Кабінет розбрату: Сич воює з Анушкевичусом (документи)

 

 

В інформаційному середовищі Івано-Франківська розгорнулася невеличка інформаційна війна між народним депутатом України, членом ВО «Свобода» Олександром Сичем і міським головою Івано-Франківська Віктором Анушкевичусом. Предмет конфлікту – службове приміщення для постійного робочого місця помічника-консультанта нардепа Олександра Сича.

 

Прес-служба Олександра Сича дає зрозуміти, що Віктор Анушкевчиус нібито навмисно «вставляє палки у колеса» нардепа і звинувачує міського голову у брехні, а його дії називають неконструктивними. Привід дріб’язковий, але «шуму» багато. Тож, пробуємо розібратися.

 

За основу візьмемо заяву прес-служби народного депутата України, мажоритарника від Івано-Франківська, керівника обласної партійної організації ВО «Свобода» Олександра Сича, яка була розіслана на електронні скриньки усіх інтернет-видань Івано-Франківщини. Згідно заяви прес-служби, у зв’язку з інформацією оприлюдненою у низці місцевих інтернет-ресурсів щодо облаштування приймальні нардепа Сича, прес-слжба повідомляє, «…що оприлюднені коментарі міського голови м. Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса не відповідають дійсності, а самі його дії є неконструктивними, не сприяють злагодженій праці на користь громади та наводять на думку про свідоме перешкоджання народному депутату в здійсненні його повноважень». Погодьтесь, заява серйозна.

 

Дійсно, Закон України «Про статус народного депутата України» прямо визначає, що народному депутату, обраному в одномандатному виборчому окрузі, на строк виконання його депутатських повноважень місцеві органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування,  в управлінні  яких  знаходиться  відповідно державна власність чи комунальна власність територіальної громади на території відповідного виборчого округу, зобов'язані надати окреме технічно обладнане службове приміщення з розташуванням у ньому постійного робочого місця помічника-консультанта народного депутата.

 

Прес-служба заявляє, що «…Олександр Сич двічі звертався до міського голови Віктора Анушкевичуса із проханням надання в будівлі, яку займає виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, окремого приміщення, що відповідає встановленим нормам, для облаштування громадської приймальні та розташування у ньому постійного робочого місця помічника-консультанта народного депутата України».

 

У розпорядженні журналіста АН «Фіртка» є відповідні документи – переписка між міським головою Віктором Анушкевичусом та нардепом Олександром Сичем. Ці ж документи ми подаємо нижче для ознайомлення.

 

Тож, згідно нижче поданого документу, 17 січня Олександр Сич звернувся до міського голови з проханням у будівлі, яке займає виконавчий комітет, надати йому приміщення для помічника.

 

 

Оскільки міський голова Віктор Анушкевичус на той час перебував у відпустці в Сполучених Штатах Америки на інавгурації Обами, відповідав на це прохання перший заступник Зіновій Фітель. Він відповів, що на даний час виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради не має вільного робочого комітету. А для вирішення даного питання необхідне рішення міського голови. Зауважимо, що виконавчий комітет Івано-Франківської міськради не має власних приміщень, а орендує їх в Івано-Франківської облдержадміністрації – але це вже деталі.

 

 

Невдовзі міський голова Віктор Анушкевичус таки повернувся із 2-охтижневого відрядження-відпустки. І, згідно звернення Сича, 15 лютого запропонував кабінет №403 для постійного робочого місця помічника-консультанта нардепа.

 

 

 

Прес-служба народного депутата Олександра Сича заявляє, що Сич позитивної відповіді на свої звернення так і не отримав. «Спочатку перший заступник міського голови м. Івано-Франківська Зіновій Фітель проінформував про відсутність міського голови на робочому місці й про те, що винятково міський голова Віктор Анушкевичус може прийняти рішення з цього питання. Згодом сам міський голова надіслав відповідь на звернення народного депутата, в якій запропонував приміщення, що вже зайняте іншим службовцем», - йдеться у заяві прес-служби, що майже відповідає дійсності.

 

6 березня Олександр Сич ще раз звертається до Віктора Анушкевичуса, у якому фактично відмовився від даного приміщення попросив повторно надати приміщення. «Ви… пропонуєте надати кабінет №403. Однак, як відомо, у ньому наразі знаходиться робоче місце начальника відділу сприяння діяльності депутатів міської ради», - йдеться у зверненні від 6 березня.

 

 

Як бачимо з вище опублікованого документу, процитоване речення у міськвиконкомі при отриманні кореспонденції підкреслили і поставили «знак питання». Чому? Тому, що місце начальника відділу сприяння діяльності депутатів міської ради вакантне з 21 вересня 2011 року. Звідки у Сича інформація, що дане приміщення «вже зайняте іншим службовцем» - не відомо.

 

Далі у своїй заяві прес-служба Сича стверджує: «Цілком очевидно, що прохання народного депутата Олександра Сича розташувати свою громадську приймальню в приміщенні, яке займає виконавчий комітет міської ради, було пов’язане із намаганням побудувати максимально конструктивну і на користь виборців міста співпрацю. Адже в час особистого прийому громадян така просторова наближеність до керівництва і служб виконавчого комітету дозволяла б оперативно і без зайвого затягування вирішувати ті наболілі проблеми, з якими вони звертаються до народного депутата».

