Команда франківської “Асортиментної кімнати” приймає запити на евакуацію мистецьких робіт з різних міст України

Команда франківської галереї "Асортиментна кімната" запускає програму по евакуації та збереженню мистецьких робіт - насамперед, з низових самоорганізованих просторів та майстерень художників та художниць, які змушені покидати свої міста.

Адже саме такі роботи часто є найбільш вразливими до втрати протягом кризових ситуацій, бо не задокументовані в фондах та не мають структурованого місця зберігання, пише Фіртка з посиланням на пресслужбу галереї.

"Асортиментна кімната" готова прийняти та тимчасово зберігати ці об'єкти у своїх просторах, поки російська агресія не буде відбита. Потім ці роботи повернуться - у свої простори та майстерні, до своїх авторів та власників, а також, сподіваємось, в каталоги міжнародних виставок.

"В військовий час маємо ще більш дисципліновано робити те, що вміємо, та те, для чого ми створені. "Асортиментна кімната" була створена для підтримки локального мистецтва, а зараз ми маємо його не просто підтримати, а й зберегти," - каже Аня Потьомкіна, кураторка галереї.

Програма розробляється в кризових умовах та має наразі кілька опцій:

ОТРИМАТИ ПІДТРИМКУ 

  • Якщо ви як художник/ця або ваш самоорганізований мистецький простір потребує підтримки в евакуації робіт, зареєструйтесь тут: https://inshaosvita.typeform.com/to/Lvl2jZiE. Разом шукаємо логістичні можливості, беремо на себе витрати з доставлення, приймаємо обмежену форс-мажором відповідальність за зберігання.

НАДАТИ ПІДТРИМКУ 

  • Якщо ви готові на волонтерських засадах допомогти у своєму місті з перевезенням робіт з точки А в точку Б (наприклад, з майстерні до пункту Нової пошти) або маєте можливість вивезти роботи машиною з міста, реєструйтесь тут:  За потреби можемо відшкодувати вартість бензину.

  • Якщо ви готові підтримати цю програму та задонейтити на транспортування й пересилку робіт, дайте нам знати тут.

За першу добу анонсу програми у "Асортиментної кімнати" в роботі опинилось чотири кейси з евакуації робіт (в тому числі, з Києва та Маріуполя), один з яких вже успішно реалізований. Наразі команда "Асортиментної" робить цю програму власним обмеженим людським та фінансовим ресурсом, тож шукають підтримки в українських та міжнародних партнерів. 

"Так, людські життя важливіші за все, тому евакуація людей стоїть в найпершому пріоритеті. Разом з тим, ми вболіваємо за те, щоб ані в тилу, ані близько до фронтової лінії ми не втратили предмети візуального мистецтва.

Адже ця війна - це ж також, безсумнівно, війна культур," - каже Альона Каравай, одна з співзасновниць "Асортиментної кімнати".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Суспільне Карпати" зняли документальну стрічку про життя Василя Стефаника

В Криворівні офіційно відкриють музей Параски Плитки-Горицвіт

На Прикарпатті вперше в Україні видали збірку віршів-присвят одного автора

Надруковане арабською мовою: в Івано-Франківську презентували факсимільне видання Мазепинського Євангелія (ФОТО)

«Малесенький приклад одного життя»: в Івано-Франківську презентували фільм «Із зав’язаними очима» (ФОТО)

Писав українську музику та має українське коріння: в Івано-Франківську показали прем’єру «Невідомий Бортнянський» (ФОТО)


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

770
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

771
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1588
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2211
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4191 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3193

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

423

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

364

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

835
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

604
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

648
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

933
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1044
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

651
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6235
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1728
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31740 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1508
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

737 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

698