Івано-Франківська міська рада: з виборцями і для виборців

Вже півроку діє новий склад Івано-Франківської міської ради. Хотів би декількома реченнями проаналізувати роботу нового депутатського корпусу і певні відмінності в роботі з попередниками.


1. Дисципліна

Пригадайте, як депутати минулої каденції по 2-3 години збиралися на сесію міськради. Як часто до кінця сесії депутати розбігалися, особливо після обідньої перерви. Як часто проблема, яку треба було вирішувати, заговорювалася і перетворювалася на довготривалі місячні сесії.
Сьогодні цього немає. Сесія розпочинається о 10.00, а закінчується інколи о 19-20-й годині, незважаючи на те, що бувають і перерви на обід, і важкі дискусії. За цей короткий час проведено 10 сесійних засідань, а це 16 прийнятих програм, 186 рішень, понад 1500 господарських питань для м.Івано-Франківська.

 

2. Конструктив та прагнення навести порядок

Незважаючи на те, що дуже часто в сесійній залі відбуваються дискусії між мером та депутатами, більшість з яких – представники ВО «Свобода», сесія все ж таки постійно приймає господарські рішення для Івано-Франківська. Депутати хочуть вникнути у господарський процес міста, визначити шляхи вирішення проблем, які накопичилися роками, особливо це стосується комуналки. Дискусії виникають часто ще й тому, що  законодавчо передбачено, що рішення про перерахування коштів, про призначення на посади керівників управлінь, відділів, комунальних підприємств приймає в одноособовому порядку міський голова, а його рішення є не завжди правильними та зваженими.

Оперативно прийнято бюджет міста на 2011 рік, бюджет розвитку, програму реформування УЖКГ, діє сформований виконавчий комітет, замінено проблемного директора КП «Водоекотехпром», присланого аж із збанкрутілого Бердянського водоканалу. Відбуваються публічні звіти керівників тих чи інших виконавчих підрозділів.

 

3. Відповідальність перед виборцями

Однозначно, депутати нашої каденції працюють з виборцями і для виборців. Відбуваються постійні депутатські прийоми. Тільки «свободівці» провели 47 депутатських прийомів, 438 мешканців Івано-Франківська звернулись до своїх депутатів. Всі питання, які стосуються того чи іншого виборчого округу перш за все вивчаються депутатом з виходом на місце. Бувало, що питання, які суперечили інтересам громади, знімалися тим чи іншим депутатом з розгляду виконкому та сесії.

А 24 толоки, які провели свободівські депутати у кожному мікрорайоні нашого міста з залученням симпатиків, засвідчили, що обранці прагнуть власним прикладом зберегти газдівські традиції галичан. Зрештою, в переповненому залі Народного дому №1 відбувся публічний звіт депутатів ВО «Свобода» за участю депутатів інших фракцій міськради.

 

4. Відстоювання української національної ідеї

Кожного місяця Верховна Рада зменшує повноваження місцевого самоврядування. То забрано 20 млн. грн. з міського бюджету внаслідок введення нового Податкового кодексу, то обмежено можливість рад впливати на фінансування ремонту доріг, то земельне законодавство змінює повноваження органів місцевого саморядування щодо виділення землі мешканцям міста. Фактично влада Партії регіонів хоче покласти українців на коліна через зменшення повноважень місцевих рад, особливо це стосується Західної України, де більшість має ВО «Свобода».

Тому ми змушені постійно приймати звернення до Президента України, до Верховної Ради чи з приводу відміни статусу героя України  провідникам ОУН Степану Бандері та Роману Шухевичу, чи з приводу утиску малого та середнього бізнесу, чи проти державної політики у сфері продажу алкоголю. Дійшло до того, що антиукраїнська влада змушує вивішувати червоні прапори на державних установах, а також легалізовує одностатеві шлюби, що суперечить християнським та національним цінностям. І хай не думають комуністи та представники Партії регіонів, що вони змусять нас виконувати волю Москви в українському Івано-Франківську. В травні, на противагу центральній владі, ми відсвяткуємо наше свято – День Героїв, річницю створення української дивізії "Галичина", 22 травня, на 150-ту річницю перепоховання Т.Г. Шевченка, встановимо пам’ятник скульптора Лео Моля.

Сьогодні депутати міської ради прагнуть навести лад в господарці міста Івано-Франківська, а також відстояти український зміст у час, коли йде наступ на все українське. Ми сподіваємося на вашу підтримку наших дій та спільну роботу.