 

Кабінет №403 знаходиться поруч з приймальнею секретаря Івано-Франківської міської ради Миколи Вітенка. Тому це приміщення мало би якнайкраще підходити для Олександра Сича з точки зору комунікації із секретарем міськради Миколою Вітенком. Але це приміщення «свбодівцю» Сичу не підійшло. Чому?

 

Можливо тому, що горе-кабінет №403 призначений для іншого представника ВО «Свобода»?

 

17 січня новообраний секретар Івано-Франківської міської ради надіслав службову записку міському голові Віктору Анушкевичусу. В ній Вітенко просить з метою покращення організації роботи постійної депутатської комісії з питань планування фінансів, цін і бюджету надати кабінет №403 для роботи голови постійної депутатської комісії. А робоче місце начальника відділу сприяння діяльності депутатам, що знаходилося у тому 403 кабінеті, перенести у кабінет №405.

 

 

Постійну депутатську комісію з питань планування фінансів, цін і бюджету очолює керівник фракції ВО «Свобода» в Івано-Франківській міській раді Роман Онуфріїв. Тобто, за логікою, Олександр Сич відмовляється від кабінету №403 саме тому, що цей кабінет уже пообіцяли Роману Онуфріїву? Невиключено.

 

При цьому, міський голова Віктор Анушкевичус не розпорядився задовільнити прохання Миколи Вітенка (службова записка за 17 січня). Оскільки приміщення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради призначені для працівників виконкому і апарату міської ради.

 

Проте міський голова Віктор Анушкевичус, беручи до уваги конфлікт між ним особисто та фракцією ВО «Свобода» у міськраді навколо нового складу виконавчого комітету, міг навмисне «свободівцю» Олександру Сичу запропонувати кабінет №403, який уже попередньо «свободівці» вирішили віддати Роману Онуфріїву. Адже він і так пустує…

 

Разом з тим, аби заспокоїти народного депутата Олександра Сича, оскільки вільних приміщень у розпорядженні Івано-Франківського міськоо виконавчого комітету немає, міський голова Віктор Анушкевичус дав вказівку знайти для нардепа комунальне приміщення. І воно знаходитиметься в центральні частині міста.


21.03.2013 3281 5
Коментарі (5)

io 2013.03.21, 16:40
придурки
Софія 2013.03.21, 21:03
І чого ці кгбісти посварились? У них одна велика мета-якнайбільше накрастись і зруйнувати Україну.
на цьому переписка закінчи 2013.03.21, 22:20
на цьому переписка закінчилась?
Вася 2013.03.23, 11:25
Андрюсовичу, та віддай якусь колясочну нехай засне дурня!
а 2013.03.24, 09:48
Для чого Сичу кабінет потрібний??? Бити морди свододівці і так вміють. Тож їм потрібний спортзал а не кабінет відточувати свої навики!!!!!!!
10.08.2020
Тетяна Дармограй

З 2018 року в державі діє Закон України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», однак більшість з положень цього законодавчого акту набули чинності з січня 2019 року. Для України проблема домашнього насильства є вкрай актуальною, адже ситуація в багатьох українських сім’ях просто катастрофічна.

566
10.08.2020
Люся Грибик

Про те, яким був шлях до батьківства, з якими викликами стикаються люди, які вирішили усиновити дитину — далі у розмові з журналісткою Фіртки.

557
07.08.2020

Минув рік з часу виборів, й очевидно, що в Едуарда Прощука багато чого змінилося – і в житті, й у світогляді.

417
06.08.2020
Марія Лутчин

Для чого потрібні бактеріологічні дослідження, супербактерії як наслідок COVID-19 та чому ми зловживаємо дезінфекторами Фіртка дізнавалася у лікаря-бактеріолога вищої кваліфікаційної категорії  Лариси Ярич.

2931
05.08.2020
Олена Британська

Що таке наркотик та залежність, як він впливає на мозок дитини, чим можуть зарадити батьки та чому інколи вони ж запускають цей процес?  

1025
31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

2056 1

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

72

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

2812

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3679

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

6857
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

2767
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

907
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

4142
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях і  перенесли цю щорічну подію на Інтернет-платформу. Усі Свідки і гості будуть  переглядати програм

363 1
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

828
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1646
20.07.2020

З дводенним візитом на Прикарпатті перебуває Митрополит київський і всієї України, предстоятель ПЦУ  Епіфаній. Вчора у Шешорах він очолив Божественну літургію. Сьогодні, 20 липня Митрополит очолив панахиду за жертвами НКВД в Дем'яновому лазі, і

1495
05.08.2020

У столиці Мадриді площу, на якій розташоване посольство України в Іспанії, назвали ім'ям Лесі Українки.

298
10.08.2020

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 10 серпня поїхав в Пуховицький район Мінської області для ознайомлення з ходом реалізації інвестиційного проєкту у сфері сільського господарства. Про це пише Українська правда з посиланням на державне інформагентс

95
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

1366 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

603
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2724