Марія Рудик: Реформування освіти в Україні має сприяти покращенню якості надання освітніх послуг

 

 

Реформування системи освіти в Україні повинно бути спрямоване на покращення якості надання освітніх послуг, оновлення і модернізацію закладів освіти.

 

Таку позицію, коментуючи новий проект закону «Про освіту» висловила освітянин, депутат обласної ради від партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ Марія Рудик.

 

Марія Рудик наголосила на необхідності проводити моніторингове вивчення якості засвоєння матеріалу учнями. Це і має бути основним орієнтиром в роботу вчителя. Саме моніторинг якості знань учнів повинен показувати кваліфікаційний рівень педагогів, які надають освітні послуги учням.

 

«Якщо проаналізувати результати ЗНО, то бачимо, що багато абітурієнтів отримують високі результати, проте бувають такі випадки, коли медалісти не підтверджують своїх знань. Після закінчення школи молоді хлопці і дівчата повинні бути готовими до дорослого життя, мати базові знання про суспільство» - зазначила Рудик.

 

За словами депутата, у Європи є позитивний досвід в цьому сенсі. Для прикладу, в Німеччині і Польщі вчителі не проходять атестацію, там рівень кваліфікації вчителя визначається за аналізом якості знань учнів.

 

За словами депутата, у новому законі «Про освіту» нівелюється такий контролюючий орган як Відділ освіти, натомість будуть створені інші структурні підрозділи, які вивчатимуть роботу педагогів і вчителів, надаватимуть їм компетентну допомогу. Втім, у законі не визначено, яким чином та за якими критеріями формуватимуться ці підрозділи.

 

«В законі також не передбачено як формуватиметься склад тієї чи іншої комісії, яка займатиметься контролем, можливо, просто зміниться назва установи, а працівники залишаться. Тоді, піддається сумніву покращення ефективності роботи таких структур. Крім того, в проекті закону передбачений вільний вибір вчителем місця проходження підвищення кваліфікації, але для цього відповідний заклад повинен мати сертифікат на надання таких послуг. Як саме це відбуватиметься, в законі не передбачено», - вважає Рудик.

 

Важливим, та не до кінця опрацьованим у проекті закону питанням, на думку депутата, є призначення керівників закладів освіти.

 

«Згідно з проектом закону, директором школи одна людина може бути не більше 2 разів. Призначається директор за погодженням комісій, в які знову ж входитимуть представники адміністрацій, що вже нівелює демократичний підхід до обрання та призначення директора.  Тому до процесу призначення директора мають бути залучені як вчителі, так учні та батьки, а також експерти з освітнього напрямку, громадські організації, які займають освітніми питаннями та представники депутатського корпусу, що входять у відповідну комісію, - пояснила депутат. - Менеджер, організатор, господарник,  фахівець, людина, яка має лідерські якості – саме таким повинен бути директор школи, адже  він  бере на себе відповідальність за учнів, батьків, вчителів, займається питанням розвитку школи».


20.07.2017 684 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

217
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

797
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1801
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3348
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2274 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4471

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

632

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

555

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

545

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

578
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10182
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1021
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4784
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

817
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2616
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1039
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34278 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

470
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

536
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

877 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1095