Колишній міліціонер, якого від патрульних захищав «Хімік», оскаржує штраф і каже, що йому зламали палець

 

 

Як повідомляла раніше Фіртка, у червні цього року відомий франківський активіст Хімік захищав п'яного водія від патрульної поліції.

 

Тоді про це своїй сторінці у Фейсбук написав начальника патрульної поліції міста Дмитро Міхалець.На старшого чоловіка склали протоколи за відмову від проходження огляду, злісну непокору та винесли постанову за керування без документів.

 

Як повідомили тоді Фіртці у прес-службі Патрульної поліції, 2 серпня, суд визнав чоловіка винним за Ст 130 (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції), а також за Ст 185 КУпАП (Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця).

 

Як пише Курс, водій, який в ніч з 18 на 19 червня цього року порушив ПДР, не мав посвідчення водія і відмовився пройти освідчення на алкоголь, оскаржив адмінстягнення в апеляційному суді.

 

Водієм-порушником виявився Михайло Ільницький – викладач Київського міжнародного університету, який після Майдану претендував на посаду очільника прикарпатської міліції. Ільницький також очолює громадську організацію "Громада і закон", у 2012 році балотувався до Верховної Ради від виборчого округу №86.

 

На нинішньому засіданні в апеляційному суді Ільницький стверджував, що патрульні поліцейські склали постанову із порушенням. Мовляв, в той час, коли були складені два протоколи та постанова, правопорушник перебував у лікарні, куди його забрала швидка допомога з міського відділу поліції.

 

Михайло Ільницький просив заслухати на засіданні свідків. Але суддя вирішив дивитися відео з відеореєстраторів патрульних. За кілька хвилин суддя Олександр Васильєв перервав перегляд, мотивуючи тим, що в матеріалах справи немає підтверджень, що відео надали саме патрульні. Відтак постановив зобов’язати управління патрульної поліції підтвердити, що надане суду відео – з нагрудних камер патрульних. Питання про допит свідків суддя обіцяв розглянути після вивчення відеоматеріалів.

 

Однак на клопотання адвоката Ільницького таки вирішив заслухати одного зі свідків – невістку правопорушника, яка на суді стверджувала, що за кермом була саме вона.

 

Любов Ільницька пояснила, що 18 червня вона з чоловіком та його батьками поверталися з Манявського скита. За її словами, саме вона була за кермом автомобіля. По дорозі заїхали у двір по вулиці Мазепи, де мали зустрітися з родичами. Коли автомобіль зупинився, ззаду під’їхав екіпаж патрульних.

 

Жінка стверджує, що патрульні, коли забирали Ільницького у відділок, зламали йому палець. Про це вона дізналася від нього телефоном.

 

"А ще він гіпертонік і приймає ліки від тиску, тому я дала йому в дорогу бутилку води", – переконувала суд Любов Ільницька.

 

Також вона зазначила, що патрульні застосовували силу до її чоловіка та свекрухи.

 

"Потім викручували руки моєму чоловікові і мамі, діти на це все дивилися і повигризали нігті до крові. А взагалі, це був великий стрес для нашої сім’ї", – переконувала невістка Ільницького.

 

На наступному засіданні суд має намір додивитися відео і з’ясує достовірність слів Ільницької.

 

До речі, сьогодні Івано-Франківський міський суд мав розглянути справу Олександра Ільницького – сина Михайла Ільницького, який обвинувачується у злісній непокорі вимозі поліцейського. Однак Ільницький-молодший написав клопотання про перенесення розгляду справи через те, що він хворіє.


08.09.2017 1813 0
Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

400
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

534
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2337
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1725
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2022
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5625 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

75

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1136

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1151

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1660
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

891
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

745
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14563
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

563
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10405
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6079
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

626
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7554
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2803
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

539
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

635
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

468