Куди поїхати на вихідні: подорожі західною Україною

Тренд «Made in UA» активно розвивався ще до війни, після Революції гідності. На радіо і телебаченні були введені кведи про обмеження російського продукту. Українці та українки нарешті втрачають той комплекс «малороса». Ми почали слухали українських виконавців, дивитись українські фільми, читати українських авторів.

Ми перестали слухати російську «попсу», а натомість дуже любили наших Альону Альону, Jerry Heil та Kalush. Ми почали одягатись в одяг українських брендів, бо їх, виявляється, стало дуже багато. Коли Сара Джесіка Паркер з‘явилась в нашому «Daily Sleeper», я відчула гордість.

Всі ці тенденції не змогли б не вплинути і на культуру подорожей. Ми побачили, якою красивою є наша країна. Тут є все, що можна знайти в тій же ж Європі: море, горе, містичні озера, давні замки та фортеці, красиву архітектуру, острови.

Збільшилась кількість блогерів, які почали знімати відео про подорожі Україною. Звичайно, я також не втрималась, і захотіла краще дослідити нашу Батьківщину. Адже тури вихідного дня західною Україною – це чудова ідея для одноденного відпочинку не лише для внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушено змінили своє місцепроживання, але й для місцевих мешканців. 

Подорожуючи по Карпатах можна не тільки дізнатися про традиції нашого народу, але й відчути справжню середньовічну казку. Величні замки вразять своєю пишністю і цікавими легендами, а красиві гори подарують заряд бадьорості на цілий рік.

Ми почали із Закарпаття — воно і близенько, і має багато місць, які я давно мріяла оглянути.

Чинадіївський замок або замок Сент-Міклош 

Побудований ще в 14 столітті, Сент-Міклош часто називають «замком привидів». Нижче додаю коротку легенду, щоб зрозуміти, чому так.

«Понад три століття тому Чинадіївський замок, або як його тоді називали замок Сент-Міклош, став свідком зародження неймовірного кохання графині Ілони Зріні та угорського повстанця Імре Текелі.

Красуня-хорватка Ілона Зріні володіла замком Сент-Міклош. Її коханий юний вождь курців – повстанців проти австрійської імперії, був на 14 років молодшим за неї.

Шалена любов Ілони до угорського героя, який боровся проти австрійського панування, була дуже небезпечною для обох. Невдовзі після весілля Імре Текелі кинули до в’язниці.

Після поразки повстанців та ув’язнення Текелі графиня втратила всі багатства і титули, а дітей забрали в монастир. Та вона мужньо зустріла свою долю і навічно залишилася символом вірності та відданості. Останні роки свого життя вона прожила у вигнанні в Туреччині разом зі своїм коханим Імре Текелі», — пишуть Go To Rest.

Ну от, продовжую. Замок Сент-Міклош. Обгороджений муром та ще й прикритий господарською будівлею, його неможливо побачити з дороги. Потрібно трішки пройти, обійти будинок, і тут він.

Одразу, що впало в очі — це старовинність замку. Вкритий чорними плямами, з маленькими віконцями (мабуть, для лучників), стоїть з краю і наче зовсім не хоче, щоб про нього згадували.

Людей не було зовсім, як здавалось на перший погляд. Я вже навіть розчарувалась, адже дуже хотіла потрапити всередину. Тут виходить хлопчика, по віку ніби й мій ровесник. Я одразу зрозуміла, що він працює в замку, адже тон людини, яка працює в сфері туризму, «помітний здалеку«.

«Добрий день, — каже жваво. — Готові потрапити в замок з привидами».

 «Та ніби так», — невпевнено відповідаю. Для чого ж я сюди приїхала?

читайте також: «У ці місця хочеться повертатись»: Микола Худак про схожість та відмінність  Карпат та Гімалаїв

Він відкриває важкі нові вхідні двері (то вже точно після мінімальної реставрації) і рукою запрошує нашу маленьку компанію всередину.

Перше, що впадає в очі — абсолютно нічого. Пуста зала, стіни з каменю, та й все. Хлопчина взяв з кожного гроші за відвідування, і показує пальцем на маленькі двері позаду нас, які б ніхто самостійно не помітив.

«Це вхід з підземний тунель. Відкриваєте і йдете прямо. Далі вже розберетесь», — сказав і пішов. Відкриваємо маленькі чорні дверцята, металічні, здається. В мене ріст 1,56, проте навіть я змушена була зігнутись, коли заходила в них.

Ну, зайшли. А далі — суцільна темнота. Додумались включити ліхтарик на телефоні. Цей коридор був занадто вузький для нашої компанії, тому йшли «гусачком». Той, хто спереду, світив ліхтарик, інші йому довіряли і притримували один одного.

Нарешті, ми бачимо це світло в кінці тунелю! Коли вийшли з того чорного підземелля, перші пару секунд очі світло не сприймали. Проте, далі я побачила красу.

Неймовірне дзеркало, яке вже тут стояло дуже давно, старовинні меблі з натурального дерева, фортепіано, яке прикрашали портрети жителів замку, лицарські обладунки — і все це прикрашало багато бронзових підсвічників. 

Також, я не стрималась і вирішила зробити селфі в тому дзеркалі.

Сент-Міклош дуже заплутаний. Тут з однією кімнати може бути три виходи, а коридори закінчуються руїнами або глухими стінами, ніби дім Вінчестерів. 

Навколо так тихо, що ти чуєш кожен шелест, кожне слово відлунює. Ходиш цими старими коридорами, а зі стін на тебе дивляться портрети. Колись живі люди, які так, як і ми, думали, відчували, щось робити. І так само прогулювались цими коридорами.

Цікаво, де саме була кімната покійної графині? Цього ми не знаємо, на жаль. Проте атмосферність тут просто заворожує. Після таких поїздок мені зазвичай складно повертатись до звичайного життя, сидіти в сучасному офісі та замовляти каву з собою в кіосках. Хочеться далі тієї середньовічної романтики!

Продовження буде, адже у нас для вас підготовлено ще чимало цікавих маршрутів.

Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам

Зустріч з дикими тваринами у Карпатах: як діяти та чому не варто панікувати

«Зсунулися в обрив»: як завдяки GPS-моніторингу шукають туристів у Карпатах

Попит на безпеку та мандрівники з арабських держав: туристичні тренди 2021 року


17.06.2022 Наталія Луцик 6601
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1595
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1024
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1287 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3751 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1706

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269