івано-Франківської громади Руслан Марцінків наголошує на необхідності мобілізації. Втім, уточнює посадовець, варто робити це розумно, передає Фіртка.

«Я за те, що потрібно змінювати хлопців, потрібна мобілізація. Ніхто не каже, що цього не варто робити. Але в межах законодавства, знову ж таки, якось цю мобілізацію по-мудрому треба робити.

Ми говоримо про інформаційно-психологічні операції ворога, а іноді й самі даємо такі приводи. Розумію, що сьогодні територіальний центр комплектування діє в межах своїх повноважень і робить все, що вважає за доцільне, аби була якнайшвидшою перемога. Не буду якісь інші моральні речі коментувати

Мені здається, що треба підійти до цього виваженіше. Я ще раз кажу, мобілізацію проводити потрібно. Хлопці виснажуються, є поранені та, на жаль, загиблі. І потрібно їх замінювати», — зазначив Марцінків.

Аби залучити більше людей до мобілізації, потрібно переглянути закони, додати заробітну плату. Зі слів міського голови, людей потрібно мотивувати фінансовою стороною та гарантіями.

«Якщо людина підписує контракт і йде воювати — вона повинна мати величезний соціальний пакет. Я думаю, що заохочувати приєднуватись до лав ЗСУ треба саме такими речами», — уточнив Марцінків.


Зауважимо, мобілізація в Україні розпочалася 24 лютого 2022 року і постійно триває. Жодних хвиль мобілізації немає, а потреби у мобілізації  та її посилення залежать від розвитку ситуації на фронті. 

У більшості випадків громадян сьогодні викликають до територіальних центрів комплектування з метою уточнення військово-облікових даних. Разом з тим, передусім мобілізують тих, хто вже має досвід участі в бойових діях та тих, хто може працювати з новими зразками озброєння, які надані західними партнерами. Надалі також можуть бути призвані й інші громадяни, необхідні для певних військових спеціальностей.

Також сьогодні є попит на людей, які володіють іноземними мовами, зокрема, англійською, німецькою та французькою. Фахівці зі знанням мов потрібні на службі для співпраці з інструкторами з інших країн, які навчають українських військових поводженню з новими видами озброєння. Тому влітку, під час мобілізації, будуть звертати увагу і призивати саме тих, хто на високому рівні володіє іноземними мовами.

  читайте також: Рада розширила список тих, хто підлягає мобілізації: прикарпатцям пояснили, що змінилося

Водночас тих військовозобов'язаних, які раніше не проходили служби, призивають до навчальних центрів, де відбувається навчання за визначеними спеціальностями. Після чого військовослужбовці прибувають до військових частин на конкретні посади.

У цілому у липні 2023 року до війська можуть мобілізувати такі категорії чоловіків від 18 до 60 років:


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

357
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2940
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21095
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1989
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1361 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2379

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

717

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2157

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

832

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1420
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

158
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

471
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1006
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

157
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

776
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

749
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

686
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8224
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

881 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

883
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2181 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

831