
Івано-Франківськ прихистив чимало внутрішньо переміщених осіб. Пік був у перші місяці повномасштабної війни — 60 тисяч людей, сьогодні ця цифра складає приблизно 35 тисяч людей.
Про це в інтерв'ю Фіртці розповів очільник Івано-Франківська Руслан Марцінків.
«Як бачимо, кожен дев’ятий в Івано-Франківську — є внутрішньо переміщеною особою», — продовжує він.
У перші дні великої війни, для міста така кількість переселенців стала навантаженням, адже потрібно знайти, куди поселити людей та шукати шляхи, як їм допомогти. У цьому напрямку на базі Центру надання адміністративних послуг ми створили Центр підтримки військових та вимушених переселенців, каже міський голова.
«Спільними зусиллями там налагодили механізм приймання допомоги, її сортування, облік та передачу тим, хто потребує.
Цей Центр дійсно допоміг нам у перші місяці повномасштабної війни оперативно реагувати на виклики, що перед нами постали
Паралельно у місті також діє активна волонтерська діяльність», — уточнює Марцінків.
За його словами, наразі до кінця невідомо, яка частина переселенців планує залишитися на постійне проживання в Івано-Франківську.
«Зрозуміло, що більшість людей розраховує, що вони повернуться додому. Але, на жаль, життя непередбачуване й складно щось спрогнозувати.
Думаю, що при будь-яких обставинах щонайменше десять тисяч людей залишаться в Івано-Франківській територіальній громаді після перемоги України.
Є люди, яким просто немає куди повертатись, а є й ті, які вже втомились змінювати місце проживання.
Наприклад, знаю внутрішньо переміщених осіб, які спершу з Донецька переїхали в Покровськ, а згодом евакуювались до нас й кажуть, що надалі хочуть проживати якомога далі від регіонів, де ведуться бойові дії, щоб більше не переїжджати нікуди», — каже очільник міста.
З 24 лютого чимало переселенців жили у школах міста. Сьогодні місто розв’язує питання з житлом для внутрішньо переміщених осіб.
«Поселити усіх — це ще те складне завдання. Сьогодні роблять ремонти в одному з гуртожитків, де житимуть внутрішньо переміщені особи.
Наразі ще в одній школі живуть переселенці, але знову ж таки — це тимчасово, поки не наведуть лад в згаданому гуртожитку. Ще на ремонти у двох гуртожитках маємо міжнародні кошти, тому плануємо до кінця року відкрити їх.
Також маємо попередні згоди на соціальне житло, яке відповідно є стабільнішим.
Як анонсував Уряд, вже розпочали формування фонду житлових об’єктів — як наявних, так і тих, що тільки потрібно побудувати.
Отримувати житло люди будуть по черзі — першими в ній стануть найбільш незахищені категорії населення», — пояснює Марцінків.
Зазначимо, що все житло з фонду заборонено приватизовувати, обмінювати, ділити, здавати в суборенду та використовувати для розміщення будь-кого, крім переселенців.
У постанові прописано, що фонд формуватимуть кількома способами:
- викуп уже збудованої житлової нерухомості (ним займатиметься місцева влада або уповноважені органи);
- будівництво нового житла;
- реконструкція будинків та гуртожитків, які зараз непридатні для проживання;
- переобладнання нежитлових приміщень у житлові.
Більше читайте у матеріалі: «В Івано-Франківську по окупантах стріляли б з кожного вікна», — Руслан Марцінків про те, як живе місто під час війни.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: