Михайло Смушак: Івано-Франківська комунальна реформа випередила свій час

 

/data/blog/79796/423bc15ad82426569b5b4e7739cf114d.jpg

 

Про комунальні реформи всі говорять, але не всім вони подобаються. Чимало людей хочуть жити по-старому і критикують «ЄРЦ», скептично ставляться до перших кроків у наведенні порядку з маршрутними перевезеннями і у всіх негараздах продовжують звинувачувати комунальників.

 

Про те, що вже вдалося зробити і що ще планується змінити у комунальному господарстві міста розповів в інтерв'ю ЗК директор галузевого департаменту міськвиконкому Михайлом Смушаком.



– Яку з комунальних реформ ви вважаєте знаковою для міста?


Створення управляючої компанії «ЄРЦ» і ліквідація ЖЕО. Всі розуміли, що та система ЖЕО, яка існувала, – шлях у нікуди. Хто б що про неї не говорив, я вважаю, що ця реформа вдала і випередила свій час, бо лише зараз те, що ми уже зробили, запроваджують на державному рівні. Звичайно, до неї є зауваження, але це прогресивна річ. Наш досвід уже переймають багато міст, і вони вражені нашими результатами. Це дуже не проста галузь. Всі розуміли, що на утримання будинків грошей недостатньо, але люди продовжували сподіватися, що за квартплату їм будуть робити ремонти. Ми розробили положення про пайову участь мешканців у поточних і капітальних ремонтах будинків. Це одне з ключових рішень. Власники квартир разом зі своїми сусідами мають дбати про свій будинок. Міський бюджет у цьому ще допомагає. Але час від часу ми збільшуємо відсоток співфінансування мешканців. Я вважаю, що кошти з міського бюджету на поточний і капітальний ремонти будинків не повинні виділятися. І ми до цього дійдемо. Має бути справедливість. Чому мешканці приватного сектора, кооперативів і ОСББ утримують будинки власним коштом, а мешканці решти багатоповерхівок хочуть, щоб це їм робили за бюджетні кошти? Зараз ми ремонтуємо не ті будинки, мешканці яких найбільше скаржаться, а ті будинки, мешканці яких готові брати участь у співфінансуванні.

 

– Колись також було багато скарг на стан доріг, а тепер всі констатують, що з року в рік він покращується…

   
Так, ми змінили систему ремонту доріг. Донедавна у місті щороку капітально ремонтували 2-3 вулиці і це при тому, що у ті роки не було дефіциту бюджетних коштів. Я ніколи не розумів, чому дороги у нас тільки латали, а не знімали верхній шар покриття, щоб замінити його новим і таким чином продовжити їм життя ще на кілька років. Тому ми почали знімати верхній шар доріг і перестеляти його міцнішим та довговічнішим щебенево-мастиковим асфальтом. Таким чином за останні три роки вдалося відремонтувати 18% доріг. Це безпрецедентні обсяги робіт, адже раніше у місті ремонтували лише 3-4% доріг. Цього року теж запланували значний обсяг ремонтів. Зараз ремонтуємо частину Бельведерської, де спершу замінюємо мережі. Так само робитимемо частину вул. Ленкавського, вулицю Кармелюка. З найгіршої частини розпочнемо ремонт вул. Хмельницького. Зробили документацію на ремонт вул. Тичини і Мазепи від центру до парку. Треба завершувати ремонт вул. Дудаєва, але, на жаль, на це нема бюджетних призначень. Сподіваємося, що під час перегляду бюджету нам додадуть грошей, бо ми уже використали кошти на поточні ремонти і лише 10% з передбачених коштів залишилося на нанесення розмітки. Цього року ми також розробили для більшості вулиць нові схеми розмітки європейського зразка і хотіли б їх реалізувати.

 

– А коли у місті буде європейська система паркування?


З паркуванням й справді велика проблема, бо водії звикли до дорожньої анархії. Вони не зважають ні на знаки, ні на розмітку і переконані, що за це їх ніхто не покарає. Зараз ми підготували на розгляд виконкому новий проект рішення, суть якого у  створенні паркувальних зон. Перша – на площі Ринок. Працюватиме вона так: під’їжджає машина, водій натискає кнопку, паркомат видає йому талончик. При виїзді водій оплачує час парковки, піднімається шлагбаум, і машина виїжджає. Друга зона буде від вулиці Галицької з боку вул. Мазепи і по вул. Грушевського. Там ми плануємо застосувати прогресивнішу систему. Будуть камери, які зчитуватимуть номерний знак машини. Якщо вона виїде з цієї зони за 15 хвилин (а цього достатньо, щоб від початку зони біля пасажу на Галицькій доїхати по вул. Грушевського до її кінця на вул. Гаркуші), то водій не платитиме нічого. Якщо машина там затримається довше, тоді перед виїздом опускатиметься шлагбаум і за парковку доведеться платити згідно з тарифом, залежно від часу перебування у цій паркувальній зоні. Все це відбуватиметься автоматично, через паркомат. Решта ж парковок, поки вони не будуть обладнані паркоматами, будуть безкоштовними.

 

– Коли плануєте впровадити таку систему?


З першого вересня. Але щодо цього рішення є багато зауважень і відчутний шалений опір. Тому все залежатиме від членів виконкому, чи вони його підтримають.


21.06.2015 525 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

352
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13911 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1596
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

884
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6168
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1736

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

652

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1480

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1288

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1177
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

533
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

671
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1593
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

614
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

899
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5936
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13711
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

268
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

564
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

496
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

806 2