Міжнародний День кішок: цікаві факти і найпопулярніші коти Мережі

Міжнародний День кішок — неофіційне свято на честь котів, яке відзначається по всьому світу 8 серпня.

По всьому світу День котів відзначають в різний час, пише Фіртка з посиланням на НВ.

У США Днем кішки є 29 жовтня. В Японії День кішки відзначається 22 лютого. Це пов’язано з тим, що японською мовою нявкання кішки звучить як «нян-нян-нян». «Нян» також може означати «два», а «два-два-два» можна розцінити як 22 лютого (22.02.).

У Польщі день кота святкується 17 лютого, а в Італії - 17 листопада.

Міжнародним днем кішок з 2002 року визнано 8 серпня. Його ініціатором став Міжнародний фонд Animal Welfare. У День кішки люди купують іграшки або ласощі своїм улюбленцям і оточують їх турботою.

Цікаві факти про котів

1. Кішки споконвіку були й залишаються найпоширенішими тваринами у всьому світі: близько 80% всіх жителів Землі тримають домашню тварину, і більше половини з них віддали свою перевагу саме кішкам, на другому місці йдуть собаки.

2. Коти виконують ряд корисних для людини функцій. Вони відмінно винищують гризунів, лікують деякі захворювання і навіть продовжують життя своєму господареві. Так, американськими лікарями було встановлено, що власники кішок на 40% рідше страждають від хвороб серця, також у них рідше трапляються інфаркти та інсульти.

3. Найпопулярніша у світі порода — персидська кішка, потім йдуть мейн-куни і сіамці.

4. Найстарішою кішкою, занесеної до Книги рекордів Гіннесса, була Crème Puff з Остіна, штат Техас, яка жила з 1967 по 6 серпня 2005 року і померла через три дні після свого 38-го дня народження.

5. Котів можна розрізнити, як людей за відбитками пальців, тільки у котячих це відбиток носа.

Найпопулярніші кішки в Instagram

Висловухий кіт Вафля став популярним завдяки господарям, які наряджають його в незвичайні костюми.

У кішки модельєра Карла Лагерфельда Шупетт є особиста сторінка в Instagram, на яку підписані 274 тис. чоловік. Там з’являються малюнки за участю кішки, а також фото та відео з нею. На іншій офіційній сторінці є світлини самої Шупетт.

Маро і Кукурі - японські коти-дегустатори. В їх особистому блозі з’являються фото, в якому хвостаті позують за столом з апетитними стравами.

Найвідоміша кішка породи манчкін в Instagram — блакитноока Pooky. На фото в своєму блозі кішка спить, їсть, грає - словом, живе щасливим котячим життям.

Кіт Саймона — мультфільм, який став популярним в Мережі завдяки зображенню смішних ситуацій, з якими стикаються всі власники кішок.

Смузі вважають найфотогенічнішою кішкою в світі. Понад 2 млн підписників захоплено стежать за новими знімками власниці дивовижних смарагдових очей.

Рудий шотландський кіт Хосіко став відомий як «найкругліший кіт інтернету».

Кіт на прізвисько Снупі - представник породи екзот, який став популярним завдяки милій зовнішності, яка багатьом нагадує плюшеву іграшку. Господарі люблять наряджати Снупі в різні костюми, а фото кота збирають тисячі лайків.

Кот Монті з Копенгагена має досить своєрідну мордочку через відсутність частини носової перегородки (результат хромосомної аномалії). Кот довгий час провів в притулку і зараз живе в люблячій сім'ї.

Меггі Лью вважається кішкою з найсумнішим поглядом. Насправді у кішки все добре, а на її аккаунт підписані більше 160 тисяч чоловік.


08.08.2020 3339
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2809
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20958
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1920
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1307 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2328
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3990

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

628

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2096

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

782

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1377
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

35
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

437
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

967
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

34
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

706
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

709
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8149
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

713 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

845
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2127 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

794