Кращі гірськолижні курорти українських Карпат (фото)

 

Як добре, що Україна така різноманітна і багата своєю природою. У будь-яку пору року кожен бажаючий знайде для себе місце, де зможе відпочити від повсякденних турбот, цікаво і з користю провести час.

 

Зараз грудень, скоро Новий Рік і Різдво, але для повного відчуття наступаючих свят не вистачає снігу і легкого, такого, що весело щипає ніс і щоки, морозу. Але це не така вже й проблема, якщо врахувати, що в Україні можна знайти місця, де з осені до весни завжди є сніг, можливість добре провести час і весело відсвяткувати наступаючі свята. Поїхали в Карпати?

 

Зимові Карпати - місце щорічного паломництва багатьох тисяч туристів. Вони з'їжджаються з усіх куточків України та Європи, щоб помилуватися неймовірно красивими краєвидами, вдихнути свіжого морозного гірського повітря і, звичайно ж, покататися на лижах та сноуборді. Для кожного знайдеться в Карпатах привітний прийом, нічліг, смачна їжа і солодке питво. Кожен турист може підібрати варіант відпочинку у відповідності зі своїми побажаннями і можливостями. А гори тільки раді гостям.

 

Де жити і як добиратися? Все залежить від бажань і можливостей. Буковель - найпопулярніший і найкомфортніший гірськолижний комплекс Карпат. Інфраструктура і сервіс відповідають найвищим вимогам, але цей комфорт є і найдорожчим в регіоні. Можна поселитися, наприклад, у Яремчі чи інших навколишніх містах і селах, що набагато дешевше, і щоранку їздити на весь день в Буковель.

 

 


На цьому дуже популярному курорті є все необхідне для повноцінного відпочинку і катання. Починаючи від дитячого садка, де будуть няньчитися з вашим чадом, поки ви катаєтеся в своє задоволення, до гірськолижної академії та вертолітних майданчиків. Так, якщо вам не хочеться користуватися підйомниками і витрачати на це час, в лічені хвилини до старту траси вас доставить вертоліт. Були б гроші.

 

До речі, про Яремче. Це дуже зручне і цікаве місце саме по собі. Особливо для тих, хто в Карпатах перший раз, або в попередні приїзди тільки катався на лижах. Як вже було вище сказано, від містечка зовсім недалеко до Буковеля і Ворохти (гірськолижні траси та трампліни), всього 30 км, а до Яремчі від Івано-Франківська тільки 65 км., що доволі зручно, якщо ви приїхали на поїзді. Маршрутки ходять майже безперервно у всіх напрямках, і дорога потребує зовсім небагато часу. Любителям екзотики припаде до смаку електричка-вузькоколійка.


У містечку дуже багато великих і малих готелів на будь-який смак і кишеню. Дуже затишні і зручні невеликі і недорогі номери в приватних готелях, що стоять трохи в глибині від головної вулиці, ближче до Пруту. Там, крім усього необхідного, буде і справжня лазня, і відверта розмова з господарем за чашкою чаю.
Поїсти можна в відомому ще з радянських часів ресторані «Гуцульщина». Сам він збудований в класичному для архітектури Карпат стилі. Традиційна кухня і напої дуже смачні, а ціни цілком прийнятні. І музика, звичайно. «Музики грають стару і нову музику гуцульського краю. У такій обстановці дуже приємно провести спокійний вечір після зовсім неспокійного дня.

 

 

Коли не виходить поїхати кататися взимку, то й це не біда. Драгобрат - найвищий гірськолижний курорт Карпат, зустріне вас снігом з жовтня по квітень. Навіть, коли внизу тепло і снігу немає взагалі, білі схили Драгобрату недвозначно натякнуть на те, де можна добре покататися.

 

Цього року на Драгобраті відбулося багато змін. Зробили більш зручну і якісну дорогу для всіх типів машин (платну, правда. 10 грн. з машини, приблизно) з під'їздами до готелів і трас. Тепер не тільки позашляховик, але і компактний міський автомобіль зможе під'їхати прямо до готелю.

 

Самі готелі також провели капітальні ремонти та реконструкції, і готові приймати гостей в ще більш комфортабельних умовах. Планується, що на курорті стане більш доступний Wi-Fi, а web-камери вже готові вести онлайн трансляції з трас і околиць. Так що, щоб уточнити наявність снігу і кількість гостей вже не треба нікуди дзвонити і писати.

 

 

 

Для любителів сноуборду є окреме місце, де лижники найменше будуть крутитися навколо дошки. Сплануйте поїздку на висоту в 2000 метрів, в Тисовець. На професійній спортивній базі створено всі умови для любителів лиж і дощок. Все продумано так, що ніхто один одному не заважає отримувати максимум задоволення від катання. Крім цього, саме в Тисовці, ставши традиційним, проходить найбільший зліт українських сноубордистів. Це можливість не тільки чудово покататися в хорошій компанії, але і прекрасно провести вільний від траси час.
У Карпати найкраще їхати залізницею і на автотранспорті, а до високогірних курортів і трас, якщо доступ до них на машині або автобусі утруднений, за окрему плату підвезуть на спеціальній техніці підвищеної прохідності.
Якщо ви плануєте їхати автомобілем, варто пам'ятати про підступність гірських доріг взимку, та вжити всіх необхідних заходів безпеки.

 

Але й не тільки лижами славляться Карпати. Це, можна сказати, окремий світ зі своєю самобутньою культурою, чудовою природою і цікавими, дуже відкритими і приємними у спілкуванні людьми. Можливість опинитися в Карпатах на Різдво не можна втрачати. По містечках і селах проходять традиційні гуляння. Світлі і веселі, святкові дні залишать яскраві спогади назавжди. Найбарвистіше з вражень залишиться після того, як доведеться взяти участь у Маланці.

 

 

 

На Старий Новий рік, 13 січня, карпатські села та невеликі міста перетворюються на одну суцільну карнавальну ходу. Абсолютне безумство форм і кольорів. Традиційні та сучасні костюми, актуальні й легендарні, міфічні образи наповнюють вулиці шумом і музикою. Пісні, жарти і танці розносяться над долинами гір у день преподобної Меланії. Якщо є можливість, у жодному випадку не можна її втрачати. Вирушайте в Вашківці або Красноїльськ, що недалеко від Чернівців, де проходить найвідоміший з карнавалів на Маланку. Воно того варте.

 

Якщо ж хочеться тиші й самоти, то взимку не знайти кращого місця, ніж Карпати. Не дивлячись на багатолюдні й гучні курорти, в горах завжди можна знайти відокремлені куточки, де легко забути про суєту, віддатися спогляданню і роздумам. У такому випадку варто звернути увагу на водоспад Шипіт та озеро Синевир. Якщо ж хочеться тепла і комфорту, варто заїхати в село Лімшори на Закарпатті, де за 100-200 грн. до ваших послуг величезні чани на свіжому повітрі, в яких можна умиротворено поваритися в мінеральній воді, і ґрунтовно прогрітися, підкидаючи дрова у багаття під вашою імпровізованою ванною.

 

regionews


20.12.2011 1838 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1910
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1835
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1831
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5395 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2129 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1488

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

707

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

755

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

952

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

985
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1737
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3653
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10222
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26103
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10151 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7689
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

872
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

89
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

200
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

360
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1254
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

850