Маленький секрет "Тесли": її чистий прибуток не пов'язаний з продажем автомобілів

Перший рік чистого доходу Tesla отримала у 2020 році, але не завдяки продажам авто своїм клієнтам.

Одинадцять штатів вимагають, щоб автовиробники продали певний відсоток автомобілів з нульовим рівнем викидів до 2025 року. Якщо вони не можуть, автовиробникам доводиться купувати регулятивні кредити в іншого автовиробника, який відповідає цим вимогам - наприклад, у Tesla, яка продає виключно електромобілі.

Це прибутковий бізнес для Tesla - за останні п’ять років компанія заробила 3,3 мільярда доларів, майже половину від цього лише у 2020 році.

Отримані минулого року регулятивні кредити в розмірі 1,6 мільярда доларів значно перевищили чистий прибуток Тесли в 721 мільйоні доларів - це означає, що в іншому випадку Tesla мала б чистий збиток у 2020 році.

"Ці хлопці втрачають гроші, продаючи машини. Вони заробляють гроші, продаючи кредити. І кредити розлітаються", - сказав Гордон Джонсон з GLJ Research.

Найвищі керівники компанії Tesla визнають, що компанія не може розраховувати на продовження надходжень з цього джерела готівки.

"Це завжди сфера, яку нам надзвичайно важко прогнозувати", - сказав фінансовий директор Тесла Захарі Кіркхорн. "У довгостроковій перспективі регулятивний продаж кредитів не буде суттєвою частиною бізнесу, і ми не плануємо бізнес навколо цього. Можливо, що ще кілька додаткових кварталів він залишатиметься сильним. Також можливо, що це буде не так. "

Одинадцять штатів, які вимагатимуть, щоб певний відсоток автомобілів був транспортним засобом з нульовим викидом, або автовиробники для придбання кредитів у такої компанії, як Tesla, яка перевищила цільові показники, - це Каліфорнія, Колорадо, Коннектикут, Мен, Мериленд, Массачусетс, Нью-Йорк, Нью-Джерсі, Орегон, Род-Айленд і Вермонт.

Тесла також повідомляє про інші показники прибутковості, як і багато інших компаній. І за цими показниками прибуток настільки великий, що він не залежить від продажу кредитів, щоб бути в плюсі.

Компанія повідомила, що чистий прибуток, скоригований на 2020 рік, за винятком таких статей, як 1,7 мільярда доларів США, становить 2,5 мільярда доларів.

Валовий автомобільний прибуток, який порівнює загальний дохід від автомобільного бізнесу із витратами, безпосередньо пов'язаними з будівництвом автомобілів, склав $ 5,4 млрд, навіть без урахування доходу від продажу регулятивних кредитів.

А вільний грошовий потік у розмірі 2,8 мільярда доларів виріс на 158% у порівнянні з роком раніше, що стало значним поворотом у 2018 році, коли Tesla "горіла" готівкою і загрожувала залишитися без грошей.

Його прихильники кажуть, що ці заходи показують, що Tesla нарешті заробляє гроші після багаторічних збитків у більшості цих заходів.

Ця прибутковість є однією з причин, чому запас працював настільки добре протягом більше як рік. Але дискусія між скептиками та відданими компанії, чи справді Tesla прибуткова, стала "Священною війною", за словами Джена Манстера, керуючого партнера Loup Ventures та провідного технологічного аналітика.

"Вони обговорюють два різні аспекти. Вони ніколи не прийдуть до вирішення", - сказав він.

Мюнстер вважає, що критики надто зосереджуються на тому, як кредити все ще перевищують чистий прибуток. Він стверджує, що автомобільна валова норма прибутку, за винятком продажів регулятивних кредитів, є найкращим барометром для фінансового успіху компанії.

"Це провідний показник" цього показника прибутку Тесли, сказав він. "Немає шансів, що GM та VW заробляють гроші на цій основі на своїх електромобілях".


Майбутнє Тесли

Високі показники акцій Tesla - до 743% у 2020 році - роблять її однією з найцінніших американських компаній у світі.

Проте 500 000 автомобілів, проданих у 2020 році, склали понад 70 мільйонів автомобілів, які, за оцінками, продали у всьому світі.

Акції Tesla зараз коштують приблизно стільки ж, скільки акції 12 найбільших автовиробників, які продають понад 90% автомобілів у всьому світі.

Тесла, чого не мають інші виробники автомобілів, - це швидке зростання - минулого тижня прогнозували річне зростання продажів на 50% у найближчі роки, і компанія очікує заробити навіть більше, ніж у 2021 році, оскільки інші автовиробники намагаються повернути до пандемічних рівнів продажів.

Вся галузь рухається до повністю електричного майбутнього, як для задоволення жорстких екологічних норм у всьому світі, так і для задоволення зростаючого апетиту до електромобілів, частково тому, що вони вимагають менше обслуговування, менше деталей та менше коштують у виробнийтві, ніж традиційні автомобілі на бензині.

"Більшість людей погоджується, що електромобілі - це майбутнє", - сказав Мюнстер. "Я думаю, це не лише припущення".

Попри те, що Tesla є провідним виробником електричних автомобілів, вона стикається з посиленою конкуренцією, оскільки практично кожен виробник автомобілів випускає власні електромобілі або планує це зробити.

Фольксваген випередив Tesla за обсягами продажів електромобілів у більшості країнах Європи.

Минулого тижня GM заявила, що сподівається повністю перейти на автомобілі без викидів до 2035 року.

