Літо кличе на моря: де цьогоріч відпочити прикарпатцям

Туреччина, Єгипет, Болгарія, Чорногорія, Таїланд чи навіть Шрі-Ланка. Такі вже звичні місця для відпочинку закордоном для українського туриста.

Напередодні початку активного літнього сезону відпусток ми вирішили поцікавитися у фахівців, куди ж цього річ прикарпатці бронюють квитки, які обирають країни та готелі та й загалом про те, як найкраще спланувати відпочинок.

У розмові із директором агентства "Tourprofi" Олесею Перегінець про особливості туристичного сезону, відпочинок  в "несезон", ризики, бюджет та як краще спланувати свою подорож.


Олесю, які особливості цьогорічного туристичного сезону? Чим він відрізняється від сезону 2018 року?

Минулорічний туристичний сезон був перенасичений форс-мажорами, неприємними ситуаціями з переносами, затримками та скасуваннями рейсів, овербукінгами в готелях (коли при поселенні виясняється, що вільних номерів нема і туристів переселяють в інший готель).

Цього року ситуація дещо краща, хоча "косяки" трапляються. З позитивного - постійно збільшується польотна програма, в тому числі з регіонів, додаються нові цікаві напрямки.

У яку пору і де краще відпочивати?

Останнім часом змилася чітка сезонність, тому що багато туристів обирають відпочинок в "несезон". Це зумовлено низькими цінами і малою кількість туристів. До прикладу, в Туреччині та на Кіпрі море у квітні ще не придатне для купання, але пропоновані туроператорами рейси гарно заповнюються за рахунок любителів спокійного чи екскурсійного відпочинку.

Які напрямки користуються зараз найбільшою популярністю серед прикарпатців?

Якщо говорити про літо і сімейний відпочинок з дітьми, то Туреччина беззаперечний лідер продажів. Найкомфортніше з другої половини травня до початку жовтня. Цей напрям обирають поціновувачі хорошого обслуговування та харчування.

Єгипет спекотний, хоча за рахунок сухого повітря переноситься нормально. Тим не менше, вільних місць на рейси практично немає.

Бажаючим відвідати Єгипет влітку рекомендуємо обирати червень та готелі Хургади – там морський бриз, чудові піщані пляжі і великі готельні аквапарки компенсують спеку.

Хто полюбляє живописні зелені краєвиди, розмірений відпочинок, не прив’язаний до системи «все включено», та не обмежений закритою територією готелю – обирає зі Львова авіатури в Чорногорію та Хорватію.Проживання в основному в апартаментах. Адріатичне море прохолодніше, тому оптимально сюди планувати подорож на липень-серпень. Материкова Греція та острів Крит теж доступні зі Львова. Там туристів очікує грецька гостинність, смачна місцева кухня та будь-який формат - апартаменти без харчування, вілли , чи готелі на системі «все включено».   

Які новинки цього року можете запропонувати туристам?

Цього року маємо можливість літати в Туніс зі Львова, протягом всього літа погода сприяє пляжному відпочинку. Концепція відпочинку така ж, як у Єгипті.

Ще одна новинка звідси ж – екзотичний Занзібар. В літні місяці у них "зима", температура повітря опускається до комфортних нам 26 градусів .

З Києва додався грецький півострів Пелопонес. Більш доступним став відпочинок у Європі –  узбережжя та острови Італії та Іспанії. Мова про Тенерифе, Майорку, Сицилію .

Також з’явилось багато комбінованих турів, які включають кілька днів відпочинку на пляжі плюс кілька днів – екскурсійна програма.

А як із цінами?

Якщо порівнювати бюджети, то найбільш економно подорожувати автобусом до Болгарії. Чи власним авто - Болгарія, Греція, Албанія, Хорватія, Чорногорія, Італія. З авіатурів на першому місці Єгипет, далі Туніс, Туреччина (цього року ціни в євро), Кіпр, Греція, дорожче – Європа. Пік цін приходиться на липень-серпень, тому при плануванні відпустки раджу звернути увагу на травень-червень та вересень.

