МЕРИ АРЛІНГТОНА ТА ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ПОСАДИЛИ "ДЕРЕВО ДРУЖБИ", ЯКИМ ЗАКЛАЛИ БІБЛІЙНИЙ САД (ФОТОЗВІТ)

З 23 по 25 травня в Івано-Франківську перебувала делегація з 12 осіб з міста Арлінгтона (США).

 

Під час відвідання Івано-Франківська в обласному Художньому музеї була підписана угода про встановлення побратимських стосунків між містами. Угоду підписали: від Арлінгтону – мер міста Крістофер Ціммерман та президент Асоціації міст побратимів Арлінгтона Карл Ван Невкірк, від Івано-Франківська – Віктор Анушкевичус та директор Асоціації міст-побратимів Івано-Франківська Олександра Федорук.

 

В перший день перебування на Прикарпатті  делегація міста Арлінгтона здійснила пішохідну екскурсію по місту Івано-Франківську, відвідала школу для дітей із синдромом Дауна «Дивосвіт», школу-садок №3.

 

Мери Арлінгтона та Івано-Франківська посадили «Дерево дружби» між містами – ялівець, яким заклали Біблійний Сад Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Після цього в БлагодійнійФундації імені Короля Юрія відбулося засідання круглого столу, під час якого члени Асоціацій міст-побратимів Арлінгтона та Івано-Франківська обговорили перспективи співпраці між містами та окреслили можливі спільні проекти в галузях освіти, культури, обміну студентами, які почнуть реалізовуватися найближчим часом.

 

Другий день був присвячений відвіданню цікавих міст Прикарпаття – Манявського монастиря та Блаженного каменя, Національного заповідника «Давній Галич», Музею караїмів, Музею народної архітектури та побуту.

 

Зі сторони Івано-Франківська співпрацю з Арлінгтоном започаткувала ще в 2008-му році місцева Благодійна Культурологічна Фундація "Цинамоновий Хрущ". В травні 2008-го року директор "Цинамоновго Хруща" відвідав Арлінгтон, де мав зустріч з мером Арлінгтона Волтером Тахедою та правлінням Arlington Sister City Association. В 2009 році саме члени "Цинамонового Хруща" Андрій Романчук та Володимир Швадчак, під час перебування в США делегації Фундації підписали Договір про наміри з Міською Радою Арлінгтона та Асоціацією Міст Побратимів Арлінгтона, кінцевим пунктом реалізації якого і стало підписання Угоди про побратимство. 

 

Американські гості також відвідали Коломию, Косів, Чремче. Подальша програма перебування в Україні передбачає також туристичне відвідання Львова та Києва.

 

Ініціатором співпраці та лоббістом Івано-Франківська в Арлінгтоні стала Президент Комітету Арлінгтон-Івано-Франківськ у складі Arlington Sister City Association, мешканка Арлінгтона, Христя Соневицька. Саме завдяки її наполегливості та послідовності була реалізована угода про побратимство між містами. Треба сказати, що Arlington Sister City Association дуже прискіпливо ставиться до підбору міст-побратимів і підписання угоди про побратимство можливе тільки у випадку, якщо міста на рівні громадськості доведуть спроможність плідної та активної співпраці. Наразі Арлінгтон має п'ять міст-побратимів: Аахен (Німеччина), колишня містична столиця Європи, Реймс (Франція), місто найвеличнішого готичного Реймського Собору та Жинни д'Арк, Сан-Мігель (Сальвадор) та Койокан (примісто Мехіко), в якому розміщені знамениті давньоіндіанські ступінчаті піраміди Сонця та Місяця.

 

Місто Арлінгтон є примістом столиці США Вашінгтона, хоча і знаходиться в сусідньому із столичним Округом Колумбія штаті Вірджинія. Попри це міське Вашінгтонське метро має свої станції в Арлінгтоні. Місто є співрозмірним до Івано-Франківська, має населення близько 200 тисяч мешканців. В Арлінгтоні розміщені, зокрема Пентагон (Міністерство Оборони США) та Арлінгтонське Національне Меморіальне Кладовище, на якому поховані, зокрема, Невідомий Солдат Другої Світової Війни та Президент Джон Кеннеді.

 

 

 

В Івано-Франківському обласному Художньому музеї була підписана угода про встановлення побратимських стосунків між містами. Угоду підписали: від Арлінгтону – мер міста Крістофер Ціммерман та президент Асоціації міст побратимів Арлінгтона Карл Ван Невкірк, від Івано-Франківська – Віктор Анушкевичус та директор Асоціації міст-побратимів Івано-Франківська Олександра Федорук

 

Крістофер Ціммерман вручає подарунки меру Івано-Франківська

 

 

Подарунок Віктору Анушкевичусу - іменна форма хокейної команди "Вашінгтон Кепіталз" 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Мери Арлінгтона та Івано-Франківська посадили «Дерево дружби» між містами – ялівець, яким заклали Біблійний Сад Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

 

 

 

Круглий стіл Асоціацій міст побратимів Арлінгтона та Івано-Франківська

 

 

 

В Манявському монастирі

 

 

Мер Арлінгтона Крістофер Ціммерман "любить Івано-Франківськ", про що свідчить бейсболка з відповідним написом, подарована Івано-Франківською асоціацією міст-побратимів

 


27.05.2011 1262 0
Коментарі (0)

24.01.2022
Сергій Білий

Сама по собі загроза російського вторгнення є достатньою підставою для запровадження в Україні воєнного стану. Фіртка спробувала розібратися, які зміни передбачає такий режим і як він може вплинути на життя громадян.

