Марія Рудик: Впровадження інтегрованих навчальних курсів - ризикований крок у реформуванні освіти

 

 

Українська система освіти, яка розроблялась ще в радянські часи не пристосована до сучасних реалій та вимог часу і потребує якісних реформ.

 

Спосіб, в який їх пропонують провадити нинішні чиновники є неприпустим. Це, зокрема, стосується запровадження інтегрованих навчальних курсів, інформує прес-служба "Воля Прикарпаття". 

 

Таку позицію щодо сучасних реформ освітньої галузі висловила освітянин, депутат обласної ради від партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ Марія Рудик.

 

Як відомо, згідно із запропонованим Міністерством освіти і науки проектом типового навчального плану для 10-11 класів зміст базових предметів «Література (українська і зарубіжна)», «Історія України і всесвітня історія», «Людина і природа» має реалізовуватись у відповідних єдиних інтегрованих навчальних курсах. Ці предмети хочуть об’єднати в один та вивести його у варіативну складову.

 

«Варіативна складова означає, що це буде предмет на вибір. Історія України, яка впродовж кількох десятків років переписувалась людьми з різними політичними та моральними поглядами, лише зараз починає набувати об’єктивності. І особливо в сучасних умовах  значення історії України для розвитку дитини і формування її як особистості є надважливим, адже ми бачимо, що уроки життя, закарбовані в нашій історії продовжуються. Ми повинні навпаки заоохочувати та зацікавлювати дітей вивчати історію України, а не робити цей предмет додатковим, необов’язковим для вивчення» - каже Марія Рудик.

 

Більше того, за словами М.Рудик МОН пропонує об’єднувати предмети, абсолютно непоєднувані між собою – математику, біологію, географію, фізику, хімію в один предмет «Людина і природа».

 

«Після школи учні вступають до вищих навчальних закладів, де здобувають професію біолога, хіміка, вчителя математики чи фізики. Якщо цих предметів, як таких, не буде існувати в шкільній програмі, учні не зможуть здобути необхідної бази знань для поступлення у ВНЗ. Людина, яка не вивчала належним чином біологію у школі не зможе стати фаховим біологом, адже вона не буде готова до того навантаження з профільного предмету, яке викладається у ВНЗ» - акцентує Рудик.

 

Марія Рудик зазначає, що в той же час в навчальній програмі є предмети, які могли б викладатись як варіативна складова, як гуртки, факультативи музичного, художнього та іншого творчого спрямування.

 

«Серед учнів також є майбутні музиканти, художники тощо. Однак згідно з статистичними даними їх значно менша кількість, аніж тих учнів, які в майбутньому здобувають вищу освіту гуманітарного або природничо-математичного спрямування», - каже Рудик.

 

На думку Марії Рудик при реформуванні системи освіти не варто робити такі експерименти з навчальними предметами. Щоб зробити освітню систему більш ефективною, покращити якість освітніх послуг, на переконання Рудик, варто надавати середнім школам профільне спрямування, де основна увага приділятиметься чи гуманітарним, чи точним наукам. Однак, в жодному разі не позбавляти дітей змоги всебічно розвиватись, та отримати базові знання у різних галузях знань.

 

«Реформування освітньої галузі необхідне, однак його потрібно впроваджувати виважено, з урахуванням сучасного стану, в якому перебуває освіта, до прикладу, сьогодні сільські школи не мають достатньої матеріально-технічної бази і не готові до впровадження таких реформ. Тому треба зважити всі особливості української освіти і втілювати зміни, грунтовно підійшовши до вивчення питання», - переконана Рудик.


11.07.2017 1472 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1377
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7051
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14929 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1840
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1088
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6579

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

62

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

892

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1677

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1481
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

461
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

710
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

876
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

689
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1772
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

800
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1101
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34937 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

278
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

452
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

769
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

679