Мобілізація на Прикарпатті триває: військовозобов’язані мають прибути до ТЦК та СП

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Івано-Франківщини проводять заходи загальної мобілізації для оперативного доукомплектування війська.

Так, у зв’язку із тривалою широкомасштабною російською агресією проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання боєздатності Збройних Сил України та інших військових формувань на підставі Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 65/2022 «Про загальну мобілізацію», у витязі з наказу начальника Верховинського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 5 червня 2023 року йдеться:

  • Усім військовозобов’язаним-чоловікам що проживають (перебувають) на території Івано-Франківської області,з’явитися у 10 денні терміни до районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки області за місцем проживання (перебування). При собі мати військовий квиток, паспорт, медичні книжки, документи що надають право на відстрочку.
  • Зміна місця проживання військовозобов’язаним без дозволу начальників районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки заборонена.
  • Підприємствам, установам, організаціям, усіх форм власності незалежно від їх підпорядкування, громадянам, які є постачальниками транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, забезпечити доставку та передачу транспортних засобів і техніки у терміни, в обсягах та за адресами, визначеними у зведених (часткових) нарядах на поставку техніки під час мобілізації.

Окрім того, органам державної влади, виконавчим комітетам сільських, селищних, міських рад, територіальних громад, підприємствам, установам, організаціям, навчальним закладам усіх форм власності незалежно від їх підпорядкування, житлово-експлуатаційним організаціям та домовласникам організувати та забезпечити в установленому порядку:

  • своєчасне оповіщення військовозобов’язаних та резервістів, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, в особливий період, забезпечити їх виклик до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, постачальників транспортних засобів і техніки національної економіки, яка залучається для забезпечення потреб Збройних Сил України та інших військових формувань;
  • явку військовозобов’язаних на збірні пункти або у військові частини у терміни та за адресами, вказаними у мобілізаційних розпорядженнях, персональних повістках;
  • роботу системи оповіщення, збору та поставки мобілізаційних ресурсів;
  • охорону громадського порядку під час проведення оповіщення, збору і поставки мобілізаційних ресурсів до збірних пунктів та військових частин;
  • розшук громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку;
  • постійне інформування населення про хід призову громадян на військову службу під час мобілізації, в особливий період;
  • залучення громадських та волонтерських організацій щодо надання допомоги у проведенні призову громадян на військову службу під час мобілізації в особливий період.


Відповідальність за неявку до ТЦК та СП після отримання повістки


За неявку передбачено адміністративне та навіть кримінальне покарання.

Якщо людина не з'явиться за викликом у воєнний час вперше, це загрожує штрафом від 1 700 до 3 400 гривень.  Водночас неявка без поважних причин в особливий період означає ухилення від призову і передбачає кримінальну відповідальність за ст. 335 Кримінального кодексу — карається обмеженням волі на строк до трьох років.

Однак, є низка причин, які є поважними для неявки у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки під час мобілізації.

Правозахисники назвали такі причини:

  • хвороба;
  • стихійне лихо;
  • смерть рідної людини;
  • інша вагома обставина, через яку призовник вчасно не прибув до територіального центру комплектування.

Відтак, необхідно подати до ТЦК та СП відповідні підтверджувальні документи про причини неявки. Це можна зробити одразу після зникнення причин або ж на етапі розгляду відповідної адміністративної справи.

Неявка призовника без поважної причини у будь-якому випадку спричинить покарання.  


Війна: обов’язки військовозобов'язаних в Україні 
  • Виконувати обов’язок перед державою: захищати Україну, виконувати завдання оборони України, захист її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.
  • Військовозобов'язані чоловіки перебувають на військовому обліку залежно від присвоєних їм військових звань до граничного віку.
  • Вчасно прибути за повісткою. Під час загальної мобілізації призов на військову службу відбувається шляхом вручення повісток. Так, після отримання повісток військовозобов'язані мають з'явитися з документами у ТЦК та СП. 
  • Не змінювати місце проживання без дозволу керівника відповідного ТЦК (військовозобов'язаних та резервістів СБУ, Служби зовнішньої розвідки — без дозволу відповідного керівника). Так, військовозобов'язані мають особисто з'являтися в районний (міський) ТЦК та СП для зняття з військового обліку і в триденний строк з дня прибуття на нове місце проживання стати на військовий облік.
  • Вчасно здійснювати медичний огляд і лікування згідно з рішенням військово-лікарської комісії.
  • Повідомляти про зміни персональних даних в семиденний строк працівникам ТЦК та СП.
  • Особисто звіряти особисті дані в ТЦК. Так, потрібно звіряти власні персональні дані не рідше одного разу на п’ять років з обліковими даними ТЦК, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки.
  • Подавати дані про відстрочку. Робити це необхідно щороку до 1 жовтня. Так, до ТЦК подають документи, які підтверджують право громадян на відстрочку від призову на строкову військову службу.
  • Особисто прибувати до ТЦК та СП, щоб знятися з обліку.
  • Прибути до ТЦК та СП навіть у разі, якщо повістка не прийшла. Так, за десять днів після початку чергового призову на строкову військову службу, визначеного указом Президента України, громадяни повинні самостійно прибути до ТЦК.

Після завершення війни та відповідно припинення мобілізації в країні, наступає відбудовний період. На рівні держави виникає потреба у здійсненні заходів по відновленню народного господарства, економіки та перехід на режим роботи в мирний час.

З метою забезпечення законних підстав для виходу країни з особливого періоду Указом Президента України, затвердженим Верховною Радою України, оголошують демобілізацію.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок


11.06.2023 3846 1
Коментарі (1)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1798
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1113
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1384 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3907 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33956
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2961

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

410

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

832

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1802

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1147
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1187
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

703
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

580
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2055
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12270
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1574
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1358
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

648
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

331
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

405
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

445
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1339