Команда ІФНМУ тріумфувала на чемпіонаті світу з гирьового хортингу (фото)

 

/data/blog/121559/e179e1a3e402a90bfe8b22895984b1b9.jpg

 

Днями у Херсоні відбувся перший в історії чемпіонат світу з гирьового хортингу. У складі збірної України в змаганнях взяли участь п’ять студентів і викладач Івано-Франківського національного медичного університету.

 

Усі шестеро прикарпатських спортсменів вибороли золоті нагороди.

 

Гирьовий хортинг досить молодий вид спорту, і чемпіонат світу відбувся вперше. Хортинг виник в Україні, тож не дивно, що нині наша збірна є тут лідером. І тим приємніше, що в складі найсильнішої збірної з гирьового хортингу лідирують за своїми результатами спортсмени ІФНМУ.

 

Справжньою зіркою чемпіонату став тренер наших студентів, доцент кафедри фізичного виховання та здоров’я Роман Михальчук. У свої 55 років він став переможцем у змаганнях зі спринт-ривка. Із результатом 110 підйомів за п’ять хвилин Роман Михальчук став першим в Україні, хто виконав норматив майстра спорту міжнародного класу з гирьового хортингу.

 

Студент четвертого курсу Назар Гривул посів перше місце у змаганнях зі спринт-поштовху у ваговій категорії понад 90 кг. За три хвилини він зробив 48 підйомів гирі та вдруге у своїй спортивній кар’єрі виконав норматив майстра спорту України. Цей результат став кращим також і серед усіх вагових категорій, тож наш спортсмен став ще й абсолютним чемпіоном.

 

«Спринт вдається мені найкраще, але конкуренція на чемпіонаті була дуже серйозна, тому треба було викладатися по максимуму, — говорить Назар Гривул. — Хочу відзначити всіх членів нашої команди. І окремо відзначу нашого тренера Романа Васильовича. Він на цих змаганнях був і тренером, і співорганізатором, і членом суддівської колегії, і навіть зміг виступити в одній з вправ. Те, який він показав результат — просто неймовірно. Він своїм прикладом показує, як потрібно тримати себе у формі. Зізнаюся, що змагатися з власним тренером і багато в чому програвати йому, це дуже стимулює до тренувань».

 

Студент другого курсу Олександр Шваб у вазі 65 кг став найсильнішим у спринт-поштовху. Його результат — 39 підйомів за три хвилини. Олександр став чемпіоном за рейтингом в поштовху серед усіх учасників і також вже вдруге виконав норматив майстра спорту України.

 

«Ще під час підготовки до чемпіонату на тренуваннях мені було дуже важко підібрати оптимальний темп для цієї вправи, — розповідає Олександр Шваб. — Я то поспішав, то працював надто повільно. Але ми таки змогли вирахувати оптимальний режим, який дозволяє і швидко штовхати, і водночас мати кілька секунд на перепочинок. І це спрацювало, за що дуже вдячний нашому тренеру!».

 

У фіткрос-естафеті мікс (чоловік та жінка) виступали студент другого курсу Ірина Савчин (70 кг) разом зі студентом шостого курсу Володимиром Шевагою (75 кг). Разом у цій дисципліні вони набрали 99 очок і стали тут абсолютними чемпіонами.

 

«Коли ми вийшли на поміст, почали виконувати вправи, то зрозуміли, що маємо шанс перемогти, — розповідає Ірина Савчин. — Ми почали викладатися до останніх сил. Пам’ятаю, як залишалося кілька секунд, я бачила, як Володя втомлюється, і кричала йому «Ще швидше!» Це був такий драйв, що неможливо передати».

 

«Естафета була важка, за шість хвилин ми мали виконувати різні вправи, та ще й щохвилини ми мінялися на помості, — каже Володимир Шевага. — Естафета також є відповідальнішою, бо результат залежить не лише від мене, а від нас обох. Відповідно дуже не хочеш підводити свого напарника. Ми підтримували, підганяли один одного, і зрештою перемогли. Враження неймовірні!».

 

Студент третього курсу Петро Юзьків виборов перше місце у марафоні поштовху із неймовірним результатом — 290 підйомів гирі протягом 30 хвилин.

 

«Всіма нашими перемогами ми завдячуємо нашому тренеру Роману Михальчуку, який нас правильно готував до чемпіонату, нашому ректору Миколі Рожку, який у всьому сприяв і дав транспорт, щоб ми нормально добралися, нашому завкафедри Володимиру Левку, який у всьому допоміг та підтримав, — каже Петро Юзьків. — На чемпіонаті було важко, бо було багато учасників, і було важко відновитися після кожної вправи. Ми всі виступали у різних номінаціях, і всі змогли перемогти. Це дуже велике досягнення».

 

«Наша команда відпрацювала на всі сто відсотків, — говорить Роман Михальчук. — Хочу відзначити всіх наших студентів за те, що вони дуже відповідально поставилися до підготовки до змагань. Готувалися ми прицільно, кожен спортсмен під конкретну дисципліну, і це дало результат. Ми дуже вдячні ректору Миколі Рожку за те, що він завжди підтримує нас, йде нам назустріч, а цього разу навіть виділив нам автобус. Дякуємо завідуючому кафедри Володимиру Левку за допомогу, за всі ті умови, які створені для наших тренувань та підготовки. Хочу сказати, що в нас була можливість виставити ще одного спортсмена — лікаря-інтерна Юрія Поповича, але через навантаження на інтернатурі він не зміг поїхати разом з нами. Тим не менш, він також є членом нашої команди. Загалом всі наші студенти молодці! Такий результат надихає на подальшу роботу!».

 

/data/blog/121559/09ef181df2d80430f93a41eeed25e941.JPG

 

Довідка

Хортинг — український вид спортивних єдиноборств. Хортинг позиціонується не тільки як бойове мистецтво, а і як система комплексної фізичної підготовки, самовдосконалення, морального, духовного та культурного виховання, наближення до українських традицій. Слово «хортинг» походить від назви острова Хортиця, де розташовувалася Запорізька Січ.


07.12.2016 474 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1194
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1005
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2010
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3480
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1296
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1284

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1570

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

445

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1094

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1258
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24215
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

469
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2629
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

537
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1458
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

644
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15328
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

448
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

426
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1274 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

584
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

493