«Лейбова гора» – готель-ресторан з найкращою в Західній Україні оглядовою панорамою та унікальною легендою (ФОТО)

 

 

Нарешті пройшли ті часи, коли готельно-ресторанні відпочинкові комплекси будували аби де. Тепер кожну таку споруду мудрі люди будують у місцях, де є щось унікальне у природному або історичному плані. Готельно-ресторанний комплекс «Лейбова гора» побудовано у місці, яке має подвійну унікальність – як природно-ландшафтну, так і історичну. А ще кажуть про містичність цього місця.

 

  

 

Це неповторне місце віддавна славиться найкращою у Західній Україні  оглядовою панорамою, яку прикрашають найзнаменитіші і найвищі вершини Карпатських гір. Одночасно 14 гірських піків можна роздивитися з величезних панорамних вікон і з літнього майданчика ресторану «Лейбова гора». «Лейбова гора» розташована майже на півсотні метрів вище за відому колибу у Криниченці, тому звідси відкривається КРУГОВИЙ ВИД (360 градусів), оцінений незалежними маркетологами у суму півтора мільйони доларів США.

   

Згідно переказів старих людей, в давні часи волхви-мольфарі обрали це місце для своїх зборів і спільних медитацій. З незапам’ятних часів це Лейбова гора (тоді ще – Гук Волхвів) шанувався як надзвичайно благодатне місце, яке лікує від депресій, неврозів і очних хвороб.

 

Готельно-ресторанний відпочинковий комплекс «Лейбова гора» розташований в селі Жураки Богородчанського району на «стратегічній трасі» Івано-Франківськ-Гута, яку в народі називають «царською дорогою», бо вона веде до президентської резиденції у Гуті. Розкішна будівля з білими мурами і архітектурним дизайном типу «ВІП-ранчо» знаходиться за Богородчанами, дещо вище Криниченьки (дивися карту). Зручна парковка також полегшує відвідини комплексу власникам «сталевих коней».

 

 

 Зручна парковка

 

 

Відвідувачів комплексу вражає дивне відчуття спокою, немов час зупинився на схилах Лейбової гори. Про це важко розповісти, це треба відчути.

  

 

Піч для смаження шашликів, барбекю

 

Комплекс обладнаний вісьмома зручними готельними номерами, великим залом, що вміщає до 300 осіб (який можна використовувати для весіль і корпоративів), 2 затишні віп-зали - на 20 чоловік та камінний холл на 30 чоловік. На вулиці – літній майданчик, де можна розмістити до 60 осіб. Дитячий майданчик.

 

 

 Каміний зал - місце для віп-банкетів, конференцій, презентацій

 

 

 

 

 

 

Меню – вишукана "австро-угорська" (східно-європейська) кухня з кулінарними традиціями, що беруть свій початок від гоф-кухарів австрійських імператорів з Дому Габсбургів.

 

Ціни – неймовірно низькі в порівнянні з рівнем закладу.

 

 

 

 

 

Приміщення бару з все тією ж панорамою Карпат

 

А нещодавно на "Лейбовій горі" було встановлено перший в Україні пам'ятник Козі в бронзі. Тут очікують що пам'ятник стане улюбленим місцем "паломництва" любителів "водити козу"... "Це пам'ятник не тільки козі, але якраз і тим, хто полюбляє "вводити козу", - повідомив Фіртці представник Лейбової гори.

 

Є в планах Лейбової гори і виготовлення та встановлення інших пам'ятників, зокрема пам'ятника Австро-Угорському цісарю Францу-Йосифу...

 

 

Пошук в Інтернеті свідчить, що в Україні наразі пам'ятників козі немає. Тому днями встановлений пам'ятник козі на Лейбовій горі можна вважати першим

 

 

 

  

Є на Лейбовій горі і пам'ятник Янушу Лейбі, якому згідно легенди і належала Лейбова гора за часів Австро-Угорщини

 

 

До речі, пам'ятник Лейбі є ще тим унікальний, що одна з місцевих цілительок-мольфарок замовила його. Сливки в руці Лейби терти - означає з найвищою імовірністю завагітніти (в цьому вже переконалися десятки жінок, які роками заванітніти не могли). Представник "Лейбової гори" розповів історію, що одна вже дуже не молода жіночка зі Східної України кілька хвилин терла сливки, на здивування персоналу пояснила: "Та я не собі.... Я дітям!"

