"Лікарі без кордонів" декілька днів лікували іванофранківців (фото)

Протягом кількох днів в Івано-Франківську гостювали провідні світові фахівці в галузі офтальмології, стоматології, сімейної медицини, педіатрії Всесвітньої організації "Лікарі без кордонів".

Спеціалісти працювали у лікувальних закладах міста, консультуючи франківських лікарів та пацієнтів, пише Фіртка.

До Франківська делегація прибула не з порожніми руками - привезли цінне лікувальне обладнання: рентген для голови та щелепи, лазерну офтальмологічну установку, переносний УЗД-апарат, лабораторний мікроскоп, електрокардіографи, хірургічні інструменти, стоматологічні матеріали.

Крім того, іноземці відгукнулись залучити фінансову підтримку для будівництва нового реанімаційно-хірургічного корпусу ЦМКЛ. Також закордонні лікарі запросили своїх франківських колег на медичні навчання та практику до США та Пакистану.

Вчора в ЦМКЛ вже відбулись операції за участі іноземних фахівців. Також у межах візиту ЦМКЛ підписала меморандум про співпрацю з однією з пакистанських лікарень, адже серед делегатів є сам радник Президента Пакистану.

Лікарі кажуть, робота була цікава та плідна.

За словами головного лікаря центральної лікарні Тараса Масляка, таку місію планують продовжувати наступного року. Крім того, протягом цього року спеціалісти з різних країн приїжджатимуть на консультації.

"Є домовленість про навчання наших лікарів у новітніх клініках у Пакистані. Це лікарі невідкладної допомоги, лікарі УЗДисти, рентгенологи," - зазначив керівник медзакладу.

Один з організаторів місії Ігор Драганчук каже, що лікарі підготували лекції для українських колег. Проте зауважив, що на лекції не вдалося зібрати велику кількість сімейних лікарів. З понад 150 лекцію закордонних лікарів відвідали лише шестеро.

Травматолог Петро Редько з Каліфорнії, який спеціалізується на порушеннях функції стопи, приїхав з місією вперше.

"Надіємося, що це тільки початок і я з нетерпінням чекаю наступної зустрічі", - каже медик.

Лікарі зазначають, що підхід до пацієнтів більш менш схожий, але в лікарні визнають, що не встигли належно підготуватись, оскільки пацієнти приходили хаотично.

За словами Тараса Масляка, наступного разу будуть підбирати пацієнтів на консультації в залежності від напрямків захворювання.

"Прикро, але воно є так, в нас були недопрацювання. Лікарі консультували пацієнтів, які лежать у нас, давали рекомендації. Але ми тут зібрались для того, щоб вчитися одне в одного. Нам дуже потрібні такі зустрічі", - каже Тарас Масляк.

Мурад Алі з Пакистану вперше в Україні. Лікар розповідає, що бачив майже всі куточки лікарні та був приємно вражений.

"Більшість відділень лікарні роблять свою роботу на відмінно. Проте є деякі нюанси, з якими ми можемо допомогти. Ми надаємо таку можливість у майбутньому технічним лаборантам отримати знання у найкращих лікарнях Пакистану безкоштовно. Впевнений, що наступного разу робота нашої місії покращиться, адже зараз ми розуміємо, що потрібно буде з собою взяти та на що звернути увагу", - каже Мурад Алі.

Соня Салім, лікар сімейної медицини, відмітила рівень знань українських лікарів.

"Я дуже хочу сюди повернутися ще. Бо такої гостинності, як в Україні ви не побачите в іншій країні", - каже медик.

"Нам не видно наших недоліків,тому мені дуже приємно що колеги робили зауваження,тому що свою роботу зі сторони не видно", - каже головний лікар.

Загалом місія складалася з 22 лікарів. Працювали вони не тільки у міській лікарні, а у дитячій лікарні та поліклініці, психіатричній лікарні, стоматологічній. Разом було проведено 11 спільних операцій-наші лікарі оперували,а закордонні колеги асистували.


28.09.2018 1278
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2364
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1509 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3605
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5372
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1639
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2017

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

84

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

145

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

393

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

847
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

426
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

741
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2432 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

427
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

834
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4887
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

703
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

587
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

528
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

371
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

690
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

853 2