"Конкуренція робить автомобілі Tesla неактуальними", - заявив Джонсон Р.Л. "Ми не розглядаємо це як стійку модель бізнесу".

Інші аналітики вважають, що ціна акцій Tesla виправдана з огляду на те, як вона може отримати вигоду від переходу на електромобілі.

"Вони не збираються дотримуватися 80-90% частки ринку електромобілів, але вони можуть продовжувати зростати навіть за набагато нижчої частки ринку", - сказав Даніель Айвс, технологічний аналітик із Wedbush Securities.

"Ми дивимося на північ, до 2025-26 років очікуємо продажів від 3 мільйонів до 4 мільйонів транспортних засобів щороку, причому 40% цього зростання припадає на Китай. Ми вважаємо, що зараз вони йдуть по траєкторії, що навіть без кредитів [EV] бізнес все одно буде прибутковим ".

за матеріалами CNN

 


01.02.2021 789
24.09.2021
Ілона Шевченко

Швеція регулярно потрапляє в першу десятку країн, де проживають найщасливіші люди. Рейтинг щастя визначається за рівнем доходів, тривалістю життя, якістю освіти та медицини. Та чи справді, переїхавши до Скандинавії, вас чекає щастя? Чи все так чарівно і прекрасно в реальності? Й взагалі, чи реально це?

562
22.09.2021
Тетяна Дармограй

Попри усю грандіозність заходу, кількість людей у порівнянні з минулими роками помітно зменшилась. Видавці скаржаться на низькі продажі, а відвідувачі обурені високими цінами на книжки.  

873
16.09.2021
Тіна Любчик

Про особливості підготовки, анонімну сторінку в Інстаграмі, що надихало та мотивувало, як вплинула "дистанційка" та чи отримала обіцяні від уряду преміальні 100 тисяч гривень Світлана Джус розповіла журналістці Фіртки. 

5823
14.09.2021
Микола Юрків

Завершились XVI Літні Паралімпійські ігри у Токіо. Єдину медаль серед спортсменів, які представляли Івано-Франківщину виборола легкоатлетка Юлія Шуляр у бігу на 400 метрів. Про підготовку, враження від змагань та атмосферу, яка там панувала, журналісту Фіртки розповіли чемпіонка та її тренер.

2124
12.09.2021
Тіна Любчик

Щороку, 12 вересня, вшановують День пам'яті українців – жертв примусового виселення з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини та Західної Бойківщини у 1944 – 1951 роках. Цьогоріч виповнюється 77 років від початку депортації автохтонних українців цих регіонів, повідомляє Фіртка.  

4003
11.09.2021
Олег Ущенко

Українське кіно тривалий час перебувало на узбіччі світового контексту. Воно було особливим. Наше кіно знімалося у себе вдома, у сюжетах була своя історія, знімали свої режисери. Але все це робилося під в’їдливим наглядом не завжди прихильних до України людей. Проте, серед українських стрічок досить таких, якими будуть гоноруватися ще не одне покоління українців.

2365 1

Осінь - час для активного відновлення та допомоги шкірі після активного сонця. Час для реабілітації та підготовки до наступного агресивного сезону - зими.  

454

Як відомо, у порожні голови завжди залазять різні недобрі думки. А в дитячі голівки тим думкам ще і дуже легко пробитися. Батькам вирішувати, які саме думки мають роїтися навколо голів їх дітей – добрі чи погані?

1462

Кожна людина має або принаймні пам’ятає про бодай одну знакову річ, яка символізує певний відрізок прожитих нею років. Вони є навіть у тих,  хто вважає, що все це - не варті їх часу та уваги дурниці.

1742

Всесвітній день краси відзначають 9 вересня з цієї нагоди вирішила нагадати любим жінкам та їх коханим чоловікам, а якже змінювалось відношення до краси та її канони впродовж останніх ста років.

2705 1
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини і ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці і коморі.  

7612
18.06.2021

В Україні, за останні 12 місяців кількість пошукових запитів українських користувачів зі словом "рецепт" зросла на 29%.

12522
22.04.2021

Про це йдеться у звіті Міжнародної організації виноградарства і виноробства.

18623 1
19.07.2021

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній освятив розписи кафедрального собору Преображення Господнього Коломийської єпархії.

8402
05.05.2021

У третій день Великодніх свят Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин завітав на парафію святого Апостола Юди Тадея, що в Івано-Франківську, на вул. Стуса, 29.  

17388
03.05.2021

Поливаний понеділок у 2021 році відзначають 3 травня, на другий день після Великодня.  

17790
02.05.2021

На Христове Воскресіння, яке відзначається 2 травня, очільники Православної церкви України та Української греко-католицької церкви звернулися до українців зі святковими посланнями.  

17358
08.07.2021

Міністерство культури та інформаційної політики проведе конкурсний відбір патріотичних серіалів з нагоди 30-го Дня Незалежності України.

9658
23.09.2021

Законопроєкт № 5599, внесений на розгляд парламенту Президентом України, підтримали 279 народних обранців з 379 зареєстрованих у сесійній залі.

609
25.08.2021

У столиці правоохоронці затримали чоловіка, який облив зеленкою Петра Порошенка, п’ятого Президента України.

4343 2
16.08.2021

Міський голова Кривого Рогу Костянтин Павлов на момент своєї загибелі знаходився у відпустці та перебував проживав вдома один.

5256
05.08.2021

Сьогодні, 5 серпня, пішов із життя Євген Кирилович Марчук, український державний діяч, перший Голова Служби безпеки України.

6525