 

Руслан МАРЦІНКІВ, секретар міської ради, ВО «Свобода»

 

"Західний кур'єр" за 28 квітня 2011 року


Коментарі (17)

Rsrs 2011.05.03, 13:55
Свобода піариться... От що в них добре виходить, то звернення до президента писати. А от з дорогами - проблеми. Але тепер хоч ясно з кого питати за ті дороги. Зі статті видно, що відповідальність бере на себе "Свобода".
Пес 2011.05.03, 14:01
Врятуй нас Боже від тої Свободи, а від москалів ми самі врятуємося....
Ігор 2011.05.03, 14:31
Що вміє робити Свобода?Вигукувати різні гасла та проводити мітинги розміром 10 чоловік.Подивіться на тих хто сидить в міській раді з 30 25 випадкові люди студенти,пенсіонери!!!ЖАХ!!!
Даун 2011.05.03, 16:40
Дауни
фініш 2011.05.03, 16:49
Та ні фіга ви друзі не зробили - порвали два баяна і 10 вишиванок на мітингах і спсували стоси паперів на звернення до яника, з яких йому навіть поржати в падло. Краще би дійсно зайнялися чимось для міста - дорогами, жеками і тд. А тут шось перемог не видко. Ануша грозилися відставити за провальну роботу, і що? Робота так і лишилася провальною, а ви тихонько сопите в дві дірки. Чи вже в долі? Скільки підкинув? Чи просто розвів як лохів? А піпл пробуєте толоками своїми годувати. На фіг ваші толоки і прийоми, краще організуйте нормальне прибирання жеками і не треба буде ніяких толок з партійними прапорами.
ПЭТЯ 2011.05.03, 18:53
ужос кого ми обралиииииии
пішохід 2011.05.03, 19:50
дороги дійсно погані особливо набережна, дудєва та багато інших у примисловій зоні, та й центральні могли б бути кращими, але ще є час до зими то може ще щось і відремонтують, головне що є бажання
Олесь 2011.05.03, 22:45
А ще закидали всі служби депутатськими запитами. Треба було написати скільки запитів на кожну сдужбу. А служби-це люди, які працюють на роботі і матюкаються, бо коли мають займатися тими запитами.
Франко 2011.05.04, 10:51
нагадує організований дитячий гітлерюгенд. Справжній фюрер в тіні Ромчик Онуфріїв, а партайгеноссе Русланчик. Дорвалися до коритця
Фелікс 2011.05.04, 10:57
Відповідальність Свободи - це прийти до влади, поставити своїх кандидатів на всіх директорів ЖЕКів, начальників управлінь міськвиконкому і щоденно гарувати! Критикувати і писати запити всі вміють. От депутат - свободівець Капустяк їх 100 за один місяць настрочив і що з того? Думаю, піар Свободи так само плаксиво закінчиться, як солов"їна пісня одного з кандидатів на міського голову. Свобода - це когорта ідейних націоналістів, забудівників, дітей, амбітних і нереалізованих в житті людей. Шкода, що до виборів далеко, але змін не буде - вони за пів року цілком показали своє справжнє лице. Просто, ТРИНДУНИ
zahar 2011.05.04, 11:45
В нашому місті з великим резонансом і невдоволенням мешканців, призупинили на невизначений час діяльність молочної кухні. Звичайно це зробила санепідслужба і її голова М. Недоступ, скажете ви. Звичайно є вина міського голови, який за шість років не побачив проблему з ремонтом на молочній кухні. Погоджуюсь. А у мене питання до «Свободи», яка має свого секретаря міської ради, більшість депутатів в міські раді, представник якої керує бюджетною комісією. Чому ж не вирішуєте питання? Чому ще не вирішили питання?!! Невже тому що ці маленькі діти не ходять з вами на мітинг і це не ваш електорат. Чи тому, що для вас в молочній кухні немає національної і націоналістичної ідеї, а відповідно і боротьби за неї?.. «Свобода», хочоте щось довести – доведіть! Є проблема – вирішуйте.
zaharУУУУУУУУУУУ та всім інши 2011.05.04, 12:50
Санітарний лкіар заборонив, журналісти відразу розтрубили, а ХТОСЬ ЗВЕРНУВСЯ З ЗАПИТОМ ЧИ ЛИСТОМ ДО СВОБОДІВЦІВ????? Батьки відразу побігли до журналістів, а вірніше журналісти організували, бо більшості батьків розуму на таке не вистачить, навіть до мера не апелювали. ОЦЕ І Є ПІАР на пустому місці, тепер погані своюбодівці, які "ненавидять маленьких дітей", винні у всіх бідах. Чи ви отут тихо сидячи під столом, як правило обділені чимось, думаєте привернути увагу до чогось??? Язиком плескати це не діло, пишіть листа і в офіс до Свободи, СЛАБО???- однозначно СЛАБО!!! тихі сцикіливі строчилки, тішить що ці коментарі ви самі і читаєте, а це вкупі півтора чоловіки. П.С. Я не свободівець, але усі хто постійно "обсирає" нічим не кращі за них, мало того запропонувати нічого не можуть і не вміють. Скільки мешканців вийшло на толоку, щоб прибрати своє власне місто? Нікчемні скиглярі та нероби, ніяка партія не наведе порядку там де народ під себе робить, це клініка причому невиліковна.
Фелікс 2011.05.04, 14:10
Ідеологію Свободи ніхто не критикує, а тільки конкретні вчинки (швидше бездіяльність приховану масою паперів - це окремі з Свободи, які відбули безліч тренінгів добре вміють) її депутатського корпусу. Люди, які обиралися у депутати мали точно знати чого вони туди ідуть і яких результатів хочуть досягнути. Якщо вони тільки рвалися для здобуття мандата - гріш їм ціна. Вони не повинні тільки чекати, що люди їм скажуть, а випереджувати всі проблемні місця у житті міста. Всі мої родичі уже давно позбулися від ілюзій щодо Свободи
Феліксу 2011.05.04, 14:27
То як по твоєму можна упередити припис санітарного лікаря. Ви що з глузду з"їхали??? Є припис, є виконання, тепер рішення за сесією міськради. Що ви як на базарі, їй Богу. Дивує позиція " чув дзвін..." і давай викрикати. Звичайно, коли дитяча кухня запрацює - цього ніхто не помітить, на той час будть нові "дзвоники" не по адресу, але дуже зручні для крику.
В.А. 2011.05.04, 15:00
Як упередити припис? та не виникла проблема за один день. Просто приміщення вже не раз хотіли пустити на продаж. А відомо, що чим гірший стан - тим дешевше. Я дуже добре знаю цю проблему, але не хочу влазити в цю полеміку. Простих людей потрібно захищати, роботу кухні потрібно в найкорощий термін відновити і на сесію потрібно підготувати питання і прийняти рішення. І взагалі молочна кухня - це не політика, це господарка.
А.В. 2011.05.04, 15:57
Правильно це не політика - це господарка, тобто це питання мера та виконкому, тобто його команди. Та навіть якщо меру чешуться руки зробити, щось з цим приміщенням недобре - то рішення буде приймати міська рада і свободівці однозначно не дозволять продавати чи щось там. Без паніки шановні. Сусмно читати такі ось коментарі, кого б не вибирали люди вони потім того і закопають, при чому не добираючи висловів і т.д.
Всім 2011.05.04, 17:25
А свободівці з усього видно захвилювались. Це вже не ходити і триндіти, тут конкретну роботу показати треба. А показати нема що. І подібно що і не буде. Шкода. Ще одну ідею засрали жадібні маленькі людці.
12.07.2020
Тетяна Дармограй

