Мешканці бунтівного Довгого Войнилова і Негівців взялися допомагати дорожникам

 

/data/blog/88909/0d811623ef0d18f124862ce7f92eac6c.jpg

 

Вчора на ділянці дороги між селами Копанки і Негівці цілий день "кипить" робота.

 

Із сьомої години ранку поруч із працівниками підприємства "Будтранс-К", яке взялося за ремонт проблемної автодороги, не покладаючи рук працюють люди, які понад тиждень тримали в облозі цю ж дорогу.

 

Побачивши на дорозі довгоочікувану техніку, чоловіки самоорганізувалися та взялися допомагати дорожникам. Сьогодні спільно працювали аж до ночі. А у понеділок обіцяють продовжити роботу.

 

Нагадаємо, мітингувальники на Калущині розблокували дорогу на Жидачів. Жителі двох сіл понад тиждень тримали перекритою дорогу Калуш-Жидачів у селах Негівці та Довгий Войнилів. Вчора люди повністю пустили транспорт. 

 

Вікнам активісти пояснюють: після практично щоденних поїздок до посадовців РДА, ОДА, Служби автомобільних доріг тощо, вчора їм клятвенно пообіцяли, що таки розпочнуть ремонт дороги.

 

Вчора вранці дорожники вже приступили до роботи. На місці — чимало спеціалізованої техніки і людей.

 

Разом із 22-ма працівниками підприємства “Будтранс-К”, яке взялося за виконання робіт, дорогу ремонтують і кількадесят чоловіків із сіл Негівці та Довгий Войнилів. Із посадовців — хіба що голова Довговойнилівської сільської ради Василь Павловський.

— Вчора ми фактично припинили свою акцію протесту і розблокували дорогу. А сьогодні вранці, коли дізналися, що тут починаються роботи, вирішили, що треба допомагати. Ми не знаємо, скільки ще протримається суха погода, тому хочемо докласти всіх зусиль, щоб завершити розпочате, — каже він. — Сьогодні мешканців Довгого Войнилова тут значно більше, аніж із села Негівці. Але ми сподіваємося, що коли роботи перейдуть на територію нашого села, негівська громада так само нас підтримає і допоможе.

За словами Василя Павловського, після численних перемовин та звернень від мешканців сіл, їм пообіцяли, що на 9 кілометрах дороги буде встановлено суцільне покриття.

— Все залежть від того, яким буде фінансування, — коментує ”Вікнам”  директор підприємства “Іван Кондрат. — Наразі ми проводимо профілювання дороги, засипаємо ями щебенем і даємо вирівнюючий шар асфальту, який утрамбовує спеціальний каток. Далі, якщо буде відповідне фінансування і дозволять погодні умови, то ми продовжимо роботи і зверху дамо ще суцільний шар асфальту товщиною 5-7 сантиметрів. Якщо ж фінансування не буде, то дорога залишиться без цього шару. Але це не біда. Адже завершити роботи можна буде і навесні. Навіть у такому вигляді дорога  послужить громаді.

За словами Івана Кондрата, сьогодні спільними зусиллямии вдалося провести роботи на двох-трьох кілометрах дороги. Якщо зберегти такий темп робіт, то за п’ять днів можна буде прозвітувати про повністю виконану роботу.

Щодо фінансування дороги, то наразі — жодної конкретики. Іван Кондрат каже, що роботи розпочали під особисту гарантію губернатора Олега Гончарука, який обіцяв сприяти виділенню коштів для продовження робіт.

За інформацією “Вікон”, наразі підприємство не отримало коштів на ремонт дороги і роботи фактично розпочало у борг. Щоправда, 2 жовтня, заступником Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області Олександром Голодом був підписаний гарантійний лист, згідно з яким САД гарантує оплату виконаних робіт. У документі зазначено суму у 600 тисяч гривень. Крім того, нагадаємо, 500 тисяч гривень під тиском активістів виділила Калуська районна рада.


11.10.2015 688 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1055
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1616 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2385
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2244 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7529
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15241 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

299

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1023

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1091

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1876
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

271
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

650
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

891
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3118
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

908
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1941
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

992
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35140 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

253
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

474
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

615
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

939