Маршрутки в Івано-Франківську не дотримуються графіку і сходять з маршруту завчасно

 

Про Івано-Франківські маршрутки можна складати легенди. Неввічливі водії, страйки перевізників, їхнє перманентне протистояння з пенсіонерами вже стали своєрідною епопеєю нашого щодення.

 

На фоні усього цього загубилася ще одна особливість місцевих маршрутних таксі – регулярність руху, а скоріше за все її відсутність.

 

До редакції "Фіртки" протягом довгого часу надходять скарги на "халяву" водіїв маршруток.

 

Не будемо говорити про всі маршрути, а візьмемо до уваги, тільки один, за нашими даними – найпроблемніший. У його напрямку курсують автобуси № 70, № 80.

 

Саме цих два рейси сполучають з Івано-Франківськом село Крихівці. З впевненістю можна сказати, що ця місцина, у зв’язку із постійною забудовою, в найближчий час може ввійти до числа мікрорайонів міста.Тому, постійне зростання кількості жителів потребує забезпечення вчасного й якісного доїзду мешканців. Проте, маршрутки як їздили - традиційно хаотично, так і продовжують дотримуватися свого «графіку».

 

І якщо у вигідний час автобуси рухаються більш-менш періодично, то у так звані «непопулярні» години: 6.00 – 7.00, 19.00 – 21.00 починаються проблеми.

 

У розкладі руху, розміщеному в салоні автобусів, можна точно прочитати час їхнього виїзду на маршрут – 6.10, 6.20…(у кожного свій графік) й час останнього рейсу – 21.50, 22.10...

 

Схожа інформація міститься й на інформаційному щиті, що розташований на зупинці «АС-3», що більш відома в народі як зупинка «Сільпо». . .

 

«Смішно й не відповідає дійсності, - каже постійна пасажирка пані Ольга, – зранку, особливо у вихідні дні, доводиться чекати автобуса до 7.00, а ввечері й поготів.

 

Якщо вийдеш на зупинку до 20.00, то ще може й пощастить дістатися міста, або ж у зворотньому напрямку.

 

Пізніше – це вже твої проблеми – хочеш йди пішки, а хочеш – бери таксі». От і доводиться крихівчанам добиратися у вечірні години автобусами міжміського сполучення, які їздять трохи довше – до 21.00. Цікаво, що ж було б із водіями, які зійшли раніше з маршруту, закордоном? Як мінімум – звільнення з роботи.

 

В нас же, все нормально. Головне – здати план, а про потреби пасажирів ніхто й не задумується. Ну, в цій ситуації водіїв ще можна хоч якось зрозуміти. Не виконаєш денний план – матимеш проблеми з шефом.

 

А от перевізники дійсно забули про умови надання послуг перевезення пасажирів, під якими вони підписувалися свого часу...


27.09.2012 7971 16
Коментарі (16)

