Причин, за яких можуть виникнути захворювання серцево-судинної системи, досить багато. Малорухомий спосіб життя, наявність шкідливих звичок, постійні стреси, неправильне харчування – лише короткий перелік факторів, що негативно впливають на серце та суттєво знижують якість життя.
Артеріальний тиск як показник стану серця
Вважають, що вимірювання артеріального тиску в домашніх умовах дає певне уявлення про стан серця. Насправді артеріальний тиск є вкрай нестабільним показником, результати якого можуть змінюватись в залежності від цілої низки факторів: фізичне навантаження, незвичне харчування, емоційний стан, температура тіла тощо. Щоб точно визначити проблему, поставити діагноз та підібрати ефективний курс лікування, лікарю необхідні дані добового моніторингу артеріального тиску, результати обстеження та лабораторних аналізів. Правильне рішення – для проведення обстеження звернутися у медичний центр з гарною репутацією, фахівці якого використовують сучасну діагностичну апаратуру та новітні технології.
Добовий моніторинг артеріального тиску: що це
На даному етапі добовий моніторинг артеріального тиску дозволяє отримати найточнішу інформацію про стан серцево-судинної системи. Вимірювання проводяться за допомогою приладу у вигляді манжети, яку пацієнт протягом 1-2 діб носить на плечі.
Прилад виконує вимірювання артеріального тиску:
- кожні 15 хвилин удень;
- кожні 30 хвилин уночі.
З отриманих даних обчислюються середні значення частоти серцевих скорочень та середні показники артеріального тиску. Прилад виконує добовий моніторинг артеріального тиску з урахуванням денного сну, нічних підйомів тощо.
Обстеження та контроль серця
Якщо добовий моніторинг артеріального тиску вказав на швидкий чи повільний пульс – необхідна консультація кардіолога, який дасть направлення на обстеження з діагностичними приладами (УЗД серця, ЕКГ).
Важливим етапом обстеження є лабораторні аналізи:
- комплексний аналіз крові;
- вимірювання рівня холестерину;
- аналіз цукру у крові тощо.
Вимірюється також стан маркерів ушкодження м'яза серця, протромбіновий час та рівень електролітів.
Для чого необхідно контролювати здоров'я серця
Регулярний контроль стану серця та серцево-судинної системи в цілому дозволяє:
- на ранніх стадіях виявити та визначити захворювання (аритмію, ішемічну хворобу серця, патології клапанів тощо);
- виявити фактори ризику (діабет, куріння, надмірна вага);
- оцінити стан серця, його розміри, наявність дефектів;
- оцінити кровотік та стан судин (за допомогою ангіографії, доплерографії);
- оцінити ефективність лікування чи ризики операції.
Спеціалізована клініка Ок!Клінік+ пропонує послуги діагностики серця на основі даних добового моніторингу артеріального тиску, результатів обстеження та лабораторних аналізів.
Регулярний контроль дозволяє виявити проблеми з серцем на ранній стадії та вчасно вжити заходів, запобігши таким чином розвитку захворювання та зберігши здоров’я.
Партнерський матеріал