Залучити громаду, кожного мешканця до всіх процесів, які відбуваються у населеному пункті – таке завдання поставив голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк на виїзному засіданні колегії у Косові.
«Яскравий приклад – церква святого Василія Великого, - підкреслив голова ОДА. - Не було жодної сесії, колегії, засідання Верховної Ради чи указів…Зібралася громада, стала і зробила. І все знайшли: ліс, майстрів, гроші».
Косівська дерев'яна пам'ятка архітектури, створена у далекому 1895 році, церква Василія на очах прихожан у 2009 році згоріла майже дощенту.
Лихо згуртувало громаду, люди всім миром почали працювати над відновленням храму.
«Були серед нас і маленькі діти, і старші люди, - розповідав учасникам колегії декан Косівського деканату УГКЦ, настоятель церкви святого Василія Великого Роман Іванюлик. - Не питав ніхто, що робити, ніхто не керував. Хочу потішитися, що зробили ми все єдиним духом і силою. Ця біда настільки об'єднала нас, що я був приємно здивований і навіть шокований».
За словами Романа Іванюлика, до роботи долучилися 40 підприємців краю. З часом їх імена хочуть згадати в історичній книзі парафії, де буде описано копітку, спільну працю з відновлення святині. Настоятель храму подякував також за дієву допомогу представникам місцевої, обласної влади та особисто Михайлові Вишиванюку.
Праця з упорядкування церкви тривала півтора року. Нині Косів знову прикрасила велична дерев'яна споруда, зведена без єдиного цвяха. Її планують занести у загальний реєстр привабливих туристичних об'єктів Прикарпаття і з гордістю показувати гостям краю.
«Зроблена унікальна робота, - із захопленням зазначив голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк. - Це є прекрасним прикладом того, що, коли згуртувати народ у будівничих процесах, можна зробити дуже багато».
А прихожани та настоятель церкви святого Василія Великого не зупиняються у своїй щоденній праці. У найближчому майбутньому прагнуть завершити ще одну будову в центрі Косова, капличку на цвинтарі, вже створили проект дерев'яної дзвінички.