Пасажир 2012.09.27, 09:12
Така сама ситуація на маршрутіякий зєднює онкодиспансер та місто після 6 вечора маршрути №21 №84 дуже важко побачити а в вихідні дні можна і забути а про хамство до людей похилого віку та інвалідів вже надоїло говорити.Хлопці якщо взяли на себе зобовязування то виконуйте.
мешканець 2012.09.27, 09:17
А що, 52 чи 55 маршрути краще ходять??? І це не від водія залежить а від "ШЕФа" - економить , бо чого дурно палити пальне коли їде один - два пасажира і то по пільгах. А водій не може перечити роботодавцю! А у вихідні, взагалі ввечері проблемно добратись після роботи прямим в район позитрону, а ще після 20.00. Між іншим пільговики їздили б цілодобово, як на потягах )))
газда 2012.09.27, 10:28
Проблема заключается в том что очень трудно найти водителей которые за мизерную зарплату будут работать без обеда и без нормальной возможности сходить в туалет по16-18часов 30 дней в месяц
В8 2012.09.27, 11:08
Газді! Ти бидло москальське!
Не газда 2012.09.27, 13:26
В8, бидло напевно все таки ти, якщо не знаючи людини, тільки по мові її спілкування можеш таке стверджувати!
дачник 2012.09.27, 14:05
Через Хриплин не ходять приміські маршрути і після 20-00 вже не виїдеш, хіба до аеропорту чи до "Кишені" за повну вартість. І їздять переобладнаними мікроавтобусами, званими в народі "душогубки", які до конкурсу не допускаються, їх є 2 на маршруті №24. Може б транспортний відділ провів громадські слухання,вислухав скарги на роботу нинішніх перевізників і не допускав їх до майбутнього конкурсу? Заодно прозвітував що зроблено в плані контролю, як відреагували на скарги?
lol 2012.09.27, 14:39
Проблеми з усіма маршрутами!!! Є єдиний вихід - це муніципальний транспорт. І досить жорсткий підхід до перевезень! Адже не секрет, якщо виходить новий перевізник на ринок, то сторожили його гроблять,а міліція робить вигляд що все нормально. Пропоную!!! Щомісячно міняти маршрути у перевізників. Тоді і порядок буде. Практика бувшого СРСР тут буде доречна
Перевізник 2012.09.27, 15:47
Шановні мешканці та пасажири. Так як надаю дані послуги , хочу в деякій мірі прояснити ситуацію. Як не дивно але головна причина це нестача коштів і ресурсів. Так, можна казати, що вам перевізникам тільки одні гроші в голові. Але хамство водіїв, протистояння з пенсіонерами, недотриманню графіків та взагалі якість перевезень є прямими наслідками нерентабельності, або мінімальної рентабельності всіх маршрутів міста. Здається є певний дохід коштів, але на даний час він покриває тільки найосновніші витрати перевізника. Адже з моменту останнього підняття тарифу в 2009р. основна стаття витрат, вартість ДП зросла на 60% ( з 5,9 до 10 грн.), вартість запчастин та інші витрати в середньому  на 30%. Тому звичайно водій старається виїзжати в години пік та в інший час, коли є прийнятний пасажиропотік, щоб забезпечити покриття витрат на автобус, інші години при даному тарифі є прямим збитком для підприємця і тоді в кінці дня не вистачить не тільки на запчастини, але і на пальне. Як не прикро констатувати, але маємо те що маємо. І перевізники і водії є такі самі люди як і ви, вони вклали власні кошти і брали кредити, щоб забезпечити якісні перевезення міста і їх покращувати, але дана економічна ситуація змушує нас шукати компроміс і чи ми будемо працювати на ринку чи інші ситуацію це не змінить
грамотний 2012.09.27, 23:04
А справа тут ось в чому. У франківську купа дрібних перевізників. Вони мають 1-2 автобуси. І не всім їм попались високорентабельні маршрути. Але, якщо перевізників буде меньше, в даному випадку немає значення чи це будуть муніципальні перевізники чи ні, то це, по-перше, дозволить змінити модель роботи автотранспортних підприємств та підприємців міста. А по-друге, дозволить дотувати нерентабельні маршрути за рахунок високорентабельних.
Дідо, 108 років 2012.09.28, 03:18
До Перевізник. Нерентабельність? Пхе..!То чого тоді в Франківську конкурси по п'ять перевізників на маршрут? От значить де благодійники один поперед одного лізуть - не бабло косити, а допомагати нужденним! Не можеш надавати нормальні послуги місту то вали з "ринку" - вози на базар бараболю і буде тобі щастя! А як тримати людей за гімно, ображати інвалідів, їздити коди хочеш і робити, що хочеш, поводитись так ніби здорощення цін на пальне та розхідні матеріали стосуються тільки тебе одного, а у пасажирів зарплати ніби тільки зростають то - Давай до свіданія! Мало того, що возите пасажирів на переобладнаних вантажних авто 60-х років (Богдан, Еталон, Шаолінь і т.д. ) так ще й огризаєтесь! Податки заплати, мудрагелю! Щоб в бюджеті міста були гроші хоча б на ремонт доріг які ви щодня розбиваєте. А щодо екології взагалі мовчу... Від цих чьотирьохлітрових дизелів можна задихнутися у місті! На маршрутах повинні продаватися квитки. Пасажиромісткість автобуса не може бути 80 коли вона є 40. Гібрид куркулятора і пітної, смердючої прокладки між рулем та педалями з дзигаром між гнилими зубами і нехитрими мотивами блатняка у трьох звилинах не може бути візитівкою міста котре визнають найкращим для життя в Україні! Не можеш - не треба! Без тебе є кому працювати. А апелювати до власного рагулізму як наслідку стресу через невиплату кредитів - все одно, що заявити я мудак бо я лошара!
Перевізник 2012.09.28, 18:49
Спробую діду і на ваші запитання відповісти. Перш за все на рахунок конкурсу. Як мені відомо, на деякі маршрути він взагалі не відбувся, просто не було бажаючих ні від приватних, ні від державних структур. На рахунок нужденних, підприємці за власний кошт, безкоштовно з 10 до 16 год везуть всіх пенсіонерів, а цілий день 3 пільгові категорії без відшкодувань і дотацій з бюджету. За, вибачте мене, лайно пасажирів ніхто не має і  не бажає вступати в конфлікт, але за цілу зміну серед всіх пасажирів попадуться 2-3 недоумки такі, як ви, які виведуть водія із себе, тоді і йде коса на камінь. Також вже давним давно ніхто людей не возить на переобладнаних 50- річних автобусах. У 2007 році коли проводився конкурс, місто першим в Україні отримало повністю оновлений рухомий склад, на це частково і бралися кредити, де після фінансової кризи 2008 року і обвалу гривні, гостро постала і транспортна загроза для міста, банки вже починали забирати в підприємців автобуси, вартість яких становила $40 тис. Можна порахувати на скільки збільшилася вартість кредиту після падіння гривні на 60%. І податки теж збільшилися, але які вважаємо обов'язком справно платити. Далі ви говорите про екологію. Просто порахуйте скільки в місті легкових автівок їздить, це десь близько 10000., і автобусів близько 300. Тепер, один автобус може взяти 44пасажири в один бік, а автівка, максимум 5. Очевидно, що вихлопи на одного пасажира через легковий транспорт в рази перевершує через автобусний. У всьому розвинутому світі йде навпаки підтримка і пропаганда громадського транспорту замість легкового, а в нас навпаки. Звичайно, ще є багато проблем і недопрацювань, як і з нашої сторони так і з сторони влади, над цим проводиться багато роботи, але не треба дивитися на медаль тільки з одної сторони..
Ліліана Гораль 2018.03.20, 13:26

Чекаю біля Кроку 50 хв автобус 27 маршруту. Спізнилась на зустріч . Кому можна повідомити? З 12,35 год не було жодного автобуса

Богда 2020.01.27, 15:52

27.01.20 Сьогодні о 15:30 водій 35  притиснув заданими дверми руку школяреві 7-8 років номера автобуса 35 AT1328AA

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1828
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1140
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1405 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3936 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33988
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2989

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

423

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

847

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1827

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1159
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1207
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

721
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

595
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2062
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12282
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1588
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1371
19.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30548 1
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

897
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

345
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

419
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

457