Літо кличе на моря: де цьогоріч відпочити прикарпатцям

Туреччина, Єгипет, Болгарія, Чорногорія, Таїланд чи навіть Шрі-Ланка. Такі вже звичні місця для відпочинку закордоном для українського туриста.

Напередодні початку активного літнього сезону відпусток ми вирішили поцікавитися у фахівців, куди ж цього річ прикарпатці бронюють квитки, які обирають країни та готелі та й загалом про те, як найкраще спланувати відпочинок.

У розмові із директором агентства "Tourprofi" Олесею Перегінець про особливості туристичного сезону, відпочинок  в "несезон", ризики, бюджет та як краще спланувати свою подорож.


Олесю, які особливості цьогорічного туристичного сезону? Чим він відрізняється від сезону 2018 року?

Минулорічний туристичний сезон був перенасичений форс-мажорами, неприємними ситуаціями з переносами, затримками та скасуваннями рейсів, овербукінгами в готелях (коли при поселенні виясняється, що вільних номерів нема і туристів переселяють в інший готель).

Цього року ситуація дещо краща, хоча "косяки" трапляються. З позитивного - постійно збільшується польотна програма, в тому числі з регіонів, додаються нові цікаві напрямки.

У яку пору і де краще відпочивати?

Останнім часом змилася чітка сезонність, тому що багато туристів обирають відпочинок в "несезон". Це зумовлено низькими цінами і малою кількість туристів. До прикладу, в Туреччині та на Кіпрі море у квітні ще не придатне для купання, але пропоновані туроператорами рейси гарно заповнюються за рахунок любителів спокійного чи екскурсійного відпочинку.

Які напрямки користуються зараз найбільшою популярністю серед прикарпатців?

Якщо говорити про літо і сімейний відпочинок з дітьми, то Туреччина беззаперечний лідер продажів. Найкомфортніше з другої половини травня до початку жовтня. Цей напрям обирають поціновувачі хорошого обслуговування та харчування.

Єгипет спекотний, хоча за рахунок сухого повітря переноситься нормально. Тим не менше, вільних місць на рейси практично немає.

Бажаючим відвідати Єгипет влітку рекомендуємо обирати червень та готелі Хургади – там морський бриз, чудові піщані пляжі і великі готельні аквапарки компенсують спеку.

Хто полюбляє живописні зелені краєвиди, розмірений відпочинок, не прив’язаний до системи «все включено», та не обмежений закритою територією готелю – обирає зі Львова авіатури в Чорногорію та Хорватію.Проживання в основному в апартаментах. Адріатичне море прохолодніше, тому оптимально сюди планувати подорож на липень-серпень. Материкова Греція та острів Крит теж доступні зі Львова. Там туристів очікує грецька гостинність, смачна місцева кухня та будь-який формат - апартаменти без харчування, вілли , чи готелі на системі «все включено».   

Які новинки цього року можете запропонувати туристам?

Цього року маємо можливість літати в Туніс зі Львова, протягом всього літа погода сприяє пляжному відпочинку. Концепція відпочинку така ж, як у Єгипті.

Ще одна новинка звідси ж – екзотичний Занзібар. В літні місяці у них "зима", температура повітря опускається до комфортних нам 26 градусів .

З Києва додався грецький півострів Пелопонес. Більш доступним став відпочинок у Європі –  узбережжя та острови Італії та Іспанії. Мова про Тенерифе, Майорку, Сицилію .

Також з’явилось багато комбінованих турів, які включають кілька днів відпочинку на пляжі плюс кілька днів – екскурсійна програма.

А як із цінами?

Якщо порівнювати бюджети, то найбільш економно подорожувати автобусом до Болгарії. Чи власним авто - Болгарія, Греція, Албанія, Хорватія, Чорногорія, Італія. З авіатурів на першому місці Єгипет, далі Туніс, Туреччина (цього року ціни в євро), Кіпр, Греція, дорожче – Європа. Пік цін приходиться на липень-серпень, тому при плануванні відпустки раджу звернути увагу на травень-червень та вересень.

