Марія Рудик: Впровадження інтегрованих навчальних курсів - ризикований крок у реформуванні освіти

 

 

Українська система освіти, яка розроблялась ще в радянські часи не пристосована до сучасних реалій та вимог часу і потребує якісних реформ.

 

Спосіб, в який їх пропонують провадити нинішні чиновники є неприпустим. Це, зокрема, стосується запровадження інтегрованих навчальних курсів, інформує прес-служба "Воля Прикарпаття". 

 

Таку позицію щодо сучасних реформ освітньої галузі висловила освітянин, депутат обласної ради від партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ Марія Рудик.

 

Як відомо, згідно із запропонованим Міністерством освіти і науки проектом типового навчального плану для 10-11 класів зміст базових предметів «Література (українська і зарубіжна)», «Історія України і всесвітня історія», «Людина і природа» має реалізовуватись у відповідних єдиних інтегрованих навчальних курсах. Ці предмети хочуть об’єднати в один та вивести його у варіативну складову.

 

«Варіативна складова означає, що це буде предмет на вибір. Історія України, яка впродовж кількох десятків років переписувалась людьми з різними політичними та моральними поглядами, лише зараз починає набувати об’єктивності. І особливо в сучасних умовах  значення історії України для розвитку дитини і формування її як особистості є надважливим, адже ми бачимо, що уроки життя, закарбовані в нашій історії продовжуються. Ми повинні навпаки заоохочувати та зацікавлювати дітей вивчати історію України, а не робити цей предмет додатковим, необов’язковим для вивчення» - каже Марія Рудик.

 

Більше того, за словами М.Рудик МОН пропонує об’єднувати предмети, абсолютно непоєднувані між собою – математику, біологію, географію, фізику, хімію в один предмет «Людина і природа».

 

«Після школи учні вступають до вищих навчальних закладів, де здобувають професію біолога, хіміка, вчителя математики чи фізики. Якщо цих предметів, як таких, не буде існувати в шкільній програмі, учні не зможуть здобути необхідної бази знань для поступлення у ВНЗ. Людина, яка не вивчала належним чином біологію у школі не зможе стати фаховим біологом, адже вона не буде готова до того навантаження з профільного предмету, яке викладається у ВНЗ» - акцентує Рудик.

 

Марія Рудик зазначає, що в той же час в навчальній програмі є предмети, які могли б викладатись як варіативна складова, як гуртки, факультативи музичного, художнього та іншого творчого спрямування.

 

«Серед учнів також є майбутні музиканти, художники тощо. Однак згідно з статистичними даними їх значно менша кількість, аніж тих учнів, які в майбутньому здобувають вищу освіту гуманітарного або природничо-математичного спрямування», - каже Рудик.

 

На думку Марії Рудик при реформуванні системи освіти не варто робити такі експерименти з навчальними предметами. Щоб зробити освітню систему більш ефективною, покращити якість освітніх послуг, на переконання Рудик, варто надавати середнім школам профільне спрямування, де основна увага приділятиметься чи гуманітарним, чи точним наукам. Однак, в жодному разі не позбавляти дітей змоги всебічно розвиватись, та отримати базові знання у різних галузях знань.

 

«Реформування освітньої галузі необхідне, однак його потрібно впроваджувати виважено, з урахуванням сучасного стану, в якому перебуває освіта, до прикладу, сьогодні сільські школи не мають достатньої матеріально-технічної бази і не готові до впровадження таких реформ. Тому треба зважити всі особливості української освіти і втілювати зміни, грунтовно підійшовши до вивчення питання», - переконана Рудик.


11.07.2017 1446 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

759
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1724
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3306
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2234 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4432
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6180

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

595

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

530

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

520

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

574
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10148
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

989
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

935
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

771
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2580
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

994
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1306
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34246 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

444
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

509
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

854 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1061