Мальтійська служба допомоги в Івано-Франківську отримала 700 листів до Святого Миколая

Сімсот дитячих листів надійшло до офісу Мальтійської служби допомоги, що в Івано-Франківську, в межах благодійної акції «Святий Миколай іде до сиріт».

За словами волонтерки Наталія Петрунів, їх написали діти, які навчаються чи проживають в 17 спеціалізованих закладах області, передає Фіртка з посиланням на Суспільне.

За її словами, люди, які хочуть зробити подарунок діткам, можуть приходити до офісу Мальтійської служби допомоги, обирати лист і втілювати дитячі бажання.

Франківка Любов Сабадах розповідає, що 10 років поспіль готує такі подарунки. Зі студентських років жінка приходить сюди, обирає лист і втілює дитяче побажання

«Дуже мене розчулюють такі листи. Деякі діти потребують одягу, не мають спідньої білизни, шкарпеток. Для нас це звичне, а вони просять Миколая. Саме такі листи беру», — розповідає Любов Сабадах.

Мальтійська служба почала приймати листи з 1 листопада. Їх писали діти, які навчаються чи проживають в спеціальних школах, чи належать до організацій, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами.

«Раз у рік дитина отримує саме те, що просить. Ми працюємо з нашими жертводавцями та обговорюємо, як складати цей подарунок. У нас є декілька порад, з чого можна сформувати подарунок, а що не підходить. Людина приходить, шукає свій лист, читає між рядочками», — пояснює Наталія Петрунів.

Волонтерка Валентина Палюга каже, окрім індивідуальних листів від дітей, є ще колективні листи від окремих шкільних класів.

«Діти здебільшого просять якісь канцтовари, все, що може знадобитися в навчанні, — футбольні м’ячі для дозвілля, скакалки. Ці листи зазвичай в нас готують групи людей. Неодноразово до нас приходили школярі, студенти, які хочуть класом, групою, університетом зробити подарунок», — ділиться Валентина Палюга.

В офісі Мальтійської служби допомоги вже є перший подарунок, адресований учню Рогатинської школи.

Подарунки в межах акції «Святий Миколай іде до сиріт» в офісі Мальтійської служби прийматимуть до 13 грудня.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прокапали перший курс. Франківцю, хворому на розсіяний склероз, потрібні кошти на лікування

Настільний теніс та хокей на візках: на Прикарпатті організували спортивно-рекреаційні ігри для людей з інвалідністю (ФОТО)


Коментарі ()

28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

285
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

874
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1031
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

8178 14
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2520
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2414

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

482

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

849

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

925

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

623
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

506
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

335
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

502
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20038
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38102
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

501
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

625
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

320
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

444
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

362
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1053
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

709 1