Минулоріч на Прикарпатті зафіксували 5 випадків захворювання на ВІЛ

 

 

10 липня під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Ігоря Пасічняка, в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Миколи Стовбана та директора обласного фтизіопульмонологічного центру Любомира Малофія відбулось засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при облдержадміністрації.
 

Присутні – члени обласної координаційної ради, учасники засідання, голови районних та міських координаційних рад заслухали та обговорили ряд питань, які стосувались проведення профілактичної роботи по туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу серед дітей та молоді у 2016-2017 роках, ролі патронажної служби і раннього виявлення ВІЛ-інфекції/СНІДу у хворих на венеричні захворювання, стану виконання соціальної цільової програми протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в Галицькому і Косівському районах, а також затвердження Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії даних захворювань на період до 2020 року та плану заходів її реалізації в області.

 

У своїй доповіді щодо проведення профілактичної роботи серед дітей та молоді головний спеціаліст департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Олена Форкуца наголосила, що місцевими органами управління освіти спільно з центральними районними лікарнями організовано туберкулінодіагностику дітей та підлітків, проходження профілактичних флюорографічних обстежень працівниками навчальних закладів відповідно до чинного законодавства.

 

Також спеціаліст повідомила, що в обласній цільовій соціальній програмі «Молодь Прикарпаття» на 2016-2020 роки передбачені кошти в сумі 62 тисячі гривень, які спрямовуються на проведення інформаційно-профілактичної роботи щодо протидії поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу та профілактику негативних явищ у молодіжному середовищі.

 

Як зазначив заступник головного лікаря ОКДВД Олег Василюк, з огляду на специфіку роботи профільного лікувального закладу, а саме обстеження потенційно ВІЛ-інфікованих пацієнтів, які звертаються за допомогою з приводу дерматологічних або венеричних захворювань, велика увага приділяється обстеженню на ВІЛ-інфекцію з охопленням максимальної кількості пацієнтів. Зокрема, в поле зору потрапляє велика кількість пацієнтів із симптомами, синдромами чи недугами при яких пропонуються послуги з добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію, перелік яких затверджений в наказі Міністерства охорони здоров’я України.

 

Так, за минулий рік було обстежено 2142 пацієнти, які звернулись за медичною допомогою в заклад. Серед них зареєстровано 5 випадків позитивного результату аналізу крові на ВІЛ-інфекцію.

 

У свою чергу головний лікар Галицької ЦРЛ Любомир Журавецький надав інформацію щодо стану виконання соціальної цільової програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу в районі.

 

За даними, рішенням ХІІ сесії районної ради сьомого скликання була затверджена Районна цільова програма протидії захворюванню на туберкульоз на 2017-2020 роки, яка передбачає щорічне виділення коштів у сумі 240 тисяч гривень.

 

«У І півріччі поточного року виділено на закупівлю туберкуліну 30 тисяч гривень, на придбання витяжної лабораторної шафи 10 тисяч гривень», – повідомив головний медик Галицького району.

 

Щодо Косівського району, то головний лікар Дмитро Микитюк відзначив, що за перше півріччя 2017 року на «Д» облік в кабінеті «Довіра» було взято одного пацієнта. 


12.07.2017 514 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

744
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1706
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3290
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2221 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4418
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6159

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

579

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

521

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

506

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

570
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10140
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

983
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

924
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

740
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2562
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

974
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1294
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34235 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

436
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

502
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

847 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1042