Сьогодні, 5 серпня, в Івано-Франківську відбувається друге засідання комісії на заміщення вакантної посади директора комунального закладу "Івано-Франківський центр сучасного мистецтва".
Секретар комісії заступник міського голови Олександр Левицький зауважив, що відбувся перший етап конкурсу на якому подали документи дві кандидатури, чинний директор ЦСМ Анатолій Звіжинський та художниця Ірина Клицюк, пише Фіртка.
Відповідно до документів кандидатів пропустили до другого туру. Сьогодні кандидати презентують програму та розповідають про те, що робитимуть на займаній посаді. Першою виступила художниця Ірина Клицюк.
Свій виступ франківська художниця розпочала з короткої автобіографії про себе, зазначивши, що завершила університет із відзнакою, волонтер, створює настінні розписи та брала участь у створенні проекту "Україна єдина", нагороджена найвищою мистецькою премією Ярослава Лукавецького.
Так, розповіла про стратегічний план розвитку ЦСМ. Основними пунктами програми є залучення інвестицій, налагодження співпраці з державними закладами, сприяння розвитку молодих талантів, інформаційна робота та популяризація закладу.
«Центр сучасного мистецтва має стати платформою, де було б комфортно всім митцям. Щоб залучити інвестиції потрібно два типи людей генератори та цілеспрямовані, які мають відповідні ресурси та можливості втілити це у життя. Також ключовим є імідж ЦСМ – потрібно створити новий образ, для цього в поміч буде реклама. Налагодження – співпраця з державними музеями, спілкою художників, волонтерськими групами та активна підтримка художників України», - наголосила Клицюк.
В Центрі сучасного мистецтва не тільки проводитимуться виставки, а й різні майстер-класи.
Так, комісія заслухала другого претендента на посаду директора ЦСМ Анатолія Звіжинського.
Претендент перед презентацією звернувся до членів комісії із зауваженнями, що комісія не уважно вивчила документи митця. Крім того, висловив зауваження, щодо розбіжностей в положеннях конкурсу.
«Переглядаючи положення конкурсу я помітив певні розбіжності щодо контрактної роботи. Мова йде про те, що відгуки повинні надатись від трьох осіб трудового колективу як вказано в законі, а не те від трьох колективів, як прописано в умовах конкурсу. Також зауважив, що Ірина Клицюк ознайомлена з умовами праці», - сказав Звіжинський та попросив прокоментувати комісію.
Однак секретар комісії Олександр Левицький сказав: "все, що тут відбувається я розцінюю, як вашу презентацію, або презентуйтеся, або ми переходимо до запитань. Я не розумію, я слухаю вашу презентацію. Якщо хочете продовжуйте, я нічого не коментую».
Так, Звіжинський зауважив, що в серпні завершився термін оренди для ЦСМ по вулиці Шевченка 1. А нового приміщення для роботи поки немає, всі пропоновані приміщення органами виконавчої влади не підходили.
Тож претендент на посаду директора просить знайти не тимчасове приміщення, презентабельне місце, яке б стало обличчям міста. Крім того, підкреслив, що для ЦСМ з фонду управління культури на рік виділяють по 4 тисячі грн, хоча в статуті закладу прописано, що фінансування центру надається з бюджету міста.
«Згідно статуту ЦСМ не має юридичного права заробляти, а коли я вношу в річний план суму, яку потрібно влада каже, що заробляйте самі», - підкреслив Звіжинський.
Також зазначив, що важливими для ЦСМ є митці з якими він працює, адже за три роки є люди, з якими є співпраця це не тільки місцеві, а й художники Німеччини та Голандії.
Діяльність ЦСМ під його керівництвом привела до того, що франківці побачили фестивалі, які створені митцями. Та запропонував створення в місті музею сучасного мистецтва.
Відтак комісія перейшла до голосування. За Ірину Клицюк проголосувала більшість - 4 члени комісії.