Михайло Вишиванюк: По оптимізації будемо радитися з людьми

 

В області нині активно обговорюють питання про оптимізацію бюджетних установ.

 

Як відомо, голова ОДА Михайло Вишиванюк уже підписав розпорядження «Про заходи щодо оптимізації мережі бюджетних установ області та економії видатків місцевих бюджетів на 2013 рік».

 

Його вже розглядала бюджетна комісія обласної ради.

 


Це розпорядження викликало чимало резонансу, адже йдеться про закриття шкіл, скорочення кількості ліжкомісць у лікарнях, реорганізацію бібліотек, звільнення працівників державних установ. В ОДА ж заявляють – воно носить тільки рекомендаційний характер. 

 


Про майбутню реформу голова ОДА, звісно, не забув згадати на нинішній колегії. «Коли ми говоримо про реформу, то повинні чітко усвідомлювати самі і чітко пояснювати людям, для чого воно робиться, - заявив він. - Коли стоїть питання про оптимізацію певних бюджетних установ, то не йдеться про те, аби з цих установ забрати гроші. Питання у тому, як ті гроші раціонально використати».Зачитав довідку, яку йому надали з управління охорони здоров’я. За даними Вишиванюка, на рік на охорону здоров’я область витрачає 1 301 млн. грн. З них 950 млн. іде на заробітну плату. Далі - 8% на енергоносії, 7% медикаменти, 2% харчування. «От яку функцію виконує наша медицина, - питав губернатор, - функцію працевлаштування медиків чи лікування людей. От скорочувати на одну третю лікарню, то зразу мітинги проводимо і захищаємо трудящих? А кого  насправді захищаємо?», пише Репортер.«Ми повинні питатися у людей і радитися, куди краще направити ці кошти і для чого. І кожна оптимізація повинна проходити за участю людей, громади. Їхнє слово має бути останнім», - доніс він до голів РДА.

 

 

Читайте також:

Юрій Романюк: Прикарпаття не піде на знищення соціально-економічної мережі

На Прикарпатті 2013 рік буде роком капітального ремонту доріг


13.02.2013 2630 5
Коментарі (5)

СТОП КРИСЮК 2013.02.13, 10:37
А де логіка?!. Спочатку ОДА видає розпорядження (№59 від 31.01.2013р.), а потім "губернатор" каже, що будемо радитися з людьми. То,що розпорядження виконуватися поки не буде?????
Іван 2013.02.13, 10:41
Вишиванюк - це дійсно патріот свого краю !!!!!! Реформи потрібні в школах 7 учнів і 32 вчителя дурдом веселка і саме головне всі кричать як це школу закривати треба закривати такі школи купувати автобуси і хай діти їздять в нормальні школи і вчатся бо в кінці кінців діти нічого не знають а вчителі нічого не роблять вот вам і освіта на селі !!!!!! Буде Вам Важко , але реформи потрібні для людей і це факт !!!!!!!!!!
Наївний 2013.02.13, 11:09
Невже хтось дійсно вірить, що скоротивши (наприклад) 10 % бюджетників лікарень або лікарів, усі вивільнені кошти підуть тоді (залишаться) в розпорядженні даної лікарні і на ці кошти обов"язково придбають ліки для хворих? Та ніколи цего не буде! Всі кошти з регіонів забере Кабмін, через держказначейство. А на наступний бюджетний рік Кабмін зменшить об"єм фінансування нашої області саме на суму економії, і ми як ніхєра не мали, так і не будемо мати на ліки. Вдодаток скоротимо (виженемо) людей і зробимо їх безробітними фахівцями. Ці звільнені підуть на біржу, зареєструються і пів року будуть отримувати з того ж бюджету компенсацію по безробіттю. А в цей час десятки тисяч нових випускникім медвузів вийдуть з універу, а працевлаштуватися буде їм ніде. Бо робочі місця не збільшують, а скорочують. Дурдом-веселка!
дідо 2013.02.14, 08:02
ІВАНОВІ!Ну і що такого патріотичного бачите ви у вчинках Вишиванюка?Чи те,що,будучи прикарпаським регіоналом,працює між свободівцями ?Назвіть хоч один приклад,щоб Вишиванюк сказав----ні ,так не буде,бо це не добре Прикарпаттю та людям!Ага,дочекаєтеся! Суцільний одобрямс,що скаже янек і іже з ним! 22 реформи від президента--так,ріки в труби--так,оптимізація--так!Тьху...
Місько 2013.02.14, 08:06
"будемо радитися з людьми" - Я навіть знаю де жиють ці "люди" і як їхнє фамільйо! ))
27.06.2022
Ілона Шевченко

