Позитивні зміни в роботі персоналу швидкої медичної допомоги на Івано-Франківщині помітно одразу. Такого висновку дійшли спеціалісти медичної галузі на виїздній головного управління охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації.
Медики з цілого Прикарпатті відвідали Станцію швидкої та невідкладної медичної допомоги в місті Івано-Франківська. За словами головного лікаря станції швидкої та невідкладної медичної допомоги Івано-Франківська Ігоря Ковалюка, два роки тому в обласному центрі впроваджена автоматизована система прийняття виклику, яка допомагає знівелювати весь вплив людського фактору на систему виклику „швидкої” допомоги.
На станції відбувається постійний запис дзвінків, який можна відтворити і побачити, коли саме поступив виклик, через скільки хвилин виїхала машина, чи була хоч одна вільна машина, яка могла виїхати до пацієнта і не зробила цього, тощо.
Сигнал поступає і одразу записується. Якщо телефонний номер пацієнта уже відомий комп’ютеру, то на екрані автоматично з’являється адреса, а це економить близько двох хвилин часу.
Автоматично ця ж інформація потрапляє на евакуатор, де комп’ютер підказує оператору, яка саме машина і на якій підстанції вільна.
„Я недарма ставлю на кожній зустрічі з головними лікарями обласних, районних та міських лікарень питання про особливу увагу до роботи швидкої медичної допомоги. Адже вчасний виїзд медиків до пацієнта дуже важливий” – коментує начальник головного управління хорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Микола Олінійчук.
Прикарпатські медики планують впровадити комп’ютерну систему спостереження за рухом „швидких”, адже ця система особливо потребує постійного контролю. Але для цього потрібне розширення штату працівників – операторів, які могли б здійснювати постійний відеонагляд.
В місті Івано-Франківську наявні три підстанції швидкої допомоги, на даний час існує робоча група, яка працює над створенням ще однієї підстанції для того, щоб рівномірно розподілити зони міста і забезпечити 10-хвилинне прибуття бригади „швидкої” допомоги до пацієнта.
За словами головного лікаря Івано-Франківська Тараса Масляка, вже наступного місяця заплановане відкриття підстанції „швидкої” допомоги в мікрорайоні Пасічна, адже під час повені 2010 року були проблеми з мостом, який сполучає мікрорайон з центральною частиною міста і бригади „швидкої” не могли вчасно виїхати до пацієнтів.
В перспективі відкриття ще однієї підстанції в Тисменицькому районі, адже він швидко розростається, збільшується кількість населення.