Лазерна епіляція: франківська експертка розвіює міфи

Лазерна епіляція — популярна апаратна процедура, яка проводиться для видалення небажаного волосся на обличчі та тілі.

Процедура вважається найбільш ефективною серед методів епіляції, адже після проведення курсу більш ніж половина небажаного волосся припиняє свій ріст на постійній основі.

Лазерна епіляція є швидкою й комфортною та дозволяє видалити волосся на практично будь-якій ділянці, навіть важкодоступній.

Проте у жінок виникає багато міфів навколо процедури. Багато хто, наслухавшись різної інформації, відмовляються від сеансів видалення волосся таким способом, а то й взагалі бояться цієї процедури.

Про найпоширеніші міфи читачам Фіртки розповідає досвідчений лікар-спеціаліст у сфері лазерної епіляції Іванна Іванців.

Міф 1. Лазерна епіляція шкідлива для здоров'я та болюча

Глибина проникнення лазерного променя при епіляції складає 2-4 мм, він проходить лише на довжину волосяного фолікула, потім повністю розсіюється і не проникає глибше шкіри. Під впливом лазера руйнується виключно волосяна цибулина.

"Апаратом обробляють поголені ділянки тіла, де планується видалення небажаного волосся.  Під час процедури є відчуття поколювання, інтенсивність якого залежить від больового порогу людини, кількості й пігментації волосся, вибору рукоятки, зокрема на нашому апараті. Вакуумною (новинка останніх років) дійсно не боляче, створена для людей з низьким больовим порогом."

Щодо опромінення організму - його немає. Метод лазерної епіляції – це дія світлової енергії та тепла лише на пігмент меланін, що міститься у волоссі. Меланін нагрівається та руйнує волосяний фолікул. Лазерний промінь діє на рівні 2-4 мм від поверхні шкіри, глибше він не проникає.

Лазерна епіляція: плюси і мінуси, протипоказання, думка фахівців

Міф 2. Лазерна епіляція викликає вростання волосся

Після лазерної епіляції волосся ніколи не вростає! Навпаки вростаюче волосся є прямим показанням для даної процедури, оскільки лазер дуже ефективно розв'язує цю проблему.

Міф 3. Фотоепіляція ефективніша, ніж лазерна

Часто дівчата плутають фотоепіляцію та лазерну. Насправді, принцип дії у них різний.

"Фотоепіляція, або ще її називають квантовою, дає, на жаль, слабший результат в порівнянні з лазером, оскільки в основі має поліхроматичне світло (з різною довжиною хвилі). Монохроматичне світло лазера (з фіксованою довжиною хвилі) набагато ефективніше вирішить проблему небажаного волосся".

Міф 4. Видалити волосся можна за один раз

На жаль, не можемо видалити за один раз. Це зв'язано з фізіологією, є різні фази росту волосся, лазер видаляє волосинки в активній фазі, тому й необхідно це робити курсом.

Після курсу процедур (їх зазвичай потрібно 6-8, для жінок) 80% небажаного волосся припиняє свій ріст. Але лишаються білі волосини, сиві, без пігменту, з якими лазер безсилий (поки що немає технології видалення такого типу волосся).

"Через певний період після завершення курсу можуть рости поодинокі темні волосинки (15-20%), оскільки волосяних фолікулів насправді десятки тисяч, ось і виникає така погрішність. В цьому випадку рекомендуємо один раз на півроку-рік робити одну підтримуючу процедуру."

Слід  також пам'ятати, що в окремих випадках на результат впливає порушення гормонального фону і може знадобитись додатково його корекція у відповідного лікаря-фахівця.

Лазерна епіляція:питання й відповіді - PRAVDA.IF.UA: Новини твого ...

Міф 5. Лазерну епіляцію не можна робити влітку

Можна, але є певні обмеження (виняток окремі лазери, які не працюють з темною шкірою).

"Перед процедурою не можна інтенсивно засмагати два тижні. Свіжоутворений пігмент-меланін в шкірі є аналогічним  пігменту у волоссі, і лазер може зреагувати на шкіру, для якого меланін є мішенню. Тому важливо дотримуватись усіх рекомендацій спеціаліста лазерної епіляції щодо засмаги."

Міф 6. Лазерна епіляція — це дорого

Це досить відносно. Лазерна епіляція зазвичай робиться курсом в середньому 6-8 процедур (для жінок), 10-12 (для чоловіків) з інтервалом між процедурами 1,5-2 місяці, тобто сеанси повторюються рідко. А зважаючи на те, що це радикальний метод видалення волосся, більша частина якого не ростиме в майбутньому, лазерна епіляція стане вигідною інвестицією у свій час, комфорт, здоров'я шкіри та нерви.

Міф 7. Лазерну епіляцію не можна робити до вагітності

До наслідків, таких як безпліддя, лазер не призводить. Лазерний промінь не проникає до внутрішніх органів і не має впливу на репродуктивне здоров’я.

"Найбільше запитують чи можна робити лазерну епіляцію до вагітності. Можна, це комфортно, зручно, гігієнічно, і тим більше в подальшому для вагітної жінки значно спростить її життя."

Лазерна епіляція при вагітності: чи можна робити під час ...

Міф 8. Після лазера росте більше волосся

Навпаки, його ріст зменшується уже після першої процедури. Є момент, коли можливе незначне погіршення результату після другого або третього сеансу.

"Це явище ми називаємо синхронізацією або активізацією резервних волосин. Пояснюється це просто: організм хоче компенсувати втрачені волосинки, і це явище одноразове."


Кожна жінка хоче виглядати доглянутою і якщо деякі ділянки шкіри з волосяним покровом створюють незручності та не дають спокійно спати, краще зробити лазерну епіляцію й насолоджуватися усвідомленням своєї краси та привабливості.

Люся Грибик


26.06.2020 Люся Грибик 16693
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5200 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1836 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4045 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3170 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7960 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20293 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

275

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

818

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1912

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2391
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

187
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

694
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

476
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18379
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

976
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1215 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6099 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23390 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

293
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

989 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1169 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

497