З перших днів повномасштабного вторгнення Каріна заснувала благодійний фонд «Fredoom Ukraine». Разом із двома співзасновниками волонтери передають гуманітарну допомогу на передову та забезпечують на Прикарпатті потреби дітей, які вимушено переїхали з міст, де ведуться активні бойові дії.

655
21.06.2022
Ілона Шевченко

Автор легендарних мультфільмів: "Козаки", Енеїда", "Лис Микита" Едуард Кирич разом із дружиною з початку відкритої агресії рф проживає в Івано-Франківську – саме сюди подружжя переїхало через активні бойові дії у рідному місті.

989
17.06.2022
Наталія Луцик

Тури вихідного дня західною Україною – це чудова ідея для одноденного відпочинку не лише для внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушено змінили своє місцепроживання, але й для місцевих мешканців. 

1353
13.06.2022
Тетяна Дармограй

Як в Івано-Франківській територіальній громаді змінився ринок праці за понад сто днів війни, скільки готові платити роботодавці та які вакансії мають найбільший попит — Фіртка розпитала у заступниці директора Івано-Франківського міського центру зайнятості Вікторії Максимів.  

2130
12.06.2022
Ілона Шевченко

Олена Калайтан понад 30 років працювала журналісткою газети «Приазовський Робочий» у рідному Маріуполі та від початку повномасштабної війни працює у виданні «Донбас 24». 

1448
06.06.2022
Уляна Мокринчук

Понад сто днів війни в Україні. Інформаційний фронт тримають ЗМІ та журналісти, які стали основною мішенню переслідування російських військових злочинців на тому ж рівні, що й наша військова тероборона, оскільки нападникам наказано приховати сліди своїх злочинців. 

2032

Московська церква в Україні, або як лукаво вони себе називають “Українською” іменуючись УПЦ, вже давно втратила риси Церкви, притаманні їй служіння Богу і людям та ведення людей до визволення душі.  

166

Повномасштабна війна в Україні стала остаточним доказом, що наявна система безпеки у світі більше не діє.

322

Неодноразово доводилось зустрічати у сумнівних вокзальних чтивах  типу “100 порад на кожен день” – поради  на кшталт  “ікону якого православного святого прикладати до хворого місця”, або ”прикмети та заборони в день свята”, далі йде перелік що можна і чого не можна робити.  

923

Так, я не помилився із заголовком статті і в цьому вбачаю парадокс публічного управління в умовах сучасної України. Моє намагання донести до виконавчої гілки влади та антикорупційної структури те, що через невиконання вимог законодавства суспільним інтересам завдаються збитки, які обраховуються мільярдами, на цей час не принесло жодного результату.

1301
21.06.2022

Сезонні ягоди та фрукти і є для того, аби після зими та весни відновити організм. 

806
05.06.2022

Дефіцит гречки протримається до початку нового врожаю.

1935
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

3608 1
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

1953
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

3939
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

4804 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

5216
10.06.2022

Щоп'ятниці у таборі заплановані тематичні майстер-класи. Заняття проходитимуть у "світлиці талантів", бібліотеці в монастирі та в альтанках на свіжому повітрі. Дітей педагоги об'єднають у групи за віком та уподобаннями.

1636
30.06.2022

В оточенні президента кажуть, що система, привчена озиратись на Банкову, продовжила чекати команд, а у Зеленського зараз немає ресурсу розв'язувати всі питання. Показовою стала криза з пальним, яку чиновникам не вдалося вирішити оперативно.  

270
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими.  

1195
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

5110
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

7056