Чи варто їхати відпочивати за «гарячими путівками»? Чи завжди ціна відповідає якості?

«Гаряча» путівка буває тільки за 1-3 дні до вильоту.  Завжди про це говорю своїм клієнтам. І якщо на рейсі залишились вільні місця, то туроператору вигідніше продати оплачений номер в готелі та місця в літаку нижче собівартості, ніж не продати їх взагалі.

У високий сезон можна полювати на гаряче, якщо туристів 1-2, і не дуже вибагливі, але якщо це сім’я з дітьми, то мала ймовірність впіймати на бажані дати потрібну кількість місць у літаку та номер в хорошому готелі. Більшість готелів з високими рейтингами заповнюються на 100% завчасно.

Останніми роками популярності набуває відпочинок в екзотичних країнах. Що тут обирають прикарпатці?

Більшість екзотичних напрямків актуальні з середини осені до середини весни. Ми відправляли туристів в ОАЕ, Таїланд, Шрі-Ланку, Занзібар, острів Хайнань.

А наскільки доступним є відпочинок тут?

Не так вже все і дорого. Скажімо, ціни на Китай стартували від 900 у.о. на 8 ночей для двох туристів. Включені були сніданки.

Занзібар, Індія, Шрі-Ланка, Таїланд можна було організувати від 1500 у.о. на 10 днів для двох. Також тільки зі сніданками.

ОАЕ - від 700 у.о. на 5 ночей з розрахунку на двох туристів.

Тобто, географічно дальші пляжі стають все доступнішими для наших туристів. І це факт.

Якими є найпопулярніші туристичні маршрути у Європу серед прикарпатців?

Цілорічно є попит на автобусні тури вихідного дня типу Варшава-Краків, Будапешт, Прага-Відень. Романтики обирають Париж, Венецію. З дітьми подорожують до парків розваг – Діснейленд, Леголенд. Навесні популярний напрям Нідерланди, взимку – лижні тури з відвіданням тер малів, влітку – з кількаденним відпочинком на морі. Перевага автобусних турів – можливість швидко і бюджетно відвідати кілька країн.

Що порадите туристам з дітьми? Які краще обрати країни, перельоти?

Сім’ї з маленькими дітьми надають перевагу Туреччині (зі Львова та Чернівців) та Єгипту (зі Львова , Вінниці та Рівного) за системою харчування «все включено». Тут обладнані всім необхідним пляжі, басейни з гірками для різновікових категорій, активна анімація, яскраві вечірні шоу, цікаві екскурсійні програми.

Також наші люди часто бронюють готелі Болгарії та Греції під власний доїзд.

Як краще спланувати відпочинок на морі: скористатися послугами туристичних фірм, чи самому забронювати на доступних інтернет-ресурсах номер у готелі і знайти дешеві квитки на літак?

Обидва варіанти мають свої переваги та недоліки. При самостійному плануванні подорожі потрібно присвятити час для складання маршруту, пошуку транспорту і житла, вивчення особливостей курорту, придбати медичну страхівку і документи для перетину кордону на авто, і головне взяти всю відповідальність за ризики на себе (до прикладу, авіаквитки при потребі далеко не завжди можна здати чи змінити дату вильоту). Зате туристи отримують повну свободу вибору і можливість вносити корективи в процесі подорожі.

А туроператори формують пакетні тури, куди входять регіональний трансфер, переліт, страхівки медична та від невиїзду і затримки вильоту, трансфер до готелю з обраним типом харчування, супровід гіда, можлива безкоштовна екскурсія.

Часто пакетний тур виходить дешевше, ніж бронювати все окремо.


Розмовляла Марія Лутчин


28.05.2019 Марія Лутчин 6536 1
Коментарі (1)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

317
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1389
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2523 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3625
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2963
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2141

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

609

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

460

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1628

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1792
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

281
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

497
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

797
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4976
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

353
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

874
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10121
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

501
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

256
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

368
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

395
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

716