Косівські активісти очікують об’єктивних висновків від Руслани Лижичко щодо знищення Карпат

 

 

Громадськість Косівщини і активісти «ВОЛІ» очікують незалежних та об’єктивних висновків щодо знищення Карпатських пралісів від Руслани Лижичко, яка перебуває із командою науковців у експедиції в рамках соціальної місії Збереження карпатських пралісів.

 

Впродовж двох тижнів триватиме експедиція в Карпатах, яку очолює співачка Руслана Лижичко, про це вона повідомила на своїй сторінці у мережі Фейсбук. Поїздка відбувається в рамках соціальної місії Збереження карпатських пралісів з командою Українське товариство охорони птахів за підтримки Frankfurt Zoological Society, пише Фіртка із посиланням на прес-службу ВОЛЯ.


Зокрема, експедиція перебувала на території НПП «Гуцульщина», що на Косівщині.

 

Активіст ВОЛІ Андрій Ониськів наголосив, що експедиція Руслани на Косівщині – це ще один крок вперед. «Знаючи позицію Руслани ще з Майдану, переконаний, що вона зробить правильні та об’єктивні висновки та оголосить їх на всю країну. І для нас це ще один крок вперед, адже проблема зі нищенням Карпат не стихає, вона привертає увагу відомих людей, які разом із нами продовжуватимуть боротьбу проти варварських рубок».


Адже, не зважаючи на мораторій, незаконні рубки під прикриттям в.о. директора Національного парку «Гуцульщина» Василя Пророчука відбуваються і досі. 

 

Нещодавно, активісти «ВОЛІ» та громадськість Косівщини знову виявили, що вирубується фактично сироростуча деревина. Усі порушення активісти зафіксували на фото - та відеоматеріалах, викликали представників національної поліції які за даним фактом порушили кримінальне провадження.

 

Олег Атаманюк зазначив, що результатом роботи команди  є все більша кількість бажаючих долучитись до вирішення проблеми вирубки Карпат. «Через наполегливу роботу цілої групи людей: волівців, громадських активістів, журналістів ця проблема сягла  масштабного рівня - почали долучатись відомі особистості».

 

«Однак, з тих матеріалів та коментарів, які ми бачимо від Руслани – її ім’ям просто хочуть скористатись відбілюючи справжніх нищівників лісу. Найімовірніше, судячи із її коментарів щодо НПП «Гуцульщина» - вона не до кінця розібралась у ситуації. Ми пробуємо вийти із нею на зв'язок уже другий день, щоб показати реальну ситуацію  та відкрити людині очі на ті проблеми. І не просто бутафорно, а використовуючи відео, фото-матеріали, використовуючи документальні підтвердження», - запевнив Атаманюк.

 

Однак, зацікавленість відомих особистостей країни знищенням Карпат – це тільки одна із важливих складових системної боротьби, зауважив Атаманюк, адже реально повпливати щоб кардинально вирішити проблему, як показує досвід Румунії, можна тільки залучивши міжнародні інституції, з якими ми вже розпочали роботу.

 

«Щоб вирішити цю проблему потрібна воля Уряду, але на превеликий жаль,  цього поки не відбулось. Можливо, під впливом міжнародних інституцій вдасться добитись вагомого результату. І тільки тоді, спільними зусиллями буде системне вирішення цієї проблеми. Зрушення є, але вони епізодичні. Тому,  чим більше свідомих людей у суспільстві буде долучатися до боротьби за збереження Карпат тим суттєвіше зростають шанси на кардинальне вирішення даної проблеми», - підкреслив Атаманюк.

 

Нагадаємо, волівці разом з активістами Косівщини останні місяці б’ють на сполох через незаконну вирубку лісу в НПП Гуцульщина. Вони пікетували під стінами Мінекології та домоглись розслідування фактів незаконних вирубок. Також, вони домоглись приїзду в Нацпарк міністра екології Остапа Семерака, в результаті чого він підписав наказ про тимчасову заборону санітарних рубок та звільнив голову Державного лісового агентства України. Також, активісти «ВОЛІ» та нардеп Юрій Дерев’янко неодноразово звертались з вимогою звільнити скандального директора НПП Гуцульщина Василя Пророчука який роками покривав незаконну вирубку дерев.


03.08.2016 576 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

910
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6754
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14862 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1783
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1042
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6497

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

843

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1640

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1436

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1307
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

402
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

670
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

828
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

621
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1730
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

755
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1054
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34884 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

223
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

414
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

722
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

638