Марія Рудик: Реформування освіти в Україні має сприяти покращенню якості надання освітніх послуг

 

 

Реформування системи освіти в Україні повинно бути спрямоване на покращення якості надання освітніх послуг, оновлення і модернізацію закладів освіти.

 

Таку позицію, коментуючи новий проект закону «Про освіту» висловила освітянин, депутат обласної ради від партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ Марія Рудик.

 

Марія Рудик наголосила на необхідності проводити моніторингове вивчення якості засвоєння матеріалу учнями. Це і має бути основним орієнтиром в роботу вчителя. Саме моніторинг якості знань учнів повинен показувати кваліфікаційний рівень педагогів, які надають освітні послуги учням.

 

«Якщо проаналізувати результати ЗНО, то бачимо, що багато абітурієнтів отримують високі результати, проте бувають такі випадки, коли медалісти не підтверджують своїх знань. Після закінчення школи молоді хлопці і дівчата повинні бути готовими до дорослого життя, мати базові знання про суспільство» - зазначила Рудик.

 

За словами депутата, у Європи є позитивний досвід в цьому сенсі. Для прикладу, в Німеччині і Польщі вчителі не проходять атестацію, там рівень кваліфікації вчителя визначається за аналізом якості знань учнів.

 

За словами депутата, у новому законі «Про освіту» нівелюється такий контролюючий орган як Відділ освіти, натомість будуть створені інші структурні підрозділи, які вивчатимуть роботу педагогів і вчителів, надаватимуть їм компетентну допомогу. Втім, у законі не визначено, яким чином та за якими критеріями формуватимуться ці підрозділи.

 

«В законі також не передбачено як формуватиметься склад тієї чи іншої комісії, яка займатиметься контролем, можливо, просто зміниться назва установи, а працівники залишаться. Тоді, піддається сумніву покращення ефективності роботи таких структур. Крім того, в проекті закону передбачений вільний вибір вчителем місця проходження підвищення кваліфікації, але для цього відповідний заклад повинен мати сертифікат на надання таких послуг. Як саме це відбуватиметься, в законі не передбачено», - вважає Рудик.

 

Важливим, та не до кінця опрацьованим у проекті закону питанням, на думку депутата, є призначення керівників закладів освіти.

 

«Згідно з проектом закону, директором школи одна людина може бути не більше 2 разів. Призначається директор за погодженням комісій, в які знову ж входитимуть представники адміністрацій, що вже нівелює демократичний підхід до обрання та призначення директора.  Тому до процесу призначення директора мають бути залучені як вчителі, так учні та батьки, а також експерти з освітнього напрямку, громадські організації, які займають освітніми питаннями та представники депутатського корпусу, що входять у відповідну комісію, - пояснила депутат. - Менеджер, організатор, господарник,  фахівець, людина, яка має лідерські якості – саме таким повинен бути директор школи, адже  він  бере на себе відповідальність за учнів, батьків, вчителів, займається питанням розвитку школи».


20.07.2017 690 0
Коментарі (0)

20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

571
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1608 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7118
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14975 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1876
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1144

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

827

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

923

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1707

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1514
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

60
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

498
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

741
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3003
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

719
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1799
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

827
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34967 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

318
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

475
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

796
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

710