Кандидати у нардепи не поспішають допомагати Карпатам?


Екологи звернулись до 134 кандидатів у депутати від округів Карпатського регіону з проханням повідомити чи готові вони підтримати місцеве населення у боротьбі проти будівництва малих гідроелектростанцій у Карпатах. На звернення знайшли за необхідне відповісти лише 3 кандидати.

 

На початку вересня 2012 року, екологічні організації звернулись до кандидатів у депутати від гірських округів з пропозицією оприлюднити своє ставлення до проблеми будівництва малих гідроелектростанцій на річках Карпатського регіону.

 

Звернення оприлюднене на веб-сайті громадської кампанії проти малих ГЕС у Карпатах та надіслано більшості кандидатів поштою, а тим кандидатам які спілкуються з виборцями за допомогою інтернету – електронною поштою або через соціальні мережі. Звернення від екологів отримали 134 кандидати у народні депутати в 12 округах (5 – Закарпаття, 4 – Івано-Франківська, 2 – Львівська, 1 – Чернівецька).

 

- Пасивність кандидатів у депутати в такій гучній екологічній темі говорить сама за себе. Кандидати в народні депутати не знають, що на листи треба відповідати, ігнорують реальні проблеми виборців. – Коментує ситуацію активіст ДОП «Зелене Майбутнє» Петро Тєстов. – Загалом відповіді надійшли від всього трьох кандидатів: Богдана Романовського (округ 89), Павла Чучки (округ 68) та Михайла Андрусяка (округ 89). Хоча дуже приємно, що всі вони не тільки висловили підтримку громадській кампанії проти малих ГЕС, але й займались цією проблемою раніше, ще до виборів, пишуть Паралелі.

 

- Більшість жителів гірських сіл виступають проти будівництва ГЕС. Всі села Івано-Франківщини (села Красник, Довгополе, Бистрець, Шибене і Зелене), де проводились громадські слухання з цього питання, проголосували одноголосно проти ГЕС. – Розказує заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – На нашу думку, всі кандидати повинні визначитись із своїм ставленням до цієї проблеми, а виборці повинні врахувати цей момент при голосуванні у жовтні.


08.10.2012 2122 6
Коментарі (6)

Українець 2012.10.08, 09:10
А масова заготівля лісу на дрова в цих і інших селах, не турбує населення сіл і екологів? Але тож для себе, то треба!!! Тільки різниця мабуть в тому,що дрова половина заготовляє за дурно ,або платить мізер лісникові!!! А за електроенергію, за газ треба давати не Державі, а якомусь клерку, який те населення має далеко в «ДУПІ» Населення хоче добре жити, мало платити за газ – але гідростанції будувати не дамо! Завтра найдеться еколог котрий скаже, що від вітрогенератора можна оглохнути, а сонячні батареї випромінюють радіацію і населення масово виде на вулиці – може не так??? Аби був повід!!! Треба розширити дорогу – але дерева знищити не дамо і на мій город не лізьте ,а там інакшого виходу немає - то як розширяти? Але будівлю можна без дозволу побудувати на водоводі - це можна!!! Хочемо жити як в Європі – но, молоко і сир продаємо на прохідній частині тротуару( до речі там екологів не має) Проти розширення цвинтаря – однозначно НІ, а куди захоронювати людей які помирають? Таку відповідь теж населення не дає – давайте будемо креніамувати - знов же населення буде приймати стойку «РЕКСА» Дім будувати ні – бо площадки не має для дітей 9 а ті площадкі їхніми дітьми перетворюються з наступанням темноти в нічні бари де сидять на перилах а ноги на сидінні, але це хай міліція контролює ,а ми батьки будемо кричати з балкона не чіпай мою дитину – чого причепився до дітей !!! Міську зону розширити ( зараз навколишні села скажуть Ні), але хату купити, щоб потім перепродати – то населення цих сіл скаже так . Сміттезвалише – будувати не дамо. Бо теж екологи проти. На Марс треба сміття возити))) Все що потрібно для суспільства – населення каже НІ )))
До тупого українця 2012.10.08, 10:08
Порівняння недоречне. Доведено, що мала гідроелектростанція завдасть непоправної шкоди карпатській річці, на якій її збудовано Без мініГЕС в Карпатах можна обійтися, електроенергії в Україні вистачає цілком. Нема потреби вбивати природу Карпат.
До ДУЖЕ ТУПОГО українця від 2012.10.08, 13:38
Вже давно науковцями пораховано, що навіть якщо запустити на повну потужність всі міні-ГЕС в горах, то це дасть прирість елктроенергії аж на 1,1 % до загальної, що виробляється в Україні. А от шкоди це завдасть непомірної. Читайте наукову літературу, а не комікси. Вас не бентежить, чому в Бурштині ТЕС працює на 50% потужності ??? Запустити її на 100% і всі проблеми щезнуть.
До дуже мудрих дописувачів 2012.10.08, 16:43
А,що крім заборони,Ви можете запропонувати??? Щоб наша область скоротила залежність в російському газі??? Щоб ми ПРИКАРПАТЦІ меньше споживали газу, менше платили за газ і так далі??? А мудрі всі не будуть, хватає вже ВАС мудрих з якими я бігав по ДЕМ'ЯНОВИХ Лазах, по вокзалах іт.д - гробив свій транспорт в надіях на якесь покращення( ви всі попристроювались), а я залишився з голим задом))) А Ви все забороняєте))) і рахую,що мудрий той котрий щось може зробити, а заборонити - "це проще пареной репи" Так ,що в ВАШих діях я нічого не бачу надзвичайного))) З повагою до Вас НУ ДУЖЕ мудрих – самий найдурніший Українець.!!!
Дуже мудрі дописувачі 2012.10.08, 19:54
А не треба все забороняти ))) Рецепт старий, як світ : перш за все треба подивитись де ми втрачаємо енергію. А це старі вікна, неутеплені будинки, несправна вентиляція і т.д. Я, наприклад, провівши всі ці нехитрі маніпуляції у себе в офісі на 20% скоротив витрати на опалення. А саме опалення зробив на альтернативних поновлюваних джерелах. Від газової труби вже рік, як відрізався ))) Якщо так зробить, хоча б кожен другий, повірте, що економія буде шалена. А щодо елетроенергії, то Вам шановний варто було би знати, що Україна і так її має надлишок і експортує в Росію, Білорусь і ЕЄС. Так що проблема не в цьому.
Перехожий 2012.10.08, 23:45
Отриманий великий хабар першою особою,має тепер захищати будівництво малих ГЕС ,інакше.....
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1802
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1115
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1386 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3910 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33957
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2962

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

411

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

834

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1802

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1148
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1188
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

703
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

581
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2055
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12270
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1574
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1358
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

650
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

331
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

406
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

446
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1341