Костенко: "Прапором Перемоги може бути лише синьо-жовтий Державний Прапор України"

«Прапором Перемоги може бути лише синьо-жовтий Державний Прапор України», - заявив сьогодні на прес-конференції  в Івано-Франківську народний депутат України, лідер Української Народної Партії Юрій Костенко.

 

Він закликав парламент «поставити крапку в епопеї з червоним прапором, негайно виконавши рекомендацію Конституційного суду щодо законодавчого встановлення порядку використання державних символів України».

 

Костенко вважає «обгрунтованим рішення Конституційного  суду від 16 червня №6-рп/2011» щодо скасування офіційного використання червоного  прапора, яке було прийнято за його поданням як громадянина України. КСУ зазначив в своєму висновку, що  «державні символи нерозривно пов'язані за своїм змістом з державним суверенітетом України, є підтвердженням факту існування держави та спрямовані на зміцнення її авторитету, зокрема під час проведення урочистих заходів та офіційних церемоній». «Червоний прапор, який було принесено 1918 року на радянських багнетах, не має нічого спільного з Україною, - зазначив Костенко. – Червоний колір – це символ ліквідації Української Державності у 20-х роках ХХ-го сторіччя, придушення свободи, кривавих репресій, масових вбивств та Голодомору».

 

Саме  тому абсолютно правомірним є пункт рішення КСУ, де зазначено, що  Конституцією визначено вичерпний  перелік державних символів, - Державний Прапор, Державний Герб та Державний Гімн України. Юрій Костенко нагадав, що «КСУ визнав неконституційними законодавчі зміни щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги» від 21 квітня 2011 року, в зв’язку з чим ці зміни втратили чинність»

 

Костенко  не сумнівається у тому, що законопроект УНП «Про державний Прапор України»  відповідає всім вимогам щодо захисту символу державного суверенітету України надзвичайної ваги. Лідер УНП переконаний, що держава повинна створити надійну систему правового захисту та охорони своїх державних символів, регламентувавши їх використання державними органами, посадовими особами та пересічними громадянами.

 

Політик нагадав, що в 1992 році однією з перших була прийнята Постанова ВРУ “Про Державний Прапор України”. Однак, за його словами, цей документ лише описує Державний Прапор і не встановлює порядок його використання та захисту.

 

«Постанова не забезпечує реалізації вимог Конституції та  виконання рішення Конституційного Суду від 16 червня», - зазначив лідер УНП.  Він закликав Верховну Раду терміново прийняти законопроект УНП «Про державний Прапор України», щоб раз та назавжди унеможливити реанімацію чужинської для України символіки комуністичних організацій, які вчиняли криваві злочини проти людства та української нації. 


02.07.2011 2360 1
Коментарі (1)

Ги-ги 2011.07.02, 19:13
А політик київського розливу не нагадав Прикарпатцям і не розказав, чому саме у містах, які очолюють його партійці - Коломия і Івано-франківськ товарищі мери 9 травня ходили і виголошували промови саме під червоними прапорами і лише у цих містах? Більше ніводному місті Прикарпаття, ні в одному районі червоних прапорів не було, а Коломия і Франик з мерами з Української народної партії прославилися на всю державу.
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1214
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1349
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1345
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5262
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7772 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10734 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

674

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1366

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2104

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2167
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

90
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2238
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3666
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2076
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3143
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

912
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

733
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

183
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

257
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

759 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

463
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1666 6