 

 

А погладити Хруща на драбині Лейби - на удачу в справах...

 

 

Дітям також є чим зайнятися на Лейбовій горі

 

Справжній віз - ще одне з улюблених місць для фотографування

 

 

 

 

Легенда Лейбової гори

 

В середині дев’ятнадцятого століття Австрійська імперія знаходилась на вершині могутності. Її землі розкинулись від Венеції і Тіролю до Чернівців і Збруча. Галичина також була провінцією цієї великої центральноєвропейської монархії, на чолі якої вже три століття стояла династія Габсбургів.

 

Старі люди розповідають, що все це сталося далекого 1855 року, коли молодий двадцятип’ятирічний імператор Франц Йозеф Перший мандрував східними провінціями своєї неозорої Імперії. Монарха супроводжували його юна дружина Елізабета (Сіссі) Баварська і щойно народжена нею кронпринцеса Софі. Найясніший цісар перебував у чудовому настрої, підкреслено демонструючи свою любов і ніжність до дружини. Найменша примха його «любої Сіссі» негайно виконувалась. Не лише Франц Йозеф, але й усі підданці Імперії любили Елізабету за шляхетну красу, лагідну вдачу, благодійність та милосердя до нещасливих світу сього.

 

Дорогою поміж Коломиєю і Станіславом, на схилі живописного пагорбу, імператорський кортеж зупинився, щоби Елізабета змогла насолодитись величною панорамою Карпатських Горган. В цей момент молодший брат цісаря кронпринц Карл Людвиг (батько того самого Франца Фердинанда, якого потім вбили у Сараєво і тим спровокували першу світову війну) побачив на дереві великі стиглі сливи. «Sissi, подивись, подивись, які чудові сливи!» - гукнув він до імператриці. Та кинула погляд на дерево, потім на чоловіка і найясніший цісар зрозумів, що він мусить просто зараз подарувати дружині кошик зі сливами. Не з будь-якими сливами, а саме з цими, величезними, важкими і синіми, які так щедро й звабливо висіли на високих гілках.

 

Але в цілому кортежі, як на зло, не знайшлося драбини. Камер-офіцери безладно бігали під сливовим деревом, марно трусили його, а юна імператриця сумувала. Ситуація наближалася до критичної, коли раптом на дорозі з’явилася фіра, на якій зі Станіслава поверталися до Коломиї виходець з Угорської Корони Янош Лейба та його дружина Дарця Никифорук. Подружжя, яке на той час вже мало десять дітей, очікувало появи одинадцятого спадкоємця. Воно їхало до тата Дарці, заможного коломийського селянина. Адже у тодішній Коломиї послуги повитух були удвічі дешевшими, ніж за Карпатами.

 

Побачивши біганину камер-офіцерів, Лейба з першого погляду зрозумів, що відбувається, відчепив від фіри драбину і спритно поліз на дерево. За кілька хвилин Елізабета вже смакувала свіжозірваними сливками. А мудрий Лейба хитро подивився на імператрицю і побажав їй збільшення родини. Й дійсно, невдовзі після цієї пригоди, «люба Сіссі» завагітніла майбутньою принцесою Гізелою фон Габзбург.

 

За кмітливість Франц Йозеф подарував Лейбі та його нащадкам  живописний пагорб, який з того часу і до наших днів називається Лейбовою горою. З неї й дотепер люди полюбляють дивитись на вічні Карпатські гори. А ще щедрий монарх дав щасливцеві сто золотих цехінів. Лейба невдовзі переїхав з дружиною і дванадцятьма дітьми до Відня і відкрив там приватну аптеку.

 

Така от історія. 

 

 

 

Телефонуйте:

 

Рецепція - 097-0055500, 0342-541054.

Бар - 0342-542429.

Ресторан - 0342-542439.

 

 Адреса "Лейбової Гори" - Івано-Франківська область, Богородчанський район, село Жураки, вулиця Гірська, 1 (вище Криниченьки). 27-й кілометр дороги Івано-Франківськ-Богородчани-Надвірна.

