Івано-Франківська міська рада: з виборцями і для виборців

Вже півроку діє новий склад Івано-Франківської міської ради. Хотів би декількома реченнями проаналізувати роботу нового депутатського корпусу і певні відмінності в роботі з попередниками.


1. Дисципліна

Пригадайте, як депутати минулої каденції по 2-3 години збиралися на сесію міськради. Як часто до кінця сесії депутати розбігалися, особливо після обідньої перерви. Як часто проблема, яку треба було вирішувати, заговорювалася і перетворювалася на довготривалі місячні сесії.
Сьогодні цього немає. Сесія розпочинається о 10.00, а закінчується інколи о 19-20-й годині, незважаючи на те, що бувають і перерви на обід, і важкі дискусії. За цей короткий час проведено 10 сесійних засідань, а це 16 прийнятих програм, 186 рішень, понад 1500 господарських питань для м.Івано-Франківська.

 

2. Конструктив та прагнення навести порядок

Незважаючи на те, що дуже часто в сесійній залі відбуваються дискусії між мером та депутатами, більшість з яких – представники ВО «Свобода», сесія все ж таки постійно приймає господарські рішення для Івано-Франківська. Депутати хочуть вникнути у господарський процес міста, визначити шляхи вирішення проблем, які накопичилися роками, особливо це стосується комуналки. Дискусії виникають часто ще й тому, що  законодавчо передбачено, що рішення про перерахування коштів, про призначення на посади керівників управлінь, відділів, комунальних підприємств приймає в одноособовому порядку міський голова, а його рішення є не завжди правильними та зваженими.

Оперативно прийнято бюджет міста на 2011 рік, бюджет розвитку, програму реформування УЖКГ, діє сформований виконавчий комітет, замінено проблемного директора КП «Водоекотехпром», присланого аж із збанкрутілого Бердянського водоканалу. Відбуваються публічні звіти керівників тих чи інших виконавчих підрозділів.

 

3. Відповідальність перед виборцями

Однозначно, депутати нашої каденції працюють з виборцями і для виборців. Відбуваються постійні депутатські прийоми. Тільки «свободівці» провели 47 депутатських прийомів, 438 мешканців Івано-Франківська звернулись до своїх депутатів. Всі питання, які стосуються того чи іншого виборчого округу перш за все вивчаються депутатом з виходом на місце. Бувало, що питання, які суперечили інтересам громади, знімалися тим чи іншим депутатом з розгляду виконкому та сесії.

А 24 толоки, які провели свободівські депутати у кожному мікрорайоні нашого міста з залученням симпатиків, засвідчили, що обранці прагнуть власним прикладом зберегти газдівські традиції галичан. Зрештою, в переповненому залі Народного дому №1 відбувся публічний звіт депутатів ВО «Свобода» за участю депутатів інших фракцій міськради.

 

4. Відстоювання української національної ідеї

Кожного місяця Верховна Рада зменшує повноваження місцевого самоврядування. То забрано 20 млн. грн. з міського бюджету внаслідок введення нового Податкового кодексу, то обмежено можливість рад впливати на фінансування ремонту доріг, то земельне законодавство змінює повноваження органів місцевого саморядування щодо виділення землі мешканцям міста. Фактично влада Партії регіонів хоче покласти українців на коліна через зменшення повноважень місцевих рад, особливо це стосується Західної України, де більшість має ВО «Свобода».

Тому ми змушені постійно приймати звернення до Президента України, до Верховної Ради чи з приводу відміни статусу героя України  провідникам ОУН Степану Бандері та Роману Шухевичу, чи з приводу утиску малого та середнього бізнесу, чи проти державної політики у сфері продажу алкоголю. Дійшло до того, що антиукраїнська влада змушує вивішувати червоні прапори на державних установах, а також легалізовує одностатеві шлюби, що суперечить християнським та національним цінностям. І хай не думають комуністи та представники Партії регіонів, що вони змусять нас виконувати волю Москви в українському Івано-Франківську. В травні, на противагу центральній владі, ми відсвяткуємо наше свято – День Героїв, річницю створення української дивізії "Галичина", 22 травня, на 150-ту річницю перепоховання Т.Г. Шевченка, встановимо пам’ятник скульптора Лео Моля.

Сьогодні депутати міської ради прагнуть навести лад в господарці міста Івано-Франківська, а також відстояти український зміст у час, коли йде наступ на все українське. Ми сподіваємося на вашу підтримку наших дій та спільну роботу.

