Коломийський театр гастролював в Івано-Франківську (фото)

 

Коломийський академічний обласний український драматичний театр імені Івана Озаркевича гастролював в Івано-Франківську, на сцені оновленої філармонії.

 

На розсуд глядачеві обласного центру коломийці представили три вистави: притчу «Земля» Ольги Кобилянської, трагікомедію «Мораль пані Дульської» Габріелі Запольської, комедію «Фараони» Олексія Коломійця.

Новини Коломиї

Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї

 

Володимир Лобурак, начальник управління культури Івано-Франківської ОДА, наголосив, що гастролі театрів – це необхідність сьогодення, тим паче, якщо є що показати. «Вистави справді хороші. Варто відзначити професійну гру акторів, одразу видно, що наш коломийський академічний театр тримає міцну марку направду найдавнішого і одного з кращих театрів у Галичині.

 

Надзвичайно приємно, що класика Ольги Кобилянської вражає не лише читаючи книгу, а й у винятково проникливій режисерській подачі заслуженого артиста України Дмитра Чиборака. Древня як світ тема стосунків між батьками і дітьми і знову ж таки стара українська тема землі і всі проблеми, пов’язані з цим, перегукуються з нашим сьогоденням. Що ж до обмінних гастролів, то вони обов’язково потрібні і впродовж року до Івано-Франківська завітають театри з різних областей України, так само як і наші актори мандруватимуть теренами батьківщини», – розповів В. Лобурак.

Новини Коломиї

Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


На суд обласної публіки коломийці обрали роботи, які максимально розкривають творче обличчя театру та його мистецьку спрямованість.

Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Письменник Степан Пушик, як знаний на Прикарпатті критик, високо оцінив професіоналізм акторів і роботу художнього колективу. «Такі вистави треба показувати на українському телебаченні. Все життя – це рух, і я вважаю, що мистецтво, література чи живопис тільки тоді збагачуються, коли є огниво і кремінь, коли іскру можна викресати і саме це зробили коломийці. Я хочу привітати коломийців, що вони далеко не периферійний театр. Я думаю, що такої постановки навіть у столичному театрі не завжди можна побачити. Коломия має школу, має традиції, має смак і, що найголовніше, відчуває соки землі. Я знаю, як це нелегко, ставити інсценізації, коли це повість, роман, втрати мусять бути, але режисер Дмитро Чиборак та актори постановки так зуміли обіграти сценарій, що не відчувається провалів у тексті, немає надуманості і штучності. Я бачив чимало вистав у кращих театрах України, Росії і світу, але мені приємно, що в моєму краї у Коломиї є такий театр, вистави якого не соромно показати і в столиці, та й не лише України, а й світу», – поділився враженнями від вистави С. Пушик.

Новини Коломиї

Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Чималу роль у сценічних постановках відіграють декорації, і як зазначили театральні знавці, в постановці притчі «Земля» декорації підібрані дуже вдало, попри їх простоту проглядається зміст того, що хотів донести режисер. На сцені ніби дві дороги – біла і чорна, а людина сама обирає, на який шлях стати, і разом з тим на сцені ніщо не відволікає увагу глядача від гри акторів та емоційного настрою вистави.

Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Гастролі Коломийського академічного обласного українського драматичного театру імені Івана Озаркевича в Івано-Франківську стали можливими, в тому числі і завдяки постійній підтримці депутата Івано-Франківської обласної ради Богдана Гдичинського, який забезпечив комфортабельне перевезення артистів і декорацій, за що весь колектив щиро йому вдячний.

Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


«Постановки Коломийського театру вражають професійною грою акторів, унікальністю режисури та різноманітним репертуаром. Вистави коломийців можуть конкурувати з столичними постановками і, звичайно, що важливо, щоб їх мали можливість подивитися якомога більше людей», – переконаний Б. Гдичинський.

 

Новини Коломиї


Новини Коломиї

Новини Коломиї


Новини Коломиї


Новини Коломиї


Коломийські актори в Івано-Франківську зірвали шквал аплодисментів, вигуки «Браво» лунали після кожної вистави, а це вкотре підтвердило професіоналізм усього колективу найдавнішого театру Галичини.

Новини Коломиї


Новини Коломиї


02.03.2012 2185 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

919
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11510 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2026
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1901
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2902
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4834

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

570

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1194

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1702

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1451
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1840
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1674
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8907
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

742
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

822
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

2006
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

1004
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

486
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

494 2
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

836 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

872