Кращі гірськолижні курорти українських Карпат (фото)

 

Як добре, що Україна така різноманітна і багата своєю природою. У будь-яку пору року кожен бажаючий знайде для себе місце, де зможе відпочити від повсякденних турбот, цікаво і з користю провести час.

 

Зараз грудень, скоро Новий Рік і Різдво, але для повного відчуття наступаючих свят не вистачає снігу і легкого, такого, що весело щипає ніс і щоки, морозу. Але це не така вже й проблема, якщо врахувати, що в Україні можна знайти місця, де з осені до весни завжди є сніг, можливість добре провести час і весело відсвяткувати наступаючі свята. Поїхали в Карпати?

 

Зимові Карпати - місце щорічного паломництва багатьох тисяч туристів. Вони з'їжджаються з усіх куточків України та Європи, щоб помилуватися неймовірно красивими краєвидами, вдихнути свіжого морозного гірського повітря і, звичайно ж, покататися на лижах та сноуборді. Для кожного знайдеться в Карпатах привітний прийом, нічліг, смачна їжа і солодке питво. Кожен турист може підібрати варіант відпочинку у відповідності зі своїми побажаннями і можливостями. А гори тільки раді гостям.

 

Де жити і як добиратися? Все залежить від бажань і можливостей. Буковель - найпопулярніший і найкомфортніший гірськолижний комплекс Карпат. Інфраструктура і сервіс відповідають найвищим вимогам, але цей комфорт є і найдорожчим в регіоні. Можна поселитися, наприклад, у Яремчі чи інших навколишніх містах і селах, що набагато дешевше, і щоранку їздити на весь день в Буковель.

 

 


На цьому дуже популярному курорті є все необхідне для повноцінного відпочинку і катання. Починаючи від дитячого садка, де будуть няньчитися з вашим чадом, поки ви катаєтеся в своє задоволення, до гірськолижної академії та вертолітних майданчиків. Так, якщо вам не хочеться користуватися підйомниками і витрачати на це час, в лічені хвилини до старту траси вас доставить вертоліт. Були б гроші.

 

До речі, про Яремче. Це дуже зручне і цікаве місце саме по собі. Особливо для тих, хто в Карпатах перший раз, або в попередні приїзди тільки катався на лижах. Як вже було вище сказано, від містечка зовсім недалеко до Буковеля і Ворохти (гірськолижні траси та трампліни), всього 30 км, а до Яремчі від Івано-Франківська тільки 65 км., що доволі зручно, якщо ви приїхали на поїзді. Маршрутки ходять майже безперервно у всіх напрямках, і дорога потребує зовсім небагато часу. Любителям екзотики припаде до смаку електричка-вузькоколійка.


У містечку дуже багато великих і малих готелів на будь-який смак і кишеню. Дуже затишні і зручні невеликі і недорогі номери в приватних готелях, що стоять трохи в глибині від головної вулиці, ближче до Пруту. Там, крім усього необхідного, буде і справжня лазня, і відверта розмова з господарем за чашкою чаю.
Поїсти можна в відомому ще з радянських часів ресторані «Гуцульщина». Сам він збудований в класичному для архітектури Карпат стилі. Традиційна кухня і напої дуже смачні, а ціни цілком прийнятні. І музика, звичайно. «Музики грають стару і нову музику гуцульського краю. У такій обстановці дуже приємно провести спокійний вечір після зовсім неспокійного дня.

 

 

Коли не виходить поїхати кататися взимку, то й це не біда. Драгобрат - найвищий гірськолижний курорт Карпат, зустріне вас снігом з жовтня по квітень. Навіть, коли внизу тепло і снігу немає взагалі, білі схили Драгобрату недвозначно натякнуть на те, де можна добре покататися.

 

Цього року на Драгобраті відбулося багато змін. Зробили більш зручну і якісну дорогу для всіх типів машин (платну, правда. 10 грн. з машини, приблизно) з під'їздами до готелів і трас. Тепер не тільки позашляховик, але і компактний міський автомобіль зможе під'їхати прямо до готелю.

 

Самі готелі також провели капітальні ремонти та реконструкції, і готові приймати гостей в ще більш комфортабельних умовах. Планується, що на курорті стане більш доступний Wi-Fi, а web-камери вже готові вести онлайн трансляції з трас і околиць. Так що, щоб уточнити наявність снігу і кількість гостей вже не треба нікуди дзвонити і писати.

 

 

 

Для любителів сноуборду є окреме місце, де лижники найменше будуть крутитися навколо дошки. Сплануйте поїздку на висоту в 2000 метрів, в Тисовець. На професійній спортивній базі створено всі умови для любителів лиж і дощок. Все продумано так, що ніхто один одному не заважає отримувати максимум задоволення від катання. Крім цього, саме в Тисовці, ставши традиційним, проходить найбільший зліт українських сноубордистів. Це можливість не тільки чудово покататися в хорошій компанії, але і прекрасно провести вільний від траси час.
У Карпати найкраще їхати залізницею і на автотранспорті, а до високогірних курортів і трас, якщо доступ до них на машині або автобусі утруднений, за окрему плату підвезуть на спеціальній техніці підвищеної прохідності.
Якщо ви плануєте їхати автомобілем, варто пам'ятати про підступність гірських доріг взимку, та вжити всіх необхідних заходів безпеки.

 

Але й не тільки лижами славляться Карпати. Це, можна сказати, окремий світ зі своєю самобутньою культурою, чудовою природою і цікавими, дуже відкритими і приємними у спілкуванні людьми. Можливість опинитися в Карпатах на Різдво не можна втрачати. По містечках і селах проходять традиційні гуляння. Світлі і веселі, святкові дні залишать яскраві спогади назавжди. Найбарвистіше з вражень залишиться після того, як доведеться взяти участь у Маланці.

 

 

 

На Старий Новий рік, 13 січня, карпатські села та невеликі міста перетворюються на одну суцільну карнавальну ходу. Абсолютне безумство форм і кольорів. Традиційні та сучасні костюми, актуальні й легендарні, міфічні образи наповнюють вулиці шумом і музикою. Пісні, жарти і танці розносяться над долинами гір у день преподобної Меланії. Якщо є можливість, у жодному випадку не можна її втрачати. Вирушайте в Вашківці або Красноїльськ, що недалеко від Чернівців, де проходить найвідоміший з карнавалів на Маланку. Воно того варте.

 

Якщо ж хочеться тиші й самоти, то взимку не знайти кращого місця, ніж Карпати. Не дивлячись на багатолюдні й гучні курорти, в горах завжди можна знайти відокремлені куточки, де легко забути про суєту, віддатися спогляданню і роздумам. У такому випадку варто звернути увагу на водоспад Шипіт та озеро Синевир. Якщо ж хочеться тепла і комфорту, варто заїхати в село Лімшори на Закарпатті, де за 100-200 грн. до ваших послуг величезні чани на свіжому повітрі, в яких можна умиротворено поваритися в мінеральній воді, і ґрунтовно прогрітися, підкидаючи дрова у багаття під вашою імпровізованою ванною.

 

regionews


20.12.2011 2034 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

982
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2584 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2168
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3014
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2622
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2344 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

477

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

479

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

980

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2199
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

678
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1946
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2041
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

211
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

823
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5531
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7388
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1405
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

679
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1059 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1562 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1422