Каркасні будинки для переселенців: як Європа може врятувати себе від біженців з України

Відверто, мало хто з нас вірив в те, що війна Росії проти України набуде такого вигляду і таких масштабів. Людська свідомість усвідомлює можливі найгірші життєві сценарії, але спонукає вірити, що такі сценарії стануться «не з нами». Але вони сталися. І сталися з нами, українцями.

Зараз багато хто вірить в те, що війна швидко закінчиться. В це також хочеться вірити, але ми повинні бути готовими до того, що тотальна війна – це надовго. І після війни наступить час зруйнованих міст і сіл, промисловості, соціальної сфери. Навіть якщо активна фаза війни через вичерпання військових і людських ресурсів окупанта завершиться за кілька тижнів, позиційна війна може тривати роки, багато років. А в умовах тотальної війни гостро постає питання організації тилу.

Нова реальність для України вже настала. Ця реальність зі зруйнованими інфраструктурою, виробництвами, житловим сектором. Ця реальність з трьома мільйонами біженців, які перетнули західний кордон України та перебувають в Європі. Ця реальність також з великим потоком біженців зі Сходу і Півдня України, які змушені евакуюватися з територій, де ведуться бойові дії, в Західну Україну.

Чи повернуться всі тимчасово переміщені особи до своїх зруйнованих міст і сіл? Не виключено, що частина з них просто не матиме куди повернутися.

Проблема з житлом для біженців, які прибули в Західну Україну, вже набуває вигляду катастрофи. За прогнозами, ми повинні будемо в короткий час прийняти кілька мільйонів переселенців зі Сходу і Півдня в Західній Україні.

В таких умовах серед іншого постає необхідність в найкоротші терміни розпочати будівництво будинків швидкої збірки, до прикладу - каркасного типу, модульні і за подібними технологіями.

Такі технології є в Європі. І якщо хтось з європейців, з переляку, категорично не хоче допомагати Україні летальною зброєю, то вони мають інше поле для допомоги – допомогти із забезпеченням житлом біженців на території України. Чому це вигідно Європі? На більш приземленому рівні вигода і в тому, щоб проблема біженців з України не привела до «втоми» Європи і, навіть, чергової міграційної катастрофи в Європі.

Будівництво каркасних будинків для переселенців повинно мати комплексний характер.

Кабмін та місцеві влади у стислі терміни повинні приймати рішення про спрощене директивне виділення земель під такі проєкти.

Це можуть бути мініміста-супутники поряд з обласними центрами та великими містами Західної України. До прикладу, поряд з Івано-Франківськом в напрямку Тисмениці цілком реально збудувати містечко на 20-30 тисяч мешканців.

Комплексного підходу також потребуватимуть питання комунікацій, логістики та комунальної інфраструктури, питання фінансування (кредитування) будівництва та майбутньої трудової зайнятості переміщених мешканців.

Для таких містечок необхідно визначити провідні кластери економіки, в яких будуть залучені переселенці: евакуйовані зі Сходу індустріальні та переробні виробництва, оборонний сектор, креативний кластер…

Всі ці проблеми необхідно вирішувати швидкими директивними методами, оскільки часові втрати дуже швидко можуть обернутися проблемами як для людей, так і для держави в цілому.

В чому ще стратегічний інтерес Заходу в негайній всеохоплюючій підтримці України всіма можливими засобами. Ця війна є не лише війною України, це війна порядку і хаосу, добра і зла, цивілізації та її руйнівників. Світ повинен нарешті зрозуміти, що метою путіна є не лише знищити спочатку Україну, а потім Польщу, Прибалтику чи Східну Європу загалом. Так само як метою Гітлера при анексії Судетів було власне не «забезпечення прав судетських німців», метою путіна є глобальна руйнація світового ладу, щоб на її уламках збудувати нову імперію «руского міра».

Світ втратив можливості зупинити маніяка меншою ціною після анексії українського Криму і після окупації та створення маріонеткових режимів в частині Донецької та Луганської областей, після катастрофи МН-17... Зараз ціна приборкання путіна і його команди значно зросла. І якщо світ нарешті не почне діяти активно і жорстко, не почне допомагати Україні, відкинувши страх і сумніви, ця ціна для цивілізованого світу може сягнути непідйомного рівня.

Андрій Левкович,

депутат Івано-Франківської обласної ради, 

член комісії обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму, 

керівник Івано-Франківської торгово-промислової палати


17.03.2022 Андрій Левкович 8148 3
Коментарі (3)

Володимир 2022.03.17, 13:58

Дуже добре, що не всі загіпнотизувались на медіях падаючих літаків, розбиванням ворожих колон,та прямій мові довбойоба путіна, але є й інші справи нагальні крім знищення окупанта і зупинки війни. Мудро автор підводить про те щоб сконцентрувати ті ресурси які Европа і світ за вимушенням повинна буде витрачати на організацію житлових умов для тих 3млн в себе,то буде значно правельнішим щоб 100% об'єм всіх ресурсів для організації цих умов сконцентрувати в західних областях України.

Мирон 2022.03.18, 17:51

Хароша стаття. Але ці німці на тормозах, ще довго не прокинуться) Треба симим щось почтинати готуватися і робити.

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1005
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2783
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1725 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3866
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5662
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1804

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

168

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

321

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

309

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

464
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

621
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

600
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

881
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

159
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2135
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

647
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

970
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1256
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

531 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

724
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

496
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

820