 

Сайт: www.leybovagora.com.ua

 

E-Mail: leybovagora@i.ua

 

   

 


10.08.2011 16720 58
Коментарі (58)

Ігор 2014.02.07, 10:35
Всім привіт.в мене сестричка хоче ровити там весілля.підскажіть скільки коштує за одну людину?
Фр.-Надв. 2014.03.01, 17:13
Легенда, звичайно, цікава, але дуже вже неспівпадає дорога зі Станіславова до Коломиї через Лейбову гору (практино діаметрально протилежний напрям). Годиться тільки для не місцевих :)
Малин Киів 2017.01.10, 16:09
Пасажирские перевозки на комфортабельных автобусах:Киев 0677781575-0730738998-0667924529 Раз на тиждень квитки по 98 грн УСЛОВИЯ ХАЛЯВИ
Мася 2011.08.10, 12:36
СУПЕР!!!!!!!
Сася. 2011.08.10, 12:46
Особливо це -"Ціни – неймовірно низькі в порівнянні з рівнем закладу" :))))))))))
Бася 2011.08.10, 12:54
Легенда про Франца Йосифа не витримує ніякої критики!!!! Притягнули за вуха!!!
ЛЕЙБА 2011.08.10, 12:58
Ця легенда - архівна. В Чернівецькому архіві знайдені відповідні документи. Все описане - задукоментоване в літописі тієї знаменитої подорожі Франца Йосифа по Галичині. І це тільки один із пунктів...
Бася 2011.08.10, 13:03
А долучіть ще фото рукопису з архіву, пліз! :)
Басі 2011.08.10, 13:11
Певно ти родич Габсбургів, що так піклуєшся про точність життєпису Франца-Йозефа Першого? До речі, в архівах і літописах (окрім сервільного Іпатьєвського)немає жоднісіньких документів про існування таких історичних персонажів як княгиня Ольга, князь Ігор Перший та багатьох інших. Давайте знесемо памятник на Михайлівський площі і скасуємо орден святої Ольги. А також закреслимо архівно непідтверджених Байду Вишневецького, Олега Віщого, князя Аскольда і співця Митусу. В топку!
Бабася 2011.08.10, 13:15
Ну як же ж архівна, коли ви пишете "старі люди РОЗПОВІДАЮТЬ"? І Карпати ви так тягнете в ту частину Богородчанського району де їх можна споглядати в далековид і ще у дуже морозну погоду, аж вуха тріщать. Справді краєвиди там чудові тільки це все дуже далеко. Гарна рекламна стаття, нічого зазорного, не перебільшиш гарно історії не розповіш.
кукуся 2011.08.10, 13:20
А в архівах багато чого немає то й що, відомо як формувалися архіви і писалася історія, чи то за княгині Ольги чи в смердючому совку.
Бабуся 2011.08.10, 16:16
Реально найкращий краэвид в радіусі 90 кілометрів від Франківська. А можливо і на всі Карпати. Багато де була, багато бачила, але тут - просто СУПЕР.
Марта 2011.08.10, 13:29
Класна легенда, класний краєвид, виглядає, що якісний заклад. Поїду в суботу ще кухню спробую. Добре те, що ці Карпати в 15 хвилинах від Франківська))
Filoloh 2011.08.10, 13:34
Прикололо, як говорив Кайзер: «Sissi, подивись, подивись, які чудові сливи!» А може «Sissi, anblicke, anblicke, welche bemerkenswerte Pflaumen!»
MsPysanka 2011.08.10, 16:02
Чудова будова ...переживе всіх,хто критикує її...бо це нерухомість.Збудували і буде стояти нерухомо,а де будете ВИ,критики?
Сюся 2011.08.10, 17:38
В наш час ще хтось щось відкриває? А криза? .......Виглядає на фото все дуже пристойним......
Петро Л. 2011.08.10, 17:47
Класно, молодці, хто це зробив. Якщо кухня не погана - буду в "Лейби" часто. Колись давно возив гостей в Криниченьку, але ясно, що зараз там не відповідний часу рівень сервісу. А тут, як видається, якість присутня.
люкс 2011.08.10, 18:12
Класний заклад, класна легенда, суперовий краєвид, все - люкс!
Степан 2011.08.10, 18:14
А де це є? Ближче чи далі за Криниченьку?
Маня 2011.08.10, 18:24
Фотки обалдєнні. А "в Натурі" напевно можна дістати оргазм від цього краєвиду))))))
Я 2011.08.11, 11:58
Збудував це МЖК-Експрес-24. Місце класне. Якщо не згабзуються з кухнею і уникнуть совково-сільського сервісу - заклад буде жити.
Zanar 2011.08.11, 22:13
Розташований готель справа від Криниченьки. Заїзд тією ж дорогою що і до Криниченьки.
Лед 2011.08.13, 00:03
Фантастика - наші діди реально жили в спільній Європі. Вечером сідаєш в Станіславі в поїзд і ранком уже в Відні! Цікаво коли демонтували колію євроширини на нашому вокзалі?
