Маленький секрет "Тесли": її чистий прибуток не пов'язаний з продажем автомобілів

Перший рік чистого доходу Tesla отримала у 2020 році, але не завдяки продажам авто своїм клієнтам.

Одинадцять штатів вимагають, щоб автовиробники продали певний відсоток автомобілів з нульовим рівнем викидів до 2025 року. Якщо вони не можуть, автовиробникам доводиться купувати регулятивні кредити в іншого автовиробника, який відповідає цим вимогам - наприклад, у Tesla, яка продає виключно електромобілі.

Це прибутковий бізнес для Tesla - за останні п’ять років компанія заробила 3,3 мільярда доларів, майже половину від цього лише у 2020 році.

Отримані минулого року регулятивні кредити в розмірі 1,6 мільярда доларів значно перевищили чистий прибуток Тесли в 721 мільйоні доларів - це означає, що в іншому випадку Tesla мала б чистий збиток у 2020 році.

"Ці хлопці втрачають гроші, продаючи машини. Вони заробляють гроші, продаючи кредити. І кредити розлітаються", - сказав Гордон Джонсон з GLJ Research.

Найвищі керівники компанії Tesla визнають, що компанія не може розраховувати на продовження надходжень з цього джерела готівки.

"Це завжди сфера, яку нам надзвичайно важко прогнозувати", - сказав фінансовий директор Тесла Захарі Кіркхорн. "У довгостроковій перспективі регулятивний продаж кредитів не буде суттєвою частиною бізнесу, і ми не плануємо бізнес навколо цього. Можливо, що ще кілька додаткових кварталів він залишатиметься сильним. Також можливо, що це буде не так. "

Одинадцять штатів, які вимагатимуть, щоб певний відсоток автомобілів був транспортним засобом з нульовим викидом, або автовиробники для придбання кредитів у такої компанії, як Tesla, яка перевищила цільові показники, - це Каліфорнія, Колорадо, Коннектикут, Мен, Мериленд, Массачусетс, Нью-Йорк, Нью-Джерсі, Орегон, Род-Айленд і Вермонт.

Тесла також повідомляє про інші показники прибутковості, як і багато інших компаній. І за цими показниками прибуток настільки великий, що він не залежить від продажу кредитів, щоб бути в плюсі.

Компанія повідомила, що чистий прибуток, скоригований на 2020 рік, за винятком таких статей, як 1,7 мільярда доларів США, становить 2,5 мільярда доларів.

Валовий автомобільний прибуток, який порівнює загальний дохід від автомобільного бізнесу із витратами, безпосередньо пов'язаними з будівництвом автомобілів, склав $ 5,4 млрд, навіть без урахування доходу від продажу регулятивних кредитів.

А вільний грошовий потік у розмірі 2,8 мільярда доларів виріс на 158% у порівнянні з роком раніше, що стало значним поворотом у 2018 році, коли Tesla "горіла" готівкою і загрожувала залишитися без грошей.

Його прихильники кажуть, що ці заходи показують, що Tesla нарешті заробляє гроші після багаторічних збитків у більшості цих заходів.

Ця прибутковість є однією з причин, чому запас працював настільки добре протягом більше як рік. Але дискусія між скептиками та відданими компанії, чи справді Tesla прибуткова, стала "Священною війною", за словами Джена Манстера, керуючого партнера Loup Ventures та провідного технологічного аналітика.

"Вони обговорюють два різні аспекти. Вони ніколи не прийдуть до вирішення", - сказав він.

Мюнстер вважає, що критики надто зосереджуються на тому, як кредити все ще перевищують чистий прибуток. Він стверджує, що автомобільна валова норма прибутку, за винятком продажів регулятивних кредитів, є найкращим барометром для фінансового успіху компанії.

"Це провідний показник" цього показника прибутку Тесли, сказав він. "Немає шансів, що GM та VW заробляють гроші на цій основі на своїх електромобілях".


Майбутнє Тесли

Високі показники акцій Tesla - до 743% у 2020 році - роблять її однією з найцінніших американських компаній у світі.

Проте 500 000 автомобілів, проданих у 2020 році, склали понад 70 мільйонів автомобілів, які, за оцінками, продали у всьому світі.

Акції Tesla зараз коштують приблизно стільки ж, скільки акції 12 найбільших автовиробників, які продають понад 90% автомобілів у всьому світі.

Тесла, чого не мають інші виробники автомобілів, - це швидке зростання - минулого тижня прогнозували річне зростання продажів на 50% у найближчі роки, і компанія очікує заробити навіть більше, ніж у 2021 році, оскільки інші автовиробники намагаються повернути до пандемічних рівнів продажів.

Вся галузь рухається до повністю електричного майбутнього, як для задоволення жорстких екологічних норм у всьому світі, так і для задоволення зростаючого апетиту до електромобілів, частково тому, що вони вимагають менше обслуговування, менше деталей та менше коштують у виробнийтві, ніж традиційні автомобілі на бензині.

"Більшість людей погоджується, що електромобілі - це майбутнє", - сказав Мюнстер. "Я думаю, це не лише припущення".

Попри те, що Tesla є провідним виробником електричних автомобілів, вона стикається з посиленою конкуренцією, оскільки практично кожен виробник автомобілів випускає власні електромобілі або планує це зробити.

Фольксваген випередив Tesla за обсягами продажів електромобілів у більшості країнах Європи.

Минулого тижня GM заявила, що сподівається повністю перейти на автомобілі без викидів до 2035 року.

"Конкуренція робить автомобілі Tesla неактуальними", - заявив Джонсон Р.Л. "Ми не розглядаємо це як стійку модель бізнесу".

Інші аналітики вважають, що ціна акцій Tesla виправдана з огляду на те, як вона може отримати вигоду від переходу на електромобілі.

"Вони не збираються дотримуватися 80-90% частки ринку електромобілів, але вони можуть продовжувати зростати навіть за набагато нижчої частки ринку", - сказав Даніель Айвс, технологічний аналітик із Wedbush Securities.

"Ми дивимося на північ, до 2025-26 років очікуємо продажів від 3 мільйонів до 4 мільйонів транспортних засобів щороку, причому 40% цього зростання припадає на Китай. Ми вважаємо, що зараз вони йдуть по траєкторії, що навіть без кредитів [EV] бізнес все одно буде прибутковим ".

за матеріалами CNN

 


01.02.2021 1075
24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

127
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

778
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2202
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

782
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

987
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

1848

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

724

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1267 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1499

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1643
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

132
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

357
07.09.2022

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

697
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

183
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

354
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

556
02.09.2022

Кожного дня у соціальних мережах отець Іван Гнатюк проводить молитву онлайн, відповідає на запитання, дає поради.

1037
19.09.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

284
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

124
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

283
12.09.2022

Восьмого вересня на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

677
07.09.2022

Співрозмовники приділили увагу безпековим гарантіям та обговорили участь Великої Британії у відбудові України.

633