 

Руслан МАРЦІНКІВ, секретар міської ради, ВО «Свобода»

 

"Західний кур'єр" за 28 квітня 2011 року


Коментарі (17)

Rsrs 2011.05.03, 13:55
Свобода піариться... От що в них добре виходить, то звернення до президента писати. А от з дорогами - проблеми. Але тепер хоч ясно з кого питати за ті дороги. Зі статті видно, що відповідальність бере на себе "Свобода".
Пес 2011.05.03, 14:01
Врятуй нас Боже від тої Свободи, а від москалів ми самі врятуємося....
Ігор 2011.05.03, 14:31
Що вміє робити Свобода?Вигукувати різні гасла та проводити мітинги розміром 10 чоловік.Подивіться на тих хто сидить в міській раді з 30 25 випадкові люди студенти,пенсіонери!!!ЖАХ!!!
Даун 2011.05.03, 16:40
Дауни
фініш 2011.05.03, 16:49
Та ні фіга ви друзі не зробили - порвали два баяна і 10 вишиванок на мітингах і спсували стоси паперів на звернення до яника, з яких йому навіть поржати в падло. Краще би дійсно зайнялися чимось для міста - дорогами, жеками і тд. А тут шось перемог не видко. Ануша грозилися відставити за провальну роботу, і що? Робота так і лишилася провальною, а ви тихонько сопите в дві дірки. Чи вже в долі? Скільки підкинув? Чи просто розвів як лохів? А піпл пробуєте толоками своїми годувати. На фіг ваші толоки і прийоми, краще організуйте нормальне прибирання жеками і не треба буде ніяких толок з партійними прапорами.
ПЭТЯ 2011.05.03, 18:53
ужос кого ми обралиииииии
пішохід 2011.05.03, 19:50
дороги дійсно погані особливо набережна, дудєва та багато інших у примисловій зоні, та й центральні могли б бути кращими, але ще є час до зими то може ще щось і відремонтують, головне що є бажання
Олесь 2011.05.03, 22:45
А ще закидали всі служби депутатськими запитами. Треба було написати скільки запитів на кожну сдужбу. А служби-це люди, які працюють на роботі і матюкаються, бо коли мають займатися тими запитами.
Франко 2011.05.04, 10:51
нагадує організований дитячий гітлерюгенд. Справжній фюрер в тіні Ромчик Онуфріїв, а партайгеноссе Русланчик. Дорвалися до коритця
Фелікс 2011.05.04, 10:57
Відповідальність Свободи - це прийти до влади, поставити своїх кандидатів на всіх директорів ЖЕКів, начальників управлінь міськвиконкому і щоденно гарувати! Критикувати і писати запити всі вміють. От депутат - свободівець Капустяк їх 100 за один місяць настрочив і що з того? Думаю, піар Свободи так само плаксиво закінчиться, як солов"їна пісня одного з кандидатів на міського голову. Свобода - це когорта ідейних націоналістів, забудівників, дітей, амбітних і нереалізованих в житті людей. Шкода, що до виборів далеко, але змін не буде - вони за пів року цілком показали своє справжнє лице. Просто, ТРИНДУНИ
zahar 2011.05.04, 11:45
В нашому місті з великим резонансом і невдоволенням мешканців, призупинили на невизначений час діяльність молочної кухні. Звичайно це зробила санепідслужба і її голова М. Недоступ, скажете ви. Звичайно є вина міського голови, який за шість років не побачив проблему з ремонтом на молочній кухні. Погоджуюсь. А у мене питання до «Свободи», яка має свого секретаря міської ради, більшість депутатів в міські раді, представник якої керує бюджетною комісією. Чому ж не вирішуєте питання? Чому ще не вирішили питання?!! Невже тому що ці маленькі діти не ходять з вами на мітинг і це не ваш електорат. Чи тому, що для вас в молочній кухні немає національної і націоналістичної ідеї, а відповідно і боротьби за неї?.. «Свобода», хочоте щось довести – доведіть! Є проблема – вирішуйте.
zaharУУУУУУУУУУУ та всім інши 2011.05.04, 12:50
Санітарний лкіар заборонив, журналісти відразу розтрубили, а ХТОСЬ ЗВЕРНУВСЯ З ЗАПИТОМ ЧИ ЛИСТОМ ДО СВОБОДІВЦІВ????? Батьки відразу побігли до журналістів, а вірніше журналісти організували, бо більшості батьків розуму на таке не вистачить, навіть до мера не апелювали. ОЦЕ І Є ПІАР на пустому місці, тепер погані своюбодівці, які "ненавидять маленьких дітей", винні у всіх бідах. Чи ви отут тихо сидячи під столом, як правило обділені чимось, думаєте привернути увагу до чогось??? Язиком плескати це не діло, пишіть листа і в офіс до Свободи, СЛАБО???- однозначно СЛАБО!!! тихі сцикіливі строчилки, тішить що ці коментарі ви самі і читаєте, а це вкупі півтора чоловіки. П.С. Я не свободівець, але усі хто постійно "обсирає" нічим не кращі за них, мало того запропонувати нічого не можуть і не вміють. Скільки мешканців вийшло на толоку, щоб прибрати своє власне місто? Нікчемні скиглярі та нероби, ніяка партія не наведе порядку там де народ під себе робить, це клініка причому невиліковна.
Фелікс 2011.05.04, 14:10
Ідеологію Свободи ніхто не критикує, а тільки конкретні вчинки (швидше бездіяльність приховану масою паперів - це окремі з Свободи, які відбули безліч тренінгів добре вміють) її депутатського корпусу. Люди, які обиралися у депутати мали точно знати чого вони туди ідуть і яких результатів хочуть досягнути. Якщо вони тільки рвалися для здобуття мандата - гріш їм ціна. Вони не повинні тільки чекати, що люди їм скажуть, а випереджувати всі проблемні місця у житті міста. Всі мої родичі уже давно позбулися від ілюзій щодо Свободи
Феліксу 2011.05.04, 14:27
То як по твоєму можна упередити припис санітарного лікаря. Ви що з глузду з"їхали??? Є припис, є виконання, тепер рішення за сесією міськради. Що ви як на базарі, їй Богу. Дивує позиція " чув дзвін..." і давай викрикати. Звичайно, коли дитяча кухня запрацює - цього ніхто не помітить, на той час будть нові "дзвоники" не по адресу, але дуже зручні для крику.
В.А. 2011.05.04, 15:00
Як упередити припис? та не виникла проблема за один день. Просто приміщення вже не раз хотіли пустити на продаж. А відомо, що чим гірший стан - тим дешевше. Я дуже добре знаю цю проблему, але не хочу влазити в цю полеміку. Простих людей потрібно захищати, роботу кухні потрібно в найкорощий термін відновити і на сесію потрібно підготувати питання і прийняти рішення. І взагалі молочна кухня - це не політика, це господарка.
А.В. 2011.05.04, 15:57
Правильно це не політика - це господарка, тобто це питання мера та виконкому, тобто його команди. Та навіть якщо меру чешуться руки зробити, щось з цим приміщенням недобре - то рішення буде приймати міська рада і свободівці однозначно не дозволять продавати чи щось там. Без паніки шановні. Сусмно читати такі ось коментарі, кого б не вибирали люди вони потім того і закопають, при чому не добираючи висловів і т.д.
Всім 2011.05.04, 17:25
А свободівці з усього видно захвилювались. Це вже не ходити і триндіти, тут конкретну роботу показати треба. А показати нема що. І подібно що і не буде. Шкода. Ще одну ідею засрали жадібні маленькі людці.
01.06.2020
Марія Лутчин

