
Протягом кількох днів в Івано-Франківську гостювали провідні світові фахівці в галузі офтальмології, стоматології, сімейної медицини, педіатрії Всесвітньої організації "Лікарі без кордонів".
Спеціалісти працювали у лікувальних закладах міста, консультуючи франківських лікарів та пацієнтів, пише Фіртка.
До Франківська делегація прибула не з порожніми руками - привезли цінне лікувальне обладнання: рентген для голови та щелепи, лазерну офтальмологічну установку, переносний УЗД-апарат, лабораторний мікроскоп, електрокардіографи, хірургічні інструменти, стоматологічні матеріали.
Крім того, іноземці відгукнулись залучити фінансову підтримку для будівництва нового реанімаційно-хірургічного корпусу ЦМКЛ. Також закордонні лікарі запросили своїх франківських колег на медичні навчання та практику до США та Пакистану.
Вчора в ЦМКЛ вже відбулись операції за участі іноземних фахівців. Також у межах візиту ЦМКЛ підписала меморандум про співпрацю з однією з пакистанських лікарень, адже серед делегатів є сам радник Президента Пакистану.
Лікарі кажуть, робота була цікава та плідна.
За словами головного лікаря центральної лікарні Тараса Масляка, таку місію планують продовжувати наступного року. Крім того, протягом цього року спеціалісти з різних країн приїжджатимуть на консультації.
"Є домовленість про навчання наших лікарів у новітніх клініках у Пакистані. Це лікарі невідкладної допомоги, лікарі УЗДисти, рентгенологи," - зазначив керівник медзакладу.
Один з організаторів місії Ігор Драганчук каже, що лікарі підготували лекції для українських колег. Проте зауважив, що на лекції не вдалося зібрати велику кількість сімейних лікарів. З понад 150 лекцію закордонних лікарів відвідали лише шестеро.
Травматолог Петро Редько з Каліфорнії, який спеціалізується на порушеннях функції стопи, приїхав з місією вперше.
"Надіємося, що це тільки початок і я з нетерпінням чекаю наступної зустрічі", - каже медик.
Лікарі зазначають, що підхід до пацієнтів більш менш схожий, але в лікарні визнають, що не встигли належно підготуватись, оскільки пацієнти приходили хаотично.
За словами Тараса Масляка, наступного разу будуть підбирати пацієнтів на консультації в залежності від напрямків захворювання.
"Прикро, але воно є так, в нас були недопрацювання. Лікарі консультували пацієнтів, які лежать у нас, давали рекомендації. Але ми тут зібрались для того, щоб вчитися одне в одного. Нам дуже потрібні такі зустрічі", - каже Тарас Масляк.
Мурад Алі з Пакистану вперше в Україні. Лікар розповідає, що бачив майже всі куточки лікарні та був приємно вражений.
"Більшість відділень лікарні роблять свою роботу на відмінно. Проте є деякі нюанси, з якими ми можемо допомогти. Ми надаємо таку можливість у майбутньому технічним лаборантам отримати знання у найкращих лікарнях Пакистану безкоштовно. Впевнений, що наступного разу робота нашої місії покращиться, адже зараз ми розуміємо, що потрібно буде з собою взяти та на що звернути увагу", - каже Мурад Алі.
Соня Салім, лікар сімейної медицини, відмітила рівень знань українських лікарів.
"Я дуже хочу сюди повернутися ще. Бо такої гостинності, як в Україні ви не побачите в іншій країні", - каже медик.
"Нам не видно наших недоліків,тому мені дуже приємно що колеги робили зауваження,тому що свою роботу зі сторони не видно", - каже головний лікар.
Загалом місія складалася з 22 лікарів. Працювали вони не тільки у міській лікарні, а у дитячій лікарні та поліклініці, психіатричній лікарні, стоматологічній. Разом було проведено 11 спільних операцій-наші лікарі оперували,а закордонні колеги асистували.