Так, у новому законі про мобілізацію є зниження призовного віку з 27 до 25 років, пише Фіртка.
Про зниження призовного віку журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом Володимиром Бондаренком.
"Є важливий нюанс — людей потрібно готувати на належному рівні. Наразі цього не роблять, люди не мають необхідного військового вишколу.
Наприклад, коли мені був 21 рік й я йшов в Афганістан — перед цим закінчив сержантську школу, вчився у військовому училищі. Нас постійно готували, як воїнів.
А сьогодні що? Це потрібно змінювати. Щоб підготувати воїна — необхідно цьому приділити щонайменше рік.
Точно знаю — мусимо зробити все для перемоги. І не шляхом закидання, грубо кажучи, гарматним м’ясом, а відкривати другий фронт.
Ми повинні отримати ленд-ліз. До того ж корупція — це те, що нас тягне на дно", — зазначив військовий юрист.
Зниження призовного віку з 27 до 25 років прокоментував Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю французькому журналісту.
За його словами, військове командування має запит на вік та рівень фізичної підготовки мобілізованих бійців. Президент підкреслив, що молодші люди потрібні на фронті, бо війна стала сучаснішою.
"Щоб замінити тих, хто воює на фронті, вже понад два роки військові мають бути в хорошій фізичній формі.
При всій повазі до наших воїнів, але є різниця між 25-річним воїном та 50-річним.
На цій війні потрібні молоді бійці, бо це сучасний тип війни. Ідеться не тільки про фізичний стан, а й про володіння технікою.
Це дуже важливо, особливо якщо йдеться про операторів безпілотників, кібербезпеки тощо. На додаток до фізичної підготовки, про яку я вже говорив. Існують безпілотники, морські дрони тощо.
Ми повинні розуміти, що нове покоління орієнтується в технологіях швидше. І, скажу відверто, вони все це своїми руками й створюють", — сказав Зеленський.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада