«Купіть обігрівач та утеплюйте домівки»: прикарпатцям дали поради, як готуватись до складної зими

Через місяць в Україні розпочнеться опалювальний сезон. Але про те, що він буде найскладнішим за всю історію незалежної держави говорять вже тривалий час.

Зокрема, цьому «посприяють» ціни на газ та прагнення країни-агресорки знищити критичну інфраструктуру України, передає Фіртка.

Натомість прикарпатці вже від сьогодні розмірковують над тим, як обігріти дім у випадку, якщо тиск газу буде недостатнім або його не буде взагалі.

В АТ «Прикарпаттяобленерго» розповіли наскільки готові електромережі до такого навантаження та як краще підготувати оселю до зими.

«Якщо взимку не вистачатиме газу для опалення й усі мешканці повністю перейдуть на електроопалення чи постійно користуватимуться електрообігрівачами — аварійних вимкнень не уникнути.

На таке навантаження електромережі, на жаль, не розраховані», — зазначає технічний директор АТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник.

Окрім того, повний перехід на електроопалення не можливий, мабуть, в жодному українському місті, кажуть прикарпатські енергетики. І справа не в технічному стані українських мереж.

«Розглянемо, для прикладу, стоквартирний будинок. Річ у тому, що норми, відповідно до яких прокладали мережі житлових будинків, приватних і багатоквартирних, вираховувались із розрахунку на те, що електроприймачі вмикатимуться не одночасно.

Наприклад, чайник, мікрохвильову піч чи телевізор використовують почергово і не цілодобово. Тому розрахункова потужність для стоквартирного будинку є 100 кВт. Пропускна здатність внутрішньобудинкових мереж і кабельних вводів в такому випадку теж розрахована на цю величину.

За нормальних умов цього цілком достатньо для повноцінного функціонування електромережі. Якщо у кожній квартирі в будинку облаштують електроопалення, яке працює одночасно в усіх квартирах, або ж увімкнуть хоча б один-два електрообігрівачі потужністю 1-2 кВт– мережі не впораються.

Найвразливішими для перенавантажень є внутрішньобудинкові мережі, особливо якщо вони мають неполадки або виконані за старими нормами із алюмінію.

Тоді або вимикаються автоматичні вимикачі («горять пробки»), або ж пошкоджується сама проводка», — каже Олег Сеник.

Також можливі аварійні пошкодження кабелів вводу до будинку. І, звісно, вихід із ладу трансформаторів, якщо до нього будуть під’єднані кілька таких будинків.

Мережі АТ «Прикарпаттяобленерго» захищені від перенавантажень автоматичними системами захисту. Тому, за найменшої загрози недопустимого перенавантаження обладнання спрацюють автоматичні вимикачі чи запобіжники та лінія знеструмиться.

Прикарпатські енергетики готові до різних сценаріїв. Тож рекомендують краянам і попросять їх завчасно підготуватись до важкої зими, звернувши особливу увагу на збереження тепла в оселі.

Уже зараз неабияк необхідно забезпечити комфорт узимку:

  • Перш за все, варто подумати про утеплення домівки. Утеплити та загерметизувати вікна і двері, якщо старі пропускають повітря, утеплити стіни, підвали та горища.
  • Не зайвим буде постелити на підлогу килими, особливо якщо ви живете на першому поверсі.
  • Перевірити домашню внутрішньобудинкову проводку на відсутність поломок і несправностей. Звісно, для цих цілей підійде лише спеціаліст, адже втручатись в роботу проводки самостійно – дуже небезпечно.
  • Для власників приватних будинків чи великих квартир виходом обмежити мешкання до кількох кімнат (одного поверху) і опалювати лише ті кімнати (поверхи) у яких хтось мешкає.
  • Якщо вам все ж доведеться використовувати електрообігрівач — вмикайте його не на повну потужність, і циклічно, до прикладу раз у пів години.
  • Якщо у вас або у ваших родичів є будинок з пічкою чи каміном за межами міста, хорошим виходом буде оселитись на зиму там, попередньо заготувавши дрова.

До слова, за даними уряду, Україна готова до зими більш ніж на 70%. Стан готовності об’єктів житлового фонду вже становить 72%, теплових мереж — 74%..


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Найскладніша зима в історії незалежної України»: на скільки Івано-Франківська область готова до опалювального сезону

Рада заборонила примусове стягнення боргів за комунальні послуги під час воєнного стану


Коментарі ()

21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

429
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

369
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

815
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

11128 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1414
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2718

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

137

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

657

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

1973

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

1049
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

83
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1237
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

626
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

175
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

307
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

405
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

714
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3403
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

198
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

394
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

690
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

885