Івано-Франківський МВК отримає повноваження Держархбудконтролю 15 серпня

 
 
 
Зі слів міського голови Руслана Марцинківа, таку попередню дату озвучили офіційні особи. Про це він розповів на засідання виконавчого комітету.
 

На даний момент управління Держархбудінспекції при місьвиконкомі уже створено, але поки йде процедура передачі повножень. Остаточна передача повноважень дозволить розпочати новоствореному управлінню свою роботу, пише pobudovano.com.ua

 

Чому це важливо, і що зміниться для нашого міста?

 

В першу чергу, отримані повноваження дадуть місцевим органам самоуправління достатньо повноважень для боротьби із незаконними будівництвами. Адже, на сьогодні, існує Департамент архітектури і містобудування при міськвиконкомі та Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області, яке підпорядковане Києву.

 

Департамент розбляє містобудівну стратегію і необхідні документи. Одними із них є містобудівні умови  та обмеження. Це перелік вимог, умов та опис проекту майбутнього будівництва. Без цього документи вести забудову неможливо, однак це швидше технічний, ніж дозвільний документ.

 

Самі ж дозволи на ведення будівельних робіт реєструє ДАБІ. Однак тут і починаються труднощі - територіальні управління ДАБІ підпорядковуються Київському управлінню, і на етапі реєстрації декларації, не має ніякого офіційного зв'язку з департаментом. А це дуже важливий факт, адже ДАБІ при реєстрації перевіряє тільки повноту наданої інформації, а не її зміст. А сам Департамент не має ніяких повноважень у плані перевірки об'єктів забудови.

 

Через це дуже часто місто погоджує одне будівництво, а в декларації вказується інше. І ще добре, якщо по фатку не ведеться третє. Самі ж перевірки ДАБІ проводяться планово, і через певний час після початку будівництва. Під час таких перевірок якраз і відбуваються один з небагатьох контактів інспекції та департаменту архітектури.

 

Планові перевірки створюють фору у часі для забудівника, щоб звести абсолютно інший об'єкт, одразу зареєструвавши декларацію про готовність об'єкта до експлуатації. Навіть якщо місцеві органи влади виявлять порушення, то максимум, що вони можуть зробити - це написати звернення ДАБІ і чекати реакції.

 

Цікаво, що в деклараціях вказуються не всі дані про майбутню забудову, а посилання на видану раніше документацію. Тому першочергові документи не рідко суперечать об'єкту будівництву, на який зареєстрована декларація. Тому часто будівництво не відповідає цільовому призначенню землі.

 

Передача повноважень ДАБІ місцевому управлінню дозволить значно ефективніше контролювати будівництва. Положення про управління держархбудконтролю затверджується міською радою, що дозволяє надати їм більші важелі впливу та повноваження контролю.

 

Наприклад, новостворене управління, реєструючи декларації, зможе перевіряти достовірність внесених там даних. Також, воно зможе проводити перевірки за дорученням міського голови, чи рішенням міської ради. Тому відповідальність за контроль і боротьбу із незаконними забудовами повністю ляже на плечі міської влади.

 

Ознайомитися, із повноваженнями управління Держархбудконтролю нашого міста у Ви можете за цим посиланням


22.07.2016 546 1
Коментарі (1)

Єлизавета Постнова 2016.07.22, 19:11
"більші важелі впливу та повноваження контролю"...
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1348
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7008
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14925 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1835
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1081
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6575

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

54

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

888

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1672

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1478
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

457
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

707
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

873
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

685
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1769
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

796
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1098
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34933 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

274
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

449
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

766
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

676