Куди поїхати на вихідні: подорожі західною Україною

Тренд «Made in UA» активно розвивався ще до війни, після Революції гідності. На радіо і телебаченні були введені кведи про обмеження російського продукту. Українці та українки нарешті втрачають той комплекс «малороса». Ми почали слухали українських виконавців, дивитись українські фільми, читати українських авторів.

Ми перестали слухати російську «попсу», а натомість дуже любили наших Альону Альону, Jerry Heil та Kalush. Ми почали одягатись в одяг українських брендів, бо їх, виявляється, стало дуже багато. Коли Сара Джесіка Паркер з‘явилась в нашому «Daily Sleeper», я відчула гордість.

Всі ці тенденції не змогли б не вплинути і на культуру подорожей. Ми побачили, якою красивою є наша країна. Тут є все, що можна знайти в тій же ж Європі: море, горе, містичні озера, давні замки та фортеці, красиву архітектуру, острови.

Збільшилась кількість блогерів, які почали знімати відео про подорожі Україною. Звичайно, я також не втрималась, і захотіла краще дослідити нашу Батьківщину. Адже тури вихідного дня західною Україною – це чудова ідея для одноденного відпочинку не лише для внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушено змінили своє місцепроживання, але й для місцевих мешканців. 

Подорожуючи по Карпатах можна не тільки дізнатися про традиції нашого народу, але й відчути справжню середньовічну казку. Величні замки вразять своєю пишністю і цікавими легендами, а красиві гори подарують заряд бадьорості на цілий рік.

Ми почали із Закарпаття — воно і близенько, і має багато місць, які я давно мріяла оглянути.

Чинадіївський замок або замок Сент-Міклош 

Побудований ще в 14 столітті, Сент-Міклош часто називають «замком привидів». Нижче додаю коротку легенду, щоб зрозуміти, чому так.

«Понад три століття тому Чинадіївський замок, або як його тоді називали замок Сент-Міклош, став свідком зародження неймовірного кохання графині Ілони Зріні та угорського повстанця Імре Текелі.

Красуня-хорватка Ілона Зріні володіла замком Сент-Міклош. Її коханий юний вождь курців – повстанців проти австрійської імперії, був на 14 років молодшим за неї.

Шалена любов Ілони до угорського героя, який боровся проти австрійського панування, була дуже небезпечною для обох. Невдовзі після весілля Імре Текелі кинули до в’язниці.

Після поразки повстанців та ув’язнення Текелі графиня втратила всі багатства і титули, а дітей забрали в монастир. Та вона мужньо зустріла свою долю і навічно залишилася символом вірності та відданості. Останні роки свого життя вона прожила у вигнанні в Туреччині разом зі своїм коханим Імре Текелі», — пишуть Go To Rest.

Ну от, продовжую. Замок Сент-Міклош. Обгороджений муром та ще й прикритий господарською будівлею, його неможливо побачити з дороги. Потрібно трішки пройти, обійти будинок, і тут він.

Одразу, що впало в очі — це старовинність замку. Вкритий чорними плямами, з маленькими віконцями (мабуть, для лучників), стоїть з краю і наче зовсім не хоче, щоб про нього згадували.

Людей не було зовсім, як здавалось на перший погляд. Я вже навіть розчарувалась, адже дуже хотіла потрапити всередину. Тут виходить хлопчика, по віку ніби й мій ровесник. Я одразу зрозуміла, що він працює в замку, адже тон людини, яка працює в сфері туризму, «помітний здалеку«.

«Добрий день, — каже жваво. — Готові потрапити в замок з привидами».

 «Та ніби так», — невпевнено відповідаю. Для чого ж я сюди приїхала?

читайте також: «У ці місця хочеться повертатись»: Микола Худак про схожість та відмінність  Карпат та Гімалаїв

Він відкриває важкі нові вхідні двері (то вже точно після мінімальної реставрації) і рукою запрошує нашу маленьку компанію всередину.

Перше, що впадає в очі — абсолютно нічого. Пуста зала, стіни з каменю, та й все. Хлопчина взяв з кожного гроші за відвідування, і показує пальцем на маленькі двері позаду нас, які б ніхто самостійно не помітив.

«Це вхід з підземний тунель. Відкриваєте і йдете прямо. Далі вже розберетесь», — сказав і пішов. Відкриваємо маленькі чорні дверцята, металічні, здається. В мене ріст 1,56, проте навіть я змушена була зігнутись, коли заходила в них.

Ну, зайшли. А далі — суцільна темнота. Додумались включити ліхтарик на телефоні. Цей коридор був занадто вузький для нашої компанії, тому йшли «гусачком». Той, хто спереду, світив ліхтарик, інші йому довіряли і притримували один одного.

Нарешті, ми бачимо це світло в кінці тунелю! Коли вийшли з того чорного підземелля, перші пару секунд очі світло не сприймали. Проте, далі я побачила красу.

Неймовірне дзеркало, яке вже тут стояло дуже давно, старовинні меблі з натурального дерева, фортепіано, яке прикрашали портрети жителів замку, лицарські обладунки — і все це прикрашало багато бронзових підсвічників. 

Також, я не стрималась і вирішила зробити селфі в тому дзеркалі.

Сент-Міклош дуже заплутаний. Тут з однією кімнати може бути три виходи, а коридори закінчуються руїнами або глухими стінами, ніби дім Вінчестерів. 

Навколо так тихо, що ти чуєш кожен шелест, кожне слово відлунює. Ходиш цими старими коридорами, а зі стін на тебе дивляться портрети. Колись живі люди, які так, як і ми, думали, відчували, щось робити. І так само прогулювались цими коридорами.

Цікаво, де саме була кімната покійної графині? Цього ми не знаємо, на жаль. Проте атмосферність тут просто заворожує. Після таких поїздок мені зазвичай складно повертатись до звичайного життя, сидіти в сучасному офісі та замовляти каву з собою в кіосках. Хочеться далі тієї середньовічної романтики!

Продовження буде, адже у нас для вас підготовлено ще чимало цікавих маршрутів.

Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам

Зустріч з дикими тваринами у Карпатах: як діяти та чому не варто панікувати

«Зсунулися в обрив»: як завдяки GPS-моніторингу шукають туристів у Карпатах

Попит на безпеку та мандрівники з арабських держав: туристичні тренди 2021 року


17.06.2022 Наталія Луцик 6421
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5200 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1836 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4045 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3170 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7960 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20293 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

275

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

818

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1912

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2391
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

187
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

694
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

476
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18379
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

976
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1215 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6099 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23390 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

293
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

989 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1169 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

497