Костенко: "Прапором Перемоги може бути лише синьо-жовтий Державний Прапор України"

«Прапором Перемоги може бути лише синьо-жовтий Державний Прапор України», - заявив сьогодні на прес-конференції  в Івано-Франківську народний депутат України, лідер Української Народної Партії Юрій Костенко.

 

Він закликав парламент «поставити крапку в епопеї з червоним прапором, негайно виконавши рекомендацію Конституційного суду щодо законодавчого встановлення порядку використання державних символів України».

 

Костенко вважає «обгрунтованим рішення Конституційного  суду від 16 червня №6-рп/2011» щодо скасування офіційного використання червоного  прапора, яке було прийнято за його поданням як громадянина України. КСУ зазначив в своєму висновку, що  «державні символи нерозривно пов'язані за своїм змістом з державним суверенітетом України, є підтвердженням факту існування держави та спрямовані на зміцнення її авторитету, зокрема під час проведення урочистих заходів та офіційних церемоній». «Червоний прапор, який було принесено 1918 року на радянських багнетах, не має нічого спільного з Україною, - зазначив Костенко. – Червоний колір – це символ ліквідації Української Державності у 20-х роках ХХ-го сторіччя, придушення свободи, кривавих репресій, масових вбивств та Голодомору».

 

Саме  тому абсолютно правомірним є пункт рішення КСУ, де зазначено, що  Конституцією визначено вичерпний  перелік державних символів, - Державний Прапор, Державний Герб та Державний Гімн України. Юрій Костенко нагадав, що «КСУ визнав неконституційними законодавчі зміни щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги» від 21 квітня 2011 року, в зв’язку з чим ці зміни втратили чинність»

 

Костенко  не сумнівається у тому, що законопроект УНП «Про державний Прапор України»  відповідає всім вимогам щодо захисту символу державного суверенітету України надзвичайної ваги. Лідер УНП переконаний, що держава повинна створити надійну систему правового захисту та охорони своїх державних символів, регламентувавши їх використання державними органами, посадовими особами та пересічними громадянами.

 

Політик нагадав, що в 1992 році однією з перших була прийнята Постанова ВРУ “Про Державний Прапор України”. Однак, за його словами, цей документ лише описує Державний Прапор і не встановлює порядок його використання та захисту.

 

«Постанова не забезпечує реалізації вимог Конституції та  виконання рішення Конституційного Суду від 16 червня», - зазначив лідер УНП.  Він закликав Верховну Раду терміново прийняти законопроект УНП «Про державний Прапор України», щоб раз та назавжди унеможливити реанімацію чужинської для України символіки комуністичних організацій, які вчиняли криваві злочини проти людства та української нації. 


02.07.2011 2486 1
Коментарі (1)

Ги-ги 2011.07.02, 19:13
А політик київського розливу не нагадав Прикарпатцям і не розказав, чому саме у містах, які очолюють його партійці - Коломия і Івано-франківськ товарищі мери 9 травня ходили і виголошували промови саме під червоними прапорами і лише у цих містах? Більше ніводному місті Прикарпаття, ні в одному районі червоних прапорів не було, а Коломия і Франик з мерами з Української народної партії прославилися на всю державу.
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

352
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2934
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21092
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1987
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1358 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2373

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

716

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2148

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

830

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1417
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

150
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

470
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1005
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

155
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

774
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

748
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

685
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8223
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

872 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

882
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2180 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

830