Лазерна епіляція: франківська експертка розвіює міфи

Лазерна епіляція — популярна апаратна процедура, яка проводиться для видалення небажаного волосся на обличчі та тілі.

Процедура вважається найбільш ефективною серед методів епіляції, адже після проведення курсу більш ніж половина небажаного волосся припиняє свій ріст на постійній основі.

Лазерна епіляція є швидкою й комфортною та дозволяє видалити волосся на практично будь-якій ділянці, навіть важкодоступній.

Проте у жінок виникає багато міфів навколо процедури. Багато хто, наслухавшись різної інформації, відмовляються від сеансів видалення волосся таким способом, а то й взагалі бояться цієї процедури.

Про найпоширеніші міфи читачам Фіртки розповідає досвідчений лікар-спеціаліст у сфері лазерної епіляції Іванна Іванців.

Міф 1. Лазерна епіляція шкідлива для здоров'я та болюча

Глибина проникнення лазерного променя при епіляції складає 2-4 мм, він проходить лише на довжину волосяного фолікула, потім повністю розсіюється і не проникає глибше шкіри. Під впливом лазера руйнується виключно волосяна цибулина.

"Апаратом обробляють поголені ділянки тіла, де планується видалення небажаного волосся.  Під час процедури є відчуття поколювання, інтенсивність якого залежить від больового порогу людини, кількості й пігментації волосся, вибору рукоятки, зокрема на нашому апараті. Вакуумною (новинка останніх років) дійсно не боляче, створена для людей з низьким больовим порогом."

Щодо опромінення організму - його немає. Метод лазерної епіляції – це дія світлової енергії та тепла лише на пігмент меланін, що міститься у волоссі. Меланін нагрівається та руйнує волосяний фолікул. Лазерний промінь діє на рівні 2-4 мм від поверхні шкіри, глибше він не проникає.

Лазерна епіляція: плюси і мінуси, протипоказання, думка фахівців

Міф 2. Лазерна епіляція викликає вростання волосся

Після лазерної епіляції волосся ніколи не вростає! Навпаки вростаюче волосся є прямим показанням для даної процедури, оскільки лазер дуже ефективно розв'язує цю проблему.

Міф 3. Фотоепіляція ефективніша, ніж лазерна

Часто дівчата плутають фотоепіляцію та лазерну. Насправді, принцип дії у них різний.

"Фотоепіляція, або ще її називають квантовою, дає, на жаль, слабший результат в порівнянні з лазером, оскільки в основі має поліхроматичне світло (з різною довжиною хвилі). Монохроматичне світло лазера (з фіксованою довжиною хвилі) набагато ефективніше вирішить проблему небажаного волосся".

Міф 4. Видалити волосся можна за один раз

На жаль, не можемо видалити за один раз. Це зв'язано з фізіологією, є різні фази росту волосся, лазер видаляє волосинки в активній фазі, тому й необхідно це робити курсом.

Після курсу процедур (їх зазвичай потрібно 6-8, для жінок) 80% небажаного волосся припиняє свій ріст. Але лишаються білі волосини, сиві, без пігменту, з якими лазер безсилий (поки що немає технології видалення такого типу волосся).

"Через певний період після завершення курсу можуть рости поодинокі темні волосинки (15-20%), оскільки волосяних фолікулів насправді десятки тисяч, ось і виникає така погрішність. В цьому випадку рекомендуємо один раз на півроку-рік робити одну підтримуючу процедуру."

Слід  також пам'ятати, що в окремих випадках на результат впливає порушення гормонального фону і може знадобитись додатково його корекція у відповідного лікаря-фахівця.

Лазерна епіляція:питання й відповіді - PRAVDA.IF.UA: Новини твого ...

Міф 5. Лазерну епіляцію не можна робити влітку

Можна, але є певні обмеження (виняток окремі лазери, які не працюють з темною шкірою).

"Перед процедурою не можна інтенсивно засмагати два тижні. Свіжоутворений пігмент-меланін в шкірі є аналогічним  пігменту у волоссі, і лазер може зреагувати на шкіру, для якого меланін є мішенню. Тому важливо дотримуватись усіх рекомендацій спеціаліста лазерної епіляції щодо засмаги."

Міф 6. Лазерна епіляція — це дорого

Це досить відносно. Лазерна епіляція зазвичай робиться курсом в середньому 6-8 процедур (для жінок), 10-12 (для чоловіків) з інтервалом між процедурами 1,5-2 місяці, тобто сеанси повторюються рідко. А зважаючи на те, що це радикальний метод видалення волосся, більша частина якого не ростиме в майбутньому, лазерна епіляція стане вигідною інвестицією у свій час, комфорт, здоров'я шкіри та нерви.

Міф 7. Лазерну епіляцію не можна робити до вагітності

До наслідків, таких як безпліддя, лазер не призводить. Лазерний промінь не проникає до внутрішніх органів і не має впливу на репродуктивне здоров’я.

"Найбільше запитують чи можна робити лазерну епіляцію до вагітності. Можна, це комфортно, зручно, гігієнічно, і тим більше в подальшому для вагітної жінки значно спростить її життя."

Лазерна епіляція при вагітності: чи можна робити під час ...

Міф 8. Після лазера росте більше волосся

Навпаки, його ріст зменшується уже після першої процедури. Є момент, коли можливе незначне погіршення результату після другого або третього сеансу.

"Це явище ми називаємо синхронізацією або активізацією резервних волосин. Пояснюється це просто: організм хоче компенсувати втрачені волосинки, і це явище одноразове."


Кожна жінка хоче виглядати доглянутою і якщо деякі ділянки шкіри з волосяним покровом створюють незручності та не дають спокійно спати, краще зробити лазерну епіляцію й насолоджуватися усвідомленням своєї краси та привабливості.

Люся Грибик


26.06.2020 Люся Грибик 17056
Коментарі ()

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

513
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5262
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1430
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1309
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2574
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3961

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

353

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1186

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1025

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

946
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

261
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10637
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

337
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

603
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5654
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1429
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

303
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

212
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

575 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1010
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

878