"Коли ми діждемося Вашингтона": з чим йде у нардепи мер Тисмениці Степан Сворак

21 липня в Україні відбудуться позачергові вибори до ВРУ. Перші кандидати вже реєструються.

Фіртка вирішила проаналізувати передвиборчі програми кандидатів у нардепи.

У виборчому окрузі №84 з центром у місті Тисмениця, станом на 19 червня, вже зареєстровано 4 кандидати, серед яких чинний міський голова Тисмениці Степан Сворак, який йде на вибори як самовисуванець.


Хто такий Степан Сворак:

Степан Сворак - доктор юридичних наук, доктор історичних наук, професор, доктор філософії Українського Вільного Університету в Мюнхені, академік Української академії політичних наук, член-кореспондент інженерної академії України.

Народився 10 серпня 1959 року в місті Тисмениця Івано-Франківської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, Тисменицький міський голова, безпартійний, проживає в місті Тисмениця Тисменицького району Івано-Франківської області, судимість відсутня, самовисування.


Що обіцяє кандидат:

В галузі державного будівництва політик обіцяє зміцнення боєздатності української армії, піднесення авторитету і ваги в суспільстві професії військовослужбовця; законодавче забезпечення механізму люстрації та оновлення кадрів; розвиток місцевого самоврядування; реалізація принципу підзвітності державних органів народу; розширення підвалин громадянського суспільства; обов’язкове прийняття законів про референдум, імпічмент президента та зняття недоторканості з депутатів.

У сфері економіки звертає увагу на зменшення кількості податків та захист бізнесу від необґрунтованих перевірок; покращення інвестиційного клімату на Івано-Франківщині та створення нових робочих місць; пошук можливостей фінансування ремонту доріг між селами та районними центрами Івано-Франківщини;  пріоритет розвитку нашого регіону - активний туризм, покращення інфраструктури туристичного бізнесу в краї, його законодавче закріплення.

В галузі соціального захисту у своїй програмі Сворак зазначає про необхідність територіальної доступності медичної допомоги населенню, покращення матеріально-технічного забезпечення закладів освіти та збереження чинної мережі закладів охорони здоров’я та освіти.

В галузі сільського господарства наголошує на раціональному використанні земельних ресурсів; встановленні відповідальності за заподіяння шкоди родючим властивостям землі та довкіллю; законодавче закріплення принципу справедливого розподілу прибутку між сільськогосподарськими товаровиробниками та посередниками.

В галузі культури кандидат у нардепи говорить про поширення та підтримку сучасної української патріотичної ідеології; відродження національних традицій, пам’яток історії та культури; створення нових культурно-духовних та спортивно-оздоровчих проєктів.

В галузі екології вважає, що потрібно впроваджувати природозберігаючі технології та альтернативні джерела енергії; працювати над реалізацією програми протипаводкових та протиповеневих заходів, а також поширювати нові методи збору та утилізації сміття.

"Для впровадження цієї програми сподіваюся на підтримку своїх виборців. У своєму житті я керуюся принципами справедливості, чесності та правди, а тому солідарний з усіма, хто поділяє такі ж моральні цінності. Як доктор наук, професор, офіцер та патріот не обіцяю, а даю слово честі сумлінно виконувати обов’язки перед своїми співгромадянами, захищати інтереси виборчого округу  Івано-Франківщини, служити українському народу", - підсумовує кандидат.

Детальніше із програмою Степана Сворака можна ознайомитися ТУТ.


Читайте також:

Підвищення відповідальності влади, лобіювання інтересів Івано-Франківська та Прикарпаття, легалізація євроблях за 500 євро – з чим іде на вибори Олександр Шевченко

Притягнути до відповідальності топ-корупціонерів і назвати війну війною: з чим йде у нардепи Іван Гарасимко

Чиновників на детектор брехні та повернення франківського аеропорту: що обіцяє зробити у кріслі нардепа Оксана Савчук


20.06.2019 2581
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2824
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20966
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1923
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1308 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2331
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3996

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

634

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2104

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

784

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1378
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

53
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

438
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

967
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

55
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

710
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

709
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8151
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

720 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

847
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2128 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

795