Маленький секрет "Тесли": її чистий прибуток не пов'язаний з продажем автомобілів

Перший рік чистого доходу Tesla отримала у 2020 році, але не завдяки продажам авто своїм клієнтам.

Одинадцять штатів вимагають, щоб автовиробники продали певний відсоток автомобілів з нульовим рівнем викидів до 2025 року. Якщо вони не можуть, автовиробникам доводиться купувати регулятивні кредити в іншого автовиробника, який відповідає цим вимогам - наприклад, у Tesla, яка продає виключно електромобілі.

Це прибутковий бізнес для Tesla - за останні п’ять років компанія заробила 3,3 мільярда доларів, майже половину від цього лише у 2020 році.

Отримані минулого року регулятивні кредити в розмірі 1,6 мільярда доларів значно перевищили чистий прибуток Тесли в 721 мільйоні доларів - це означає, що в іншому випадку Tesla мала б чистий збиток у 2020 році.

"Ці хлопці втрачають гроші, продаючи машини. Вони заробляють гроші, продаючи кредити. І кредити розлітаються", - сказав Гордон Джонсон з GLJ Research.

Найвищі керівники компанії Tesla визнають, що компанія не може розраховувати на продовження надходжень з цього джерела готівки.

"Це завжди сфера, яку нам надзвичайно важко прогнозувати", - сказав фінансовий директор Тесла Захарі Кіркхорн. "У довгостроковій перспективі регулятивний продаж кредитів не буде суттєвою частиною бізнесу, і ми не плануємо бізнес навколо цього. Можливо, що ще кілька додаткових кварталів він залишатиметься сильним. Також можливо, що це буде не так. "

Одинадцять штатів, які вимагатимуть, щоб певний відсоток автомобілів був транспортним засобом з нульовим викидом, або автовиробники для придбання кредитів у такої компанії, як Tesla, яка перевищила цільові показники, - це Каліфорнія, Колорадо, Коннектикут, Мен, Мериленд, Массачусетс, Нью-Йорк, Нью-Джерсі, Орегон, Род-Айленд і Вермонт.

Тесла також повідомляє про інші показники прибутковості, як і багато інших компаній. І за цими показниками прибуток настільки великий, що він не залежить від продажу кредитів, щоб бути в плюсі.

Компанія повідомила, що чистий прибуток, скоригований на 2020 рік, за винятком таких статей, як 1,7 мільярда доларів США, становить 2,5 мільярда доларів.

Валовий автомобільний прибуток, який порівнює загальний дохід від автомобільного бізнесу із витратами, безпосередньо пов'язаними з будівництвом автомобілів, склав $ 5,4 млрд, навіть без урахування доходу від продажу регулятивних кредитів.

А вільний грошовий потік у розмірі 2,8 мільярда доларів виріс на 158% у порівнянні з роком раніше, що стало значним поворотом у 2018 році, коли Tesla "горіла" готівкою і загрожувала залишитися без грошей.

Його прихильники кажуть, що ці заходи показують, що Tesla нарешті заробляє гроші після багаторічних збитків у більшості цих заходів.

Ця прибутковість є однією з причин, чому запас працював настільки добре протягом більше як рік. Але дискусія між скептиками та відданими компанії, чи справді Tesla прибуткова, стала "Священною війною", за словами Джена Манстера, керуючого партнера Loup Ventures та провідного технологічного аналітика.

"Вони обговорюють два різні аспекти. Вони ніколи не прийдуть до вирішення", - сказав він.

Мюнстер вважає, що критики надто зосереджуються на тому, як кредити все ще перевищують чистий прибуток. Він стверджує, що автомобільна валова норма прибутку, за винятком продажів регулятивних кредитів, є найкращим барометром для фінансового успіху компанії.

"Це провідний показник" цього показника прибутку Тесли, сказав він. "Немає шансів, що GM та VW заробляють гроші на цій основі на своїх електромобілях".


Майбутнє Тесли

Високі показники акцій Tesla - до 743% у 2020 році - роблять її однією з найцінніших американських компаній у світі.

Проте 500 000 автомобілів, проданих у 2020 році, склали понад 70 мільйонів автомобілів, які, за оцінками, продали у всьому світі.

Акції Tesla зараз коштують приблизно стільки ж, скільки акції 12 найбільших автовиробників, які продають понад 90% автомобілів у всьому світі.

Тесла, чого не мають інші виробники автомобілів, - це швидке зростання - минулого тижня прогнозували річне зростання продажів на 50% у найближчі роки, і компанія очікує заробити навіть більше, ніж у 2021 році, оскільки інші автовиробники намагаються повернути до пандемічних рівнів продажів.

Вся галузь рухається до повністю електричного майбутнього, як для задоволення жорстких екологічних норм у всьому світі, так і для задоволення зростаючого апетиту до електромобілів, частково тому, що вони вимагають менше обслуговування, менше деталей та менше коштують у виробнийтві, ніж традиційні автомобілі на бензині.

"Більшість людей погоджується, що електромобілі - це майбутнє", - сказав Мюнстер. "Я думаю, це не лише припущення".

Попри те, що Tesla є провідним виробником електричних автомобілів, вона стикається з посиленою конкуренцією, оскільки практично кожен виробник автомобілів випускає власні електромобілі або планує це зробити.

Фольксваген випередив Tesla за обсягами продажів електромобілів у більшості країнах Європи.

Минулого тижня GM заявила, що сподівається повністю перейти на автомобілі без викидів до 2035 року.

"Конкуренція робить автомобілі Tesla неактуальними", - заявив Джонсон Р.Л. "Ми не розглядаємо це як стійку модель бізнесу".

Інші аналітики вважають, що ціна акцій Tesla виправдана з огляду на те, як вона може отримати вигоду від переходу на електромобілі.

"Вони не збираються дотримуватися 80-90% частки ринку електромобілів, але вони можуть продовжувати зростати навіть за набагато нижчої частки ринку", - сказав Даніель Айвс, технологічний аналітик із Wedbush Securities.

"Ми дивимося на північ, до 2025-26 років очікуємо продажів від 3 мільйонів до 4 мільйонів транспортних засобів щороку, причому 40% цього зростання припадає на Китай. Ми вважаємо, що зараз вони йдуть по траєкторії, що навіть без кредитів [EV] бізнес все одно буде прибутковим ".

за матеріалами CNN

 


01.02.2021 1281
03.10.2023
Тетяна Дармограй

Щоб дізнатись, якими були понад півтора року повномасштабної війни в економічному плані та як бізнесу вистояти в сучасних умовах, журналістка Фіртки поспілкувалась з Головою Правління Бізнес Асоціації Івано-Франківська Андрієм Семанівим. 

641
30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

1075
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

698
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1173
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1268
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

10478 21

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

713

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

1057

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1189

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

814
03.10.2023

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

14128 1
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

713
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

532
04.10.2023

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

7311
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20250
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38335
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

678
04.10.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

8497
03.10.2023

Верховна Рада на засіданні 20 вересня підтримала за основу законопроєкт №10037, який пропонує переспрямувати ПДФО з зарплат військових з місцевих бюджетів у державний бюджет.  

775
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

377
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

630
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

546