*** 2011.08.14, 15:13
Класна легенда. Взагалі, на відміну від Єврропи наші заклади відпочинку мало легендаризовані. У Німеччині куди не зайди, всюду легенди про привидів, або про королів, які зупинялися в готелях з оперними примадоннами. У Відні таке враження, що Моцарт свого часу не вилазив з кабаків і всюду наслідив. В нас лейбова гора - перша точка, яка має таку якісну легенду. Наближаємося до світових стандартів?
мариська 2011.08.14, 22:00
Люди а де офіційна адреса у тексті закладу як вас шукати...ми хочемо з києва
я там був 2011.08.16, 22:21
Місцевість шикарніша!Заклад Супер-супер!Кухня чудова! Обслуга(офіціанти)могла б бути кращою і відповідати статусу закладу.
Депп 2011.08.17, 00:09
Хороша розповідь. Янош Лейба отримав гору та гроші. Тільки поясніть - хто такий Надеш, який переїхав до Відня? Чи це той же Янош?
Депп 2011.08.24, 08:44
Бачу, що виправили помилку. А з кількістю дітей все вірно? Бо щось той Лейба щось дуже швидко розмножував свою родину - тільки очікував одинадцяту дитину, а тут вже виїхав до Відня з дванадцятьма дітьми :)
патрiот 2011.09.18, 05:48
захiд не для сходу
Бувала 2011.10.20, 22:37
Відпочивали нещодавно з друзями, а потім святкували тут професійне свято - супер відпочинок! все гарно: і краєвид, і кухня, і обслуговування! Все на найвищому рівні! і атмосфера точно "дивне відчуття спокою"!! так тримати!!
вулф 2011.11.15, 21:52
в неділю був на весіллі в друга,там музиканти супер вміють бавити народ),а пацанчик голос має супер артистам треба в нього вчитись)
анжелла 2011.11.15, 21:56
да не спорю пел он абалденно,я сначала думала это плюс,но нет в живую работал.девушка тоже нормально пела))но парень красавец))
вулф 2011.11.15, 22:01
анжелка я бачив як ти на нього косила)))))))
Даринка 2011.11.28, 13:38
а хто був тут на весіллях???? Дайте будь ласка коментарі.... Я планую тут своє відзначити і не знаю наскільки гарне воно буде..... Заздалегідь дякую!
Vasya 2011.11.29, 23:54
...святкував власне весілля 26;зал-бомба, ослуговування- в обласному центрі рівного не знайдете, лишається музика, не пошкодуєте...
вулф 2011.12.22, 09:21
на рахунок музики http://vkontakte.ru/id25726622 не пожалієте
вулф 2011.12.22, 09:27
на багатьох весіллях гуляв,ну ці музиканти видали по повній.варта послухати як співає мужик і дівчина,про конкурси я вже і не говорю)це бомба.
Cаша 2012.02.21, 10:34
Хочу справляти своє весілля, мене дуже цікавить кухня, напишіть будь ласка контактні телефони хто там був!!! Буду дуже вдячна
Іваш Володимир 2012.03.05, 23:42
Пропоную себе в якоісті валого весільного фотографа. :) Мої роботи можна переглянути тут - http://www.mywed.ru/photographer/view/profile/skilloVE/ 096 38 21 206
Сашуля 2012.03.31, 22:07
Це дуже гарне місце вмене там було весілля!ідеально!
Марина 2012.04.29, 19:34
Сервіс на вищому рівні!!! Ввічливий персонал, смачна кухня, милозвучні музики, а краєвиди милують око і душу. Окрему подяку хочу висловити офіціанту (правда не знаю як його звуть), який розважав дружок на весіллі 21.04.2012. Шановний, якби не ви з шампанським, ми б загинули загинули))))
Doc Nik 2012.05.13, 22:15
Вчора був на весіллі в "Лейбовій горі". Враження найкраще, від кухні, ресторану, обслуговування. Чудовий інтерєр ресторану, з поєднанням нового і класичних елементів. Захоплюючий краєвид з гори. Прикольна скульптура Лейби в дворику, з якою фотографувалися гості. Хочеться побувати там ще раз. Класно!
Віка 2012.06.08, 11:39
Хочу відмічяти День народження, а яка ціна за одного чоловіка
ВАНЯ 2012.08.15, 17:38
ХОЧУ СПРАВЛЯТИ ТАМ ВЕСІЛЛЯ, СКАЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА, ЦІНА НА ЧОЛОВІКА
Andriy 2012.08.16, 18:10
І я був там. Місцина там класна, а от Альбіна вміє обслуговувати під рестораном!
Для "Andriy | 16.08.2012 18:10" 2012.08.20, 14:48
