Команда ІФНМУ тріумфувала на чемпіонаті світу з гирьового хортингу (фото)

 

/data/blog/121559/e179e1a3e402a90bfe8b22895984b1b9.jpg

 

Днями у Херсоні відбувся перший в історії чемпіонат світу з гирьового хортингу. У складі збірної України в змаганнях взяли участь п’ять студентів і викладач Івано-Франківського національного медичного університету.

 

Усі шестеро прикарпатських спортсменів вибороли золоті нагороди.

 

Гирьовий хортинг досить молодий вид спорту, і чемпіонат світу відбувся вперше. Хортинг виник в Україні, тож не дивно, що нині наша збірна є тут лідером. І тим приємніше, що в складі найсильнішої збірної з гирьового хортингу лідирують за своїми результатами спортсмени ІФНМУ.

 

Справжньою зіркою чемпіонату став тренер наших студентів, доцент кафедри фізичного виховання та здоров’я Роман Михальчук. У свої 55 років він став переможцем у змаганнях зі спринт-ривка. Із результатом 110 підйомів за п’ять хвилин Роман Михальчук став першим в Україні, хто виконав норматив майстра спорту міжнародного класу з гирьового хортингу.

 

Студент четвертого курсу Назар Гривул посів перше місце у змаганнях зі спринт-поштовху у ваговій категорії понад 90 кг. За три хвилини він зробив 48 підйомів гирі та вдруге у своїй спортивній кар’єрі виконав норматив майстра спорту України. Цей результат став кращим також і серед усіх вагових категорій, тож наш спортсмен став ще й абсолютним чемпіоном.

 

«Спринт вдається мені найкраще, але конкуренція на чемпіонаті була дуже серйозна, тому треба було викладатися по максимуму, — говорить Назар Гривул. — Хочу відзначити всіх членів нашої команди. І окремо відзначу нашого тренера Романа Васильовича. Він на цих змаганнях був і тренером, і співорганізатором, і членом суддівської колегії, і навіть зміг виступити в одній з вправ. Те, який він показав результат — просто неймовірно. Він своїм прикладом показує, як потрібно тримати себе у формі. Зізнаюся, що змагатися з власним тренером і багато в чому програвати йому, це дуже стимулює до тренувань».

 

Студент другого курсу Олександр Шваб у вазі 65 кг став найсильнішим у спринт-поштовху. Його результат — 39 підйомів за три хвилини. Олександр став чемпіоном за рейтингом в поштовху серед усіх учасників і також вже вдруге виконав норматив майстра спорту України.

 

«Ще під час підготовки до чемпіонату на тренуваннях мені було дуже важко підібрати оптимальний темп для цієї вправи, — розповідає Олександр Шваб. — Я то поспішав, то працював надто повільно. Але ми таки змогли вирахувати оптимальний режим, який дозволяє і швидко штовхати, і водночас мати кілька секунд на перепочинок. І це спрацювало, за що дуже вдячний нашому тренеру!».

 

У фіткрос-естафеті мікс (чоловік та жінка) виступали студент другого курсу Ірина Савчин (70 кг) разом зі студентом шостого курсу Володимиром Шевагою (75 кг). Разом у цій дисципліні вони набрали 99 очок і стали тут абсолютними чемпіонами.

 

«Коли ми вийшли на поміст, почали виконувати вправи, то зрозуміли, що маємо шанс перемогти, — розповідає Ірина Савчин. — Ми почали викладатися до останніх сил. Пам’ятаю, як залишалося кілька секунд, я бачила, як Володя втомлюється, і кричала йому «Ще швидше!» Це був такий драйв, що неможливо передати».

 

«Естафета була важка, за шість хвилин ми мали виконувати різні вправи, та ще й щохвилини ми мінялися на помості, — каже Володимир Шевага. — Естафета також є відповідальнішою, бо результат залежить не лише від мене, а від нас обох. Відповідно дуже не хочеш підводити свого напарника. Ми підтримували, підганяли один одного, і зрештою перемогли. Враження неймовірні!».

 

Студент третього курсу Петро Юзьків виборов перше місце у марафоні поштовху із неймовірним результатом — 290 підйомів гирі протягом 30 хвилин.

 

«Всіма нашими перемогами ми завдячуємо нашому тренеру Роману Михальчуку, який нас правильно готував до чемпіонату, нашому ректору Миколі Рожку, який у всьому сприяв і дав транспорт, щоб ми нормально добралися, нашому завкафедри Володимиру Левку, який у всьому допоміг та підтримав, — каже Петро Юзьків. — На чемпіонаті було важко, бо було багато учасників, і було важко відновитися після кожної вправи. Ми всі виступали у різних номінаціях, і всі змогли перемогти. Це дуже велике досягнення».

 

«Наша команда відпрацювала на всі сто відсотків, — говорить Роман Михальчук. — Хочу відзначити всіх наших студентів за те, що вони дуже відповідально поставилися до підготовки до змагань. Готувалися ми прицільно, кожен спортсмен під конкретну дисципліну, і це дало результат. Ми дуже вдячні ректору Миколі Рожку за те, що він завжди підтримує нас, йде нам назустріч, а цього разу навіть виділив нам автобус. Дякуємо завідуючому кафедри Володимиру Левку за допомогу, за всі ті умови, які створені для наших тренувань та підготовки. Хочу сказати, що в нас була можливість виставити ще одного спортсмена — лікаря-інтерна Юрія Поповича, але через навантаження на інтернатурі він не зміг поїхати разом з нами. Тим не менш, він також є членом нашої команди. Загалом всі наші студенти молодці! Такий результат надихає на подальшу роботу!».

 

/data/blog/121559/09ef181df2d80430f93a41eeed25e941.JPG

 

Довідка

Хортинг — український вид спортивних єдиноборств. Хортинг позиціонується не тільки як бойове мистецтво, а і як система комплексної фізичної підготовки, самовдосконалення, морального, духовного та культурного виховання, наближення до українських традицій. Слово «хортинг» походить від назви острова Хортиця, де розташовувалася Запорізька Січ.


07.12.2016 450 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

232
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

815
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1812
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3356
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2282 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4486

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

643

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

572

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

550

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

584
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10189
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1030
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4904
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

829
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2624
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1050
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34283 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

478
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

544
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

888 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1103