Лікарі радять непитущим вживати алкоголь

 

Помірне вживання алкоголю

 

Американські дослідники прийшли до висновку про те, що багато сучасних лікарів радять людям, які ніколи не вживали спиртні напої, починати пити алкоголь щовечора. На думку медиків, це принесе користь для здоров’я людини.

 

 

Як з’ясували дослідники з Thomas Jefferson University, все більша кількість лікарів рекомендують своїм пацієнтам вживати алкогольні напої, включаючи і тих, хто взагалі ніколи до них не доторкався. Найчастіше медики радять випивати один-два келихи вина вечорами, можливо, разом з вечерею. Відзначимо, що в минулому експерти утримувалися від подібних рекомендацій, а багато фахівців в даному питанні вважали, що люди, які ніколи не вживали алкоголь не повинні починати цього навіть в середньому віці.

 

Втім, більшість лікарів впевнені в одному: люди, які звикли до помірного вживання алкогольних напоїв, повинні продовжувати це робити. Ті ж, хто зловживає спиртним, повинні обмежити його кількість. І все-таки, чи є алкоголь корисним для здоров’я навіть у незначних кількостях? Все більше число досліджень доводять, що помірне вживання спиртного знижує ймовірність судинних захворювань та інфарктів.

 

Навіть люди, які вже перенесли інфаркт, можуть продовжувати пити алкоголь в невеликих дозах, оскільки це знижує ризик смертності. Можливо, позитивний вплив алкоголю частково пояснюється його впливом на рівень «хорошого» холестерину, хоча механізми точно не з’ясовані. Американська кардіологічна асоціація підкреслює, що зловживання алкоголем абсолютно очевидно володіє негативним впливом на здоров’я серця, сприяючи підвищенню високого рівня тригліцеридів, артеріального тиску і збільшенню ваги. Все це збільшує небезпеку хвороб серця.

 

Крім того, помірне вживання спиртного також пов’язане з меншим ризиком інсульту, особливо у жінок. Судячи з усього, це пояснюється антикоагулючими властивостями алкоголю. Підвищене вживання спиртного, навпаки, збільшує ризик інсульту.

 

ukrhealth.net


20.01.2015 685 0
Коментарі (0)

26.05.2020
Роса Мартинюк

 Жінка не може працювати в  урології, йти до лікаря варто тоді, коли вже болить, а простатит лікується за 5 хвилин — ці та інші міфи ми часто чуємо та чи розуміємо їхню помилковість?Розмовляємо із Владиславою Литвинець — лікарем-урологом Лікувально-ліагностично центру професора Литвинця, асистентом кафедри урології Івано-Франківського медичного університету.

416
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

2528 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2549
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

590
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

1000
18.05.2020
Олена Британська

Наприкінці квітня уряд представив план поетапного зняття карантинних обмежень. Відповідно до нього, вихід з карантину складатиметься з п'яти етапів, перший з яких розпочався 11 травня. 

1018

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

1862

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4312

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

3869 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

2999
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1614
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4559 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1625
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

1667
19.05.2020

Наш дзвінок застав композитора Ігоря Іванціва в Бурштині, де він живе, працює і творить. Простий, приємний співбесідник, з прекрасним почуттям гумору, повен життєвих сил та настрою.

795