Людмила Дем’яник, яку бійці знають за позивним Катруся Стріла, розповіла про те, як потрапила на фронт, з якими упередженнями там стикнулась, як адаптовується до цивільного життя та чим буде займатись після закінчення війни.

909
10.07.2020

Про те, як  працює з іноземними інвесторами UkraineInvest Фіртка поспілкувалася з Андрієм Павлівим — представником урядового Офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest в Західній Україні.

777
09.07.2020

Запашна та яскрава композиція з квітів дає можливість будь-якій людині перенестися в спекотне літо навіть лютою зимою, коли багато хто тільки мріє про свіжі, ароматні та щойно зібрані рослини. Сервіс flowers.ua/ru/frankovsk працює впродовж року, надаючи

614
07.07.2020
Марія Лутчин

Сьомого липня у Європі, а 11 у світі, відзначають День шоколаду. Це свято виникло у Франції в 1995 році.

1065
05.07.2020
Люся Грибик

Танцюрист розповів нам про свої кроки до досягнення успіху, поділився секретами мотивації та розкрив подробиці своїх танцювальних буднів.

1465
03.07.2020
Марія Лутчин

Для відновлення зруйнованої інфраструктури: доріг, мостів, берегоукріплювальних дамб, за попередніми підрахунками, потрібно понад два мільярди гривень.

1285

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

1783

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

5057

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

8388

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

6512 2
10.07.2020

На Землі новий «диктатор» – COVID-19 і ми змушені пристосуватись до життя в нових умовах.

626
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

7829
16.06.2020

На ферму з виробництва фуа-гри в місті Снятин влаштувався хлопець, який таємно знімав на відео свої робочі будні, а опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації "Відкриті клітки Україна", яка їх опублікувала. Ці кадри сколихнули світ, призве

62808 4
07.07.2020

Його життєва історія сповнена несподіваних поворотів долі, адже йому довелося здійснювати своє архієрейське служіння у вкрай складний для Церкви час – підпілля та переслідування.

704
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

1046
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

1443
08.06.2020

Для того щоб усвідомити справжність наших прохань до Господа Бога про власні потреби, потрібно спочатку перейнятися, серцем відчути потреби інших людей.

1880
08.07.2020

Голова Національної спілки театральних діячів України, керівник Національної оперети України Богдан Струтинський отримав орден "За заслуги" І ступеня.

2048
09.07.2020

Про це президент заявив 8 липня під час зустрічі з представниками бізнесу Чернівецької області.

1442 1
03.07.2020

Єлісейський палац заявив, що Філіпп буде займатися урядовими справами доти, доки не буде призначено новий уряд.

552
03.07.2020

У бюлетені з відкритими списками можна буде проголосувати як за партію, так і за конкретного кандидата, щоб підняти його в партійному списку Профільний комітет Верховної Ради затвердив нову форму бюлетеня для голосування на місцевих виборах за відкритими

695
26.06.2020

Партія "Голос" проголосувала за припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука. Перед цим він вийшов із фракції «Голос» у Верховній Раді. Про це повідомляє пресслужба партії «Голос», інформує Фіртка. Водн

844