650
21.01.2022
Тетяна Дармограй

Івано-Франківська область з 24 січня переходить до «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Останні дні тут фіксують рекордну за весь час пандемії кількість хворих.

3773
08.01.2022
Тіна Любчик

Фіртка ознайомилася з роботою одного з найбільших українських розсадників, де вирощують саджанці лохини, пеларгонії та герані. З 2011 року тут працює лабораторія «in vitro», а продукцію підприємства вирощують фактично в усіх куточках України та за її межами.

2893 2
06.01.2022
Ілона Шевченко

Уже традиційно цього року в Україні святковий стіл вкотре здорожчав.  Весь 2021 рік ціни, особливо на деякі продукти харчування, щомісяця зростали на 6-7%. Журналісти Фіртки походили по місцевих магазинах та порівняли українські ціни зі швецькими.

3902 2
05.01.2022
Тіна Любчик

У селі Черніїв Івано-Франківського району проживає сім’я Валентина та Людмили Ткаченків. Подружжя вже понад 40 років разом та займається різноманітною творчістю. Також на обійсті за кілька десятків років пара надбала чималу колекцію речей своїх по

5072 2
02.01.2022
Мар'яна Цимбалюк

Бажання та цікавість досліджувати  власні туристичні локації змусили гравців готельного ринку створювати нові пропозиції. Попри те, що запит від туристів на колоритні місцеві розваги завжди був, то тепер спектр розваг доводиться розширювати згідно зі світовими трендами.  

3975 2

Організація Українських Націоналістів та Українська Народна Самооборона - окреме вітання Івано-Франківську Другій Столиці ЗУНР від легендарного нашого побратима, політв'язня московії, очільника УНСО Миколи Карп'юка та нашого 95 річного ветерана ОУН і УПА, Почесного Голову ОУН Іллі Сливінського!  

657

Конференція по створенню Івано-Франківської обласної організації Української Народної Самооборони відбулась днями в Івано-Франківську.

870

Журналісти розповіли про те, як можна оцінювати та порівнювати фінансову спроможність громад, перевіряти справжній стан справ у них та не дати офіційним статистичним даним ввести себе в оману. 

764

Про актуальні питання алкологізації та подолання алкозалежності у сучасному світі, духовно-релігійна сторона проблеми, а також про підвищення заробітних плат поліцейським коштом незаконного акцизу та розгляд інших наболілих питань сьогодення.  

2049
23.11.2021

Для хорошої роботи мозку потрібно правильно харчуватися, а саме – регулярно вживати продукти, які живлять мозок всіма необхідними речовинами. 

9029 1
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

14705
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

23394
27.12.2021

Вже вчотирнадцяте в Івано-Франківську члени Спільноти святого Егідія влаштують 7 січня різдвяний частунок для бідних. Традиційно для людей з низьким соціальним статусом будуть підготовлені смачні частування та подарунки.   

4231
23.12.2021

Насправді, і православні, і католики святкують Різдво Христове в один день – 25 грудня. Хоча ця дата народження Ісуса Христа – умовна. Ані в Біблії, ані в жодному документі її не знайти.  

4861 1
13.12.2021

В Івано-Франківськ прибув Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, в рамках відзначення 10-ліття Івано-Франківської Митрополії.  

6064
03.12.2021

Релігійні діячі звернули увагу Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на потребу розробки державної сімейної політики та затвердження відповідної державної програми з необхідним бюджетним фінансуванням.

7476 1
11.01.2022

В Івано-Франківську третій день триває XIII міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях». Різдвяна подія об’єднує колядників не лише з України, але й з Європи, Південної та Північної Америки, інформує Фіртка. «Враховуючи, що проєк

2220
21.01.2022

Печерський суд міста Києва ухвалив рішення щодо запобіжного заходу Петру Порошенку.

722
13.01.2022

Все, що відбувається протягом двох з половиною років навколо Петра Порошенка - це є юридичний треш.

1849
10.01.2022

Відповідні положення містить законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання запровадження карантину», що його внесли днями на розгляд парламенту.

2454
08.01.2022

Печерський районний суд міста Києва ухвалив рішення про арешт майна народного депутата України, п’ятого президента України, лідера політичної партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка.

2560 1