Лазерна епіляція: франківська експертка розвіює міфи

Лазерна епіляція — популярна апаратна процедура, яка проводиться для видалення небажаного волосся на обличчі та тілі.

Процедура вважається найбільш ефективною серед методів епіляції, адже після проведення курсу більш ніж половина небажаного волосся припиняє свій ріст на постійній основі.

Лазерна епіляція є швидкою й комфортною та дозволяє видалити волосся на практично будь-якій ділянці, навіть важкодоступній.

Проте у жінок виникає багато міфів навколо процедури. Багато хто, наслухавшись різної інформації, відмовляються від сеансів видалення волосся таким способом, а то й взагалі бояться цієї процедури.

Про найпоширеніші міфи читачам Фіртки розповідає досвідчений лікар-спеціаліст у сфері лазерної епіляції Іванна Іванців.

Міф 1. Лазерна епіляція шкідлива для здоров'я та болюча

Глибина проникнення лазерного променя при епіляції складає 2-4 мм, він проходить лише на довжину волосяного фолікула, потім повністю розсіюється і не проникає глибше шкіри. Під впливом лазера руйнується виключно волосяна цибулина.

"Апаратом обробляють поголені ділянки тіла, де планується видалення небажаного волосся.  Під час процедури є відчуття поколювання, інтенсивність якого залежить від больового порогу людини, кількості й пігментації волосся, вибору рукоятки, зокрема на нашому апараті. Вакуумною (новинка останніх років) дійсно не боляче, створена для людей з низьким больовим порогом."

Щодо опромінення організму - його немає. Метод лазерної епіляції – це дія світлової енергії та тепла лише на пігмент меланін, що міститься у волоссі. Меланін нагрівається та руйнує волосяний фолікул. Лазерний промінь діє на рівні 2-4 мм від поверхні шкіри, глибше він не проникає.

Лазерна епіляція: плюси і мінуси, протипоказання, думка фахівців

Міф 2. Лазерна епіляція викликає вростання волосся

Після лазерної епіляції волосся ніколи не вростає! Навпаки вростаюче волосся є прямим показанням для даної процедури, оскільки лазер дуже ефективно розв'язує цю проблему.

Міф 3. Фотоепіляція ефективніша, ніж лазерна

Часто дівчата плутають фотоепіляцію та лазерну. Насправді, принцип дії у них різний.

"Фотоепіляція, або ще її називають квантовою, дає, на жаль, слабший результат в порівнянні з лазером, оскільки в основі має поліхроматичне світло (з різною довжиною хвилі). Монохроматичне світло лазера (з фіксованою довжиною хвилі) набагато ефективніше вирішить проблему небажаного волосся".

Міф 4. Видалити волосся можна за один раз

На жаль, не можемо видалити за один раз. Це зв'язано з фізіологією, є різні фази росту волосся, лазер видаляє волосинки в активній фазі, тому й необхідно це робити курсом.

Після курсу процедур (їх зазвичай потрібно 6-8, для жінок) 80% небажаного волосся припиняє свій ріст. Але лишаються білі волосини, сиві, без пігменту, з якими лазер безсилий (поки що немає технології видалення такого типу волосся).

"Через певний період після завершення курсу можуть рости поодинокі темні волосинки (15-20%), оскільки волосяних фолікулів насправді десятки тисяч, ось і виникає така погрішність. В цьому випадку рекомендуємо один раз на півроку-рік робити одну підтримуючу процедуру."

Слід  також пам'ятати, що в окремих випадках на результат впливає порушення гормонального фону і може знадобитись додатково його корекція у відповідного лікаря-фахівця.

Лазерна епіляція:питання й відповіді - PRAVDA.IF.UA: Новини твого ...

Міф 5. Лазерну епіляцію не можна робити влітку

Можна, але є певні обмеження (виняток окремі лазери, які не працюють з темною шкірою).

"Перед процедурою не можна інтенсивно засмагати два тижні. Свіжоутворений пігмент-меланін в шкірі є аналогічним  пігменту у волоссі, і лазер може зреагувати на шкіру, для якого меланін є мішенню. Тому важливо дотримуватись усіх рекомендацій спеціаліста лазерної епіляції щодо засмаги."

Міф 6. Лазерна епіляція — це дорого

Це досить відносно. Лазерна епіляція зазвичай робиться курсом в середньому 6-8 процедур (для жінок), 10-12 (для чоловіків) з інтервалом між процедурами 1,5-2 місяці, тобто сеанси повторюються рідко. А зважаючи на те, що це радикальний метод видалення волосся, більша частина якого не ростиме в майбутньому, лазерна епіляція стане вигідною інвестицією у свій час, комфорт, здоров'я шкіри та нерви.

Міф 7. Лазерну епіляцію не можна робити до вагітності

До наслідків, таких як безпліддя, лазер не призводить. Лазерний промінь не проникає до внутрішніх органів і не має впливу на репродуктивне здоров’я.

"Найбільше запитують чи можна робити лазерну епіляцію до вагітності. Можна, це комфортно, зручно, гігієнічно, і тим більше в подальшому для вагітної жінки значно спростить її життя."

Лазерна епіляція при вагітності: чи можна робити під час ...

Міф 8. Після лазера росте більше волосся

Навпаки, його ріст зменшується уже після першої процедури. Є момент, коли можливе незначне погіршення результату після другого або третього сеансу.

"Це явище ми називаємо синхронізацією або активізацією резервних волосин. Пояснюється це просто: організм хоче компенсувати втрачені волосинки, і це явище одноразове."


Кожна жінка хоче виглядати доглянутою і якщо деякі ділянки шкіри з волосяним покровом створюють незручності та не дають спокійно спати, краще зробити лазерну епіляцію й насолоджуватися усвідомленням своєї краси та привабливості.

Люся Грибик


26.06.2020 Люся Грибик 16965
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

774
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

772
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2213
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3194

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699