Киянин Дмитро Швець у 2018 році заснував ідейне середовище - "n.cubator". Про нього, про перспективи бізнес-освіти, молодь та підприємництво далі в ексклюзивному інтерв'ю Фіртки.

118
27.05.2020
Люся Грибик

Як вийти з карантину з чистим та доглянутим обличчям Фіртці розповіла франківська косметологиня Стефанія Білусяк.

776
26.05.2020
Роса Мартинюк

 Жінка не може працювати в  урології, йти до лікаря варто тоді, коли вже болить, а простатит лікується за 5 хвилин — ці та інші міфи ми часто чуємо та чи розуміємо їхню помилковість?Розмовляємо із Владиславою Литвинець — лікарем-урологом Лікувально-ліагностично центру професора Литвинця, асистентом кафедри урології Івано-Франківського медичного університету.

2991
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

3588 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

3167
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

1005

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

2304

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4821

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

4194 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

3246
31.05.2020

Інженери з Сінгапура та США створили палички для їжі та миску для супу, які стимулюють смакові рецептори та завдяки цьому змінюють сприйняття людиною смаку продуктів. Про це повідомляється в журналі Food Research International, передає Громадське.

71
30.05.2020

Чого б в житті не доводилося пробувати, враження про щось рідкісне та ексклюзивне будуть для вас яскравішими за всі інші. І навіть якщо те, що дуже дороге та екзотичне, вам не сподобається на смак, запах або вид, це залишиться ще однією галочкою у списку

205
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

194
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1943
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4986 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1836
01.06.2020

Співачка Тіна Кароль у своєму Інстаграм опублікувала фото на якому демонструє відмінну фізичну форму. Вчора красуня опублікувала серію знімків, на яких позує в довгій спідниці та в короткому топі, який підкреслив її бездоганну фігуру, пише Фіртка. У Тін

240
31.05.2020

Іран не хоче віддавати Україну бортові самописці рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України", який іранські військові збили під Тегераном у січні. Замість цього іранці можуть віддати "чорні скриньки" Франції, пише інформаційне агентство IRNA, покладаючи

79
30.05.2020

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заповнив декларацію, в якій вказав, що отримав понад 3,1 млн грн у компанії ДТЕК та 230 тисяч грн, працюючи в Івано-Франківській ОДА. Про це Фіртка з посиланням на Українську правду Вся нерухомість Шмигаля зареєстрова

2114 1
29.05.2020

Безвізовий режим між Україною і Європейським Союзом і надалі буде працювати, пандемія COVID-19 жодним чином не вплине на цей процес. Про це під час онлайн дискусії Київського Безпекового Форуму заявила заступник керівника Головного директорату Єврокомісі

85