Кандидати у нардепи не поспішають допомагати Карпатам?


Екологи звернулись до 134 кандидатів у депутати від округів Карпатського регіону з проханням повідомити чи готові вони підтримати місцеве населення у боротьбі проти будівництва малих гідроелектростанцій у Карпатах. На звернення знайшли за необхідне відповісти лише 3 кандидати.

 

На початку вересня 2012 року, екологічні організації звернулись до кандидатів у депутати від гірських округів з пропозицією оприлюднити своє ставлення до проблеми будівництва малих гідроелектростанцій на річках Карпатського регіону.

 

Звернення оприлюднене на веб-сайті громадської кампанії проти малих ГЕС у Карпатах та надіслано більшості кандидатів поштою, а тим кандидатам які спілкуються з виборцями за допомогою інтернету – електронною поштою або через соціальні мережі. Звернення від екологів отримали 134 кандидати у народні депутати в 12 округах (5 – Закарпаття, 4 – Івано-Франківська, 2 – Львівська, 1 – Чернівецька).

 

- Пасивність кандидатів у депутати в такій гучній екологічній темі говорить сама за себе. Кандидати в народні депутати не знають, що на листи треба відповідати, ігнорують реальні проблеми виборців. – Коментує ситуацію активіст ДОП «Зелене Майбутнє» Петро Тєстов. – Загалом відповіді надійшли від всього трьох кандидатів: Богдана Романовського (округ 89), Павла Чучки (округ 68) та Михайла Андрусяка (округ 89). Хоча дуже приємно, що всі вони не тільки висловили підтримку громадській кампанії проти малих ГЕС, але й займались цією проблемою раніше, ще до виборів, пишуть Паралелі.

 

- Більшість жителів гірських сіл виступають проти будівництва ГЕС. Всі села Івано-Франківщини (села Красник, Довгополе, Бистрець, Шибене і Зелене), де проводились громадські слухання з цього питання, проголосували одноголосно проти ГЕС. – Розказує заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – На нашу думку, всі кандидати повинні визначитись із своїм ставленням до цієї проблеми, а виборці повинні врахувати цей момент при голосуванні у жовтні.


08.10.2012 2161 6
Коментарі (6)

Українець 2012.10.08, 09:10
А масова заготівля лісу на дрова в цих і інших селах, не турбує населення сіл і екологів? Але тож для себе, то треба!!! Тільки різниця мабуть в тому,що дрова половина заготовляє за дурно ,або платить мізер лісникові!!! А за електроенергію, за газ треба давати не Державі, а якомусь клерку, який те населення має далеко в «ДУПІ» Населення хоче добре жити, мало платити за газ – але гідростанції будувати не дамо! Завтра найдеться еколог котрий скаже, що від вітрогенератора можна оглохнути, а сонячні батареї випромінюють радіацію і населення масово виде на вулиці – може не так??? Аби був повід!!! Треба розширити дорогу – але дерева знищити не дамо і на мій город не лізьте ,а там інакшого виходу немає - то як розширяти? Але будівлю можна без дозволу побудувати на водоводі - це можна!!! Хочемо жити як в Європі – но, молоко і сир продаємо на прохідній частині тротуару( до речі там екологів не має) Проти розширення цвинтаря – однозначно НІ, а куди захоронювати людей які помирають? Таку відповідь теж населення не дає – давайте будемо креніамувати - знов же населення буде приймати стойку «РЕКСА» Дім будувати ні – бо площадки не має для дітей 9 а ті площадкі їхніми дітьми перетворюються з наступанням темноти в нічні бари де сидять на перилах а ноги на сидінні, але це хай міліція контролює ,а ми батьки будемо кричати з балкона не чіпай мою дитину – чого причепився до дітей !!! Міську зону розширити ( зараз навколишні села скажуть Ні), але хату купити, щоб потім перепродати – то населення цих сіл скаже так . Сміттезвалише – будувати не дамо. Бо теж екологи проти. На Марс треба сміття возити))) Все що потрібно для суспільства – населення каже НІ )))
До тупого українця 2012.10.08, 10:08
Порівняння недоречне. Доведено, що мала гідроелектростанція завдасть непоправної шкоди карпатській річці, на якій її збудовано Без мініГЕС в Карпатах можна обійтися, електроенергії в Україні вистачає цілком. Нема потреби вбивати природу Карпат.
До ДУЖЕ ТУПОГО українця від 2012.10.08, 13:38
Вже давно науковцями пораховано, що навіть якщо запустити на повну потужність всі міні-ГЕС в горах, то це дасть прирість елктроенергії аж на 1,1 % до загальної, що виробляється в Україні. А от шкоди це завдасть непомірної. Читайте наукову літературу, а не комікси. Вас не бентежить, чому в Бурштині ТЕС працює на 50% потужності ??? Запустити її на 100% і всі проблеми щезнуть.
До дуже мудрих дописувачів 2012.10.08, 16:43
А,що крім заборони,Ви можете запропонувати??? Щоб наша область скоротила залежність в російському газі??? Щоб ми ПРИКАРПАТЦІ меньше споживали газу, менше платили за газ і так далі??? А мудрі всі не будуть, хватає вже ВАС мудрих з якими я бігав по ДЕМ'ЯНОВИХ Лазах, по вокзалах іт.д - гробив свій транспорт в надіях на якесь покращення( ви всі попристроювались), а я залишився з голим задом))) А Ви все забороняєте))) і рахую,що мудрий той котрий щось може зробити, а заборонити - "це проще пареной репи" Так ,що в ВАШих діях я нічого не бачу надзвичайного))) З повагою до Вас НУ ДУЖЕ мудрих – самий найдурніший Українець.!!!
Дуже мудрі дописувачі 2012.10.08, 19:54
А не треба все забороняти ))) Рецепт старий, як світ : перш за все треба подивитись де ми втрачаємо енергію. А це старі вікна, неутеплені будинки, несправна вентиляція і т.д. Я, наприклад, провівши всі ці нехитрі маніпуляції у себе в офісі на 20% скоротив витрати на опалення. А саме опалення зробив на альтернативних поновлюваних джерелах. Від газової труби вже рік, як відрізався ))) Якщо так зробить, хоча б кожен другий, повірте, що економія буде шалена. А щодо елетроенергії, то Вам шановний варто було би знати, що Україна і так її має надлишок і експортує в Росію, Білорусь і ЕЄС. Так що проблема не в цьому.
Перехожий 2012.10.08, 23:45
Отриманий великий хабар першою особою,має тепер захищати будівництво малих ГЕС ,інакше.....
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

7419 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1113
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

618
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5637
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1522
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1386

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

463

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1282

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1110

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1013
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

349
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

406
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1349
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

425
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

693
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5732
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

440
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

306
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

645 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1090
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

946