"Лікарі без кордонів" декілька днів лікували іванофранківців (фото)

Протягом кількох днів в Івано-Франківську гостювали провідні світові фахівці в галузі офтальмології, стоматології, сімейної медицини, педіатрії Всесвітньої організації "Лікарі без кордонів".

Спеціалісти працювали у лікувальних закладах міста, консультуючи франківських лікарів та пацієнтів, пише Фіртка.

До Франківська делегація прибула не з порожніми руками - привезли цінне лікувальне обладнання: рентген для голови та щелепи, лазерну офтальмологічну установку, переносний УЗД-апарат, лабораторний мікроскоп, електрокардіографи, хірургічні інструменти, стоматологічні матеріали.

Крім того, іноземці відгукнулись залучити фінансову підтримку для будівництва нового реанімаційно-хірургічного корпусу ЦМКЛ. Також закордонні лікарі запросили своїх франківських колег на медичні навчання та практику до США та Пакистану.

Вчора в ЦМКЛ вже відбулись операції за участі іноземних фахівців. Також у межах візиту ЦМКЛ підписала меморандум про співпрацю з однією з пакистанських лікарень, адже серед делегатів є сам радник Президента Пакистану.

Лікарі кажуть, робота була цікава та плідна.

За словами головного лікаря центральної лікарні Тараса Масляка, таку місію планують продовжувати наступного року. Крім того, протягом цього року спеціалісти з різних країн приїжджатимуть на консультації.

"Є домовленість про навчання наших лікарів у новітніх клініках у Пакистані. Це лікарі невідкладної допомоги, лікарі УЗДисти, рентгенологи," - зазначив керівник медзакладу.

Один з організаторів місії Ігор Драганчук каже, що лікарі підготували лекції для українських колег. Проте зауважив, що на лекції не вдалося зібрати велику кількість сімейних лікарів. З понад 150 лекцію закордонних лікарів відвідали лише шестеро.

Травматолог Петро Редько з Каліфорнії, який спеціалізується на порушеннях функції стопи, приїхав з місією вперше.

"Надіємося, що це тільки початок і я з нетерпінням чекаю наступної зустрічі", - каже медик.

Лікарі зазначають, що підхід до пацієнтів більш менш схожий, але в лікарні визнають, що не встигли належно підготуватись, оскільки пацієнти приходили хаотично.

За словами Тараса Масляка, наступного разу будуть підбирати пацієнтів на консультації в залежності від напрямків захворювання.

"Прикро, але воно є так, в нас були недопрацювання. Лікарі консультували пацієнтів, які лежать у нас, давали рекомендації. Але ми тут зібрались для того, щоб вчитися одне в одного. Нам дуже потрібні такі зустрічі", - каже Тарас Масляк.

Мурад Алі з Пакистану вперше в Україні. Лікар розповідає, що бачив майже всі куточки лікарні та був приємно вражений.

"Більшість відділень лікарні роблять свою роботу на відмінно. Проте є деякі нюанси, з якими ми можемо допомогти. Ми надаємо таку можливість у майбутньому технічним лаборантам отримати знання у найкращих лікарнях Пакистану безкоштовно. Впевнений, що наступного разу робота нашої місії покращиться, адже зараз ми розуміємо, що потрібно буде з собою взяти та на що звернути увагу", - каже Мурад Алі.

Соня Салім, лікар сімейної медицини, відмітила рівень знань українських лікарів.

"Я дуже хочу сюди повернутися ще. Бо такої гостинності, як в Україні ви не побачите в іншій країні", - каже медик.

"Нам не видно наших недоліків,тому мені дуже приємно що колеги робили зауваження,тому що свою роботу зі сторони не видно", - каже головний лікар.

Загалом місія складалася з 22 лікарів. Працювали вони не тільки у міській лікарні, а у дитячій лікарні та поліклініці, психіатричній лікарні, стоматологічній. Разом було проведено 11 спільних операцій-наші лікарі оперували,а закордонні колеги асистували.


28.09.2018 1204
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

684
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1965 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1140 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

562
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6909 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11407 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

344

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1095

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1120

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1115
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

83
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

292
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1095
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

659
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

763
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2958
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4455
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18448
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

88
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

329
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

360
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

670