Чи варто їхати відпочивати за «гарячими путівками»? Чи завжди ціна відповідає якості?

«Гаряча» путівка буває тільки за 1-3 дні до вильоту.  Завжди про це говорю своїм клієнтам. І якщо на рейсі залишились вільні місця, то туроператору вигідніше продати оплачений номер в готелі та місця в літаку нижче собівартості, ніж не продати їх взагалі.

У високий сезон можна полювати на гаряче, якщо туристів 1-2, і не дуже вибагливі, але якщо це сім’я з дітьми, то мала ймовірність впіймати на бажані дати потрібну кількість місць у літаку та номер в хорошому готелі. Більшість готелів з високими рейтингами заповнюються на 100% завчасно.

Останніми роками популярності набуває відпочинок в екзотичних країнах. Що тут обирають прикарпатці?

Більшість екзотичних напрямків актуальні з середини осені до середини весни. Ми відправляли туристів в ОАЕ, Таїланд, Шрі-Ланку, Занзібар, острів Хайнань.

А наскільки доступним є відпочинок тут?

Не так вже все і дорого. Скажімо, ціни на Китай стартували від 900 у.о. на 8 ночей для двох туристів. Включені були сніданки.

Занзібар, Індія, Шрі-Ланка, Таїланд можна було організувати від 1500 у.о. на 10 днів для двох. Також тільки зі сніданками.

ОАЕ - від 700 у.о. на 5 ночей з розрахунку на двох туристів.

Тобто, географічно дальші пляжі стають все доступнішими для наших туристів. І це факт.

Якими є найпопулярніші туристичні маршрути у Європу серед прикарпатців?

Цілорічно є попит на автобусні тури вихідного дня типу Варшава-Краків, Будапешт, Прага-Відень. Романтики обирають Париж, Венецію. З дітьми подорожують до парків розваг – Діснейленд, Леголенд. Навесні популярний напрям Нідерланди, взимку – лижні тури з відвіданням тер малів, влітку – з кількаденним відпочинком на морі. Перевага автобусних турів – можливість швидко і бюджетно відвідати кілька країн.

Що порадите туристам з дітьми? Які краще обрати країни, перельоти?

Сім’ї з маленькими дітьми надають перевагу Туреччині (зі Львова та Чернівців) та Єгипту (зі Львова , Вінниці та Рівного) за системою харчування «все включено». Тут обладнані всім необхідним пляжі, басейни з гірками для різновікових категорій, активна анімація, яскраві вечірні шоу, цікаві екскурсійні програми.

Також наші люди часто бронюють готелі Болгарії та Греції під власний доїзд.

Як краще спланувати відпочинок на морі: скористатися послугами туристичних фірм, чи самому забронювати на доступних інтернет-ресурсах номер у готелі і знайти дешеві квитки на літак?

Обидва варіанти мають свої переваги та недоліки. При самостійному плануванні подорожі потрібно присвятити час для складання маршруту, пошуку транспорту і житла, вивчення особливостей курорту, придбати медичну страхівку і документи для перетину кордону на авто, і головне взяти всю відповідальність за ризики на себе (до прикладу, авіаквитки при потребі далеко не завжди можна здати чи змінити дату вильоту). Зате туристи отримують повну свободу вибору і можливість вносити корективи в процесі подорожі.

А туроператори формують пакетні тури, куди входять регіональний трансфер, переліт, страхівки медична та від невиїзду і затримки вильоту, трансфер до готелю з обраним типом харчування, супровід гіда, можлива безкоштовна екскурсія.

Часто пакетний тур виходить дешевше, ніж бронювати все окремо.


Розмовляла Марія Лутчин


28.05.2019 Марія Лутчин 6761 1
Коментарі (1)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1350
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1033
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2050
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3537
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1329
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1314

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1644

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

478

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1122

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1284
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

312
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24242
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

491
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

361
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

600
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1488
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

664
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

1995
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

572
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1444 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

601
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

516