Конкретизуйте свої вислови типу "обслуговування під рестораном"!? Люди можуть Вас не правильно зрозуміти! Адмін Альбіна
Тарас П. 2012.08.21, 01:32
special for Andij!ти конретніше! наскільки я знаю, усім клієнтам довподоби обслуговування та метод підходу Альбіни!якщо тобі щось не довподоби то обгронтуй!!! деталі!!!!
Andriy 2012.08.23, 13:49
Під фразою "обслуговування під рестораном" мав на увазі літню альтанку, бо якщо сідати туди, то тільки якщо обслуговує Альбіна.
В. 2012.09.05, 13:28
Чому не можливо вам відправити пошту?
Наталя 2012.10.13, 18:01
Якщо вже пишете коментарі, то робіть це культурно, без жаргонів. Бо це свідчить що були в культурному місці некультурні люди...
Руслан 2012.10.18, 14:51
Весілля було 12.10.2012 року - БОМБА - ВСІМ ДЯКУЮ!!!!!!!
тетяна 2012.10.19, 10:44
Лейбова Гора....чудове мысце для выдпочинку....ы рызних святкувань....ви СУПЕР....Чудовий привытний професыональний персонал....смачна кухня....за що ы дякуэм поварам...музики також просто клас...атмосфера одним словом чудова....плюс краэвиди....мммм.....народ я пропоную тыльки цей заклад...тому що в яких закладах не побувала ныщо з цим не зрывняэться!!!!!!!ВИ найкращы....!!!!=)*я вас любцяю..!!так тримати.....дякуэм вам....надыэмось в вас ныколи не розчаруэмся....;)
Вадим 2013.03.16, 20:23
Все, что показано на изображениях и написано в статье - полная правда. Качество, комфорт, стиль и сервис!!! Персонал +++
МІША 2013.06.28, 17:21
ДЯКУЮ ВАМ ВИ НАЙКРАЩІ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Тетяна 2013.07.26, 15:53
Найсмачніший заклад у області! І сервіс — на висоті. Єдиний мінус, якщо обідати там щодня, можна суттєво поправитися, бо від вашої їжі — за вуха не відірвати :)
Підкажіть)) 2013.07.30, 18:37
хто святкував весілля на Лейбовій, не підкажете скільки вам обійшлося (ресторанна частина) з особи? або загалом. Буду дуже вдячна =)
Христина наречена 2013.10.09, 12:22
Дуже дякую за прекрасне весілля,все було як я і мріяла,їжа смачнюща,шеф-кухар талант і дуже вміла господиня, порції гігантські, обслуговування вищий клас,офіціанти, бармени дуже привітні, адміністратор найкращий в цілій області, охоронці і працівники на рецепції завжди готові допомогти. Я задовола своїм весіллям на всі 100% і дуже Вам всім за це вдячна. Хто цікавиться цінами - то вони на мою думку досить нормальні в порівнянні із сервісом який там надається. На мінімальне замовлення, тобто на 300 грн. ви маєте все, що тільки потрібне на весіллі і ще більше.
роман 2014.02.07, 20:00
були з родирною в вашому закладі, замовилили баранину,яка була жахлива. надіюсь там інший шеф повар
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2024 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1362
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5188
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

14839 10
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3529 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3359

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1228

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2587

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2568

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

3032
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

310
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1464
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1236
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

714
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

439
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

622
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

973
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21903
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

398
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

455 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

911 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

712