Михайло ВИШИВАНЮК про Тібет та геополітичний вибір України

Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк прокоментував кореспонденту «Фіртки» своє бачення геостратегічного вибору України:

 

 

 

- Михайле Васильовичу, кілька днів тому Віктор Янукович заявив про те, що деякі українські опозиціонери перешкоджають євроінтеграції України, а раніше і Віктор Ющенко заявив про те, що на його думку «медовий місяць» Москви і Києва закінчився і почалося розчарування у відносинах між Україною та Росією. Чи означає це, що Україна нарешті визначилася у своєму європейському виборі?

- Віктор Федорович абсолютно правий. Коли наші опозиціонери їдуть в Раду Європи і просять не приймати Україну в Європейський Союз, то, вибачайте, я таких «патріотів в лапках» не розумію. Як можна їхати в Європарламент і через свої власні дрібні амбіції просити не пускати українських чиновників в Європу і блокувати контакти Європейських структур з Україною, бо за їх словами «Україна – це дика країна»? Ну як їх можна розуміти?

А те, що Україна вибрала стратегічний курс в Євросоюз, то це вже, я думаю, ні в кого не викликає сумнівів.

 

- А як на вашу думку до цього поставиться Росія? Чи захоче вона так просто «відпустити» Україну з орбіти свого впливу?

- Росія, безперечно, мало того, що не захоче «відпусткати» Україну, - в Росії потужна дипломатична машина, яка теж працює у відповідному напрямку. І ця машина працює як в Європарламенті, так і надзвичайно потужно вона працює у Вашингтоні.

Тому в такій ситуації, ті хто надто часто їздить до Європи і поливає Україну брудом і при цьому називає себе "патріотом України", то я б їх назвав зрадниками України. Вони роблять велику шкоду не владі, а всім українцям.

 

- Ви багато поїздили по світу. Були не тільки в Європі і США, а й на Сході – в Китаї, на Тібеті, в Сінгапурі. Скажіть, чи є щось цікаве для нас на Сході, що ми могли б перейняти, в чому повчитися?

 - Для того, щоб керувати, управляти – треба «знати». Потрібно багато знати, багато вчитися, мати життєвий досвід. І такий досвід, пов’язаний з відвіданням інших регіонів, країн, спілкуванням з людьми з інших культур є дуже цінним. Ви його не вичитаєте в жодній книжці і не зрозумієте з чужої розповіді. Краще, як кажуть, один раз побачити своїми очима, пропустити через себе…

Щодо Сходу, то він є надзвичайно цікавий, надзвичайно «тонкий». Там дійсно мораль, взаємовідносини, взаємодопомога, взаємоповага на першому плані.

Скажімо якoщо говорити про Тібет – то там матеріальні статки на останньому плані, а на першому плані – духовне. Там ніхто не рветься стати багатим, там всі печуться про свою душу…

 

- Всі прагнуть покращити карму?

- Так. На першому плані душа. Для прикладу – один випадок. На Тібеті я їхав в таксі. І водію в одному місці потрібно було повернути на такому широкому проспекті на ліво. А там розмітка – дві суцільні лінії. Але він зупиняється, включає лівий поворот – і всі колони машин, що їдуть на зустріч, зупиняються, щоб його пропустити. Водій пересікає цих дві суцільні лінії – всі машини, що їдуть на зустріч чекають, махають привітно рукою – «щасливої дороги», водій їм махає рукою – «дякує». Я зрозумів, що там закони моралі, закони взаємодопомоги є вищими, ніж писані закони, зокрема правила дорожнього рушу. Це є для європейців, людей Західної цивілізації, незвичним і часто малозрозумілим…

Тоді я переніс цю ситуацію, - з поворотом через дві суцільні лінії, на Хрещатик… Реакцію можете собі уявити, - не сумніваюся, що ті, хто будуть їхати на зустріч будуть сигналити і крутити вказівним пальцем коло голови:))

…На Сході всі переконані, що треба творити добро, треба допомагати, що людині потрібно повернути, віддати…

Тому нам треба, не цураючись свого, брати все добре з інших культур. Треба набиратися досвіду, багато вчитися, багато знати…


22.06.2011 2628 0
Коментарі (0)

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

288
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1760
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1028
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1413 7
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2713
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2066

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

424

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

513

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1435

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1409
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

274
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18178
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1135
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3481
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

845
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10607
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6358
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1005
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

279
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

502
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3106
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

818