Івано-Франківськ відвідали відомі українські інтелектуали – Сергій Дацюк і Тарас Возняк (ФОТО)

 

Минулої п’ятниці та суботи, 28-29 жовтня, Івано-Франківськ відвідали відомі в Україні інтелектуали  - Сергій Дацюк і Тарас Возняк.

 

В п’ятницю вдень вони зустрілися з журналістами, а ввечері – в ширшому колі в книгарні «Є».

 

Зустріч в книгарні «Є» була з серії семінарів, які проводить незалежний культурологічний журнал «Ї», і які об’єднані єдиним запитанням: «Навіщо Україна?» (Аналогічний семінар відбувся днем раніше у Львові).

 

Зустріч була фантастично цікавою і перкрила запланований час майже вдвічі – тривали 3 години.

 

Філософ, політолог Сергій Дацюк відкрив присутнім «велику таємницю» - він переконаний, що ілюзія електорату про те, що держава займається чимось реальним – не відображає реаліям: «Держава лише є замовником послуг у корпорацій. Вона збирає податки і за корупційну ренту наймає корпорації для надання послуг країнам. Політичні утворення – від партій до держав розпадаються не тому, що не мають ресурсів, а тому, що нікому не потрібні. Проблема України є в тому, що є байдужість більшості до реалізації цього проекту під назвою «Україна».

 

Тарас Возняк та Сергій Дацюк під час семінару гірко пожартували: «Під час зустрічей з європейськими колегами ми кажемо, що Україна насправді вільнішою від Європи – українці вільні від законів, - вони на них не зважають, від моралі, від етики.. Українці можуть плюнути де завгодно, кинути сміття мимо урни…»

 

Тарас Возняк повідомив, що його колега є латентним монархістом, що останній і не заперечував: «Демократія – погана форма правління, - бо насправді в демократії керує вибір «колективного несвідомого. Я думаю, що біль справедливо було б обирати владу підкиданням монетки. Це був би ірраціональний вибір. А ірраціональне часто буває ближчим до істини».

 

Тарас Возняк оцінюючи нинішню владу, сказав: «Одна стара польська панянка сказала: «Скільки не накопичуй – поховають в одних майтках…»

 

Сергій Дацюк перконаний, що світ і Україну в тому числі чекає «фрагментація». Як приклад навів Фесбук, в якому ця «фрагментація» відбувається вже зараз – створенням груп за інтересами, віртуальних спільнот. «Клись приїхала в Україну комісія з Світового банку, і одна пані з комісії, коли потрапила на київський Бесарабський ринок почала кричати: «Ноу реформ!!!» Вона казала, що ви маєте те, що ми зараз хочемо відродити – фрагментовану багатоукладну економіку. Тому в час всесвітньої «фрагментації» ми можемо в своїй «недореформованості» мати перевагу».

 

Наостанок Сергій Дацюк висловив переконання, що «фрагментацію» застане нинішнє покоління. Вона, можливо, буде з кров’ю. Але до неї треба готуватися зараз: «Здається всі суспільні і політичні сили дозрівають до того, що врешті-решт потрібно по новому осмислити чи потрібна нам така політична конструкція, як Українська держава, а, якщо так, то якою вона врешті-решт має бути». 

 

 

 

 

 

 

 


31.10.2011 2580 0
Коментарі (0)

24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

568
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

5078
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1325
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5528
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1515
25.12.2022
Тетяна Дармограй

Думки українців щодо відзначення свят під час війни розділилися. Одні вважають, що святкування не на часі, інші — навпаки стверджують, що сьогодні людям необхідні тихі та сімейні відзначення свят, які є частиною життєвої рутини.

1884

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

820

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1132

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1132

Що ми, як головний бенефіціар перемоги порядку над хаосом, демократії над деспотією, зможемо запропонувати світу? Світу, який з величезною цікавістю зараз спостерігає за колишньою для себе «терра інкогніта», яку більшість колись не змогли б знайти на глобусі? Яким ми бачимо розвиток України, її місце у світовому поділі праці?

1398
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

229
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

501
12.01.2023

Головне завдання після святкових застіль – розвантажити всі "втомлені" органи та системи організму. 

837
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

232
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

546
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

985
03.01.2023

Цьогоріч в Івано-Франківській територіальній громаді більшість релігійних громад відзначатимуть Різдво 7 січня.  

1721
26.01.2023

Ні обіцянок, ні пробачень! Віктор Павлік у п’ятницю заспіває в Івано-Франківську кращі хіти на підтримку ЗСУ. Для франківців Віктор Павлік співатиме у п’ятницю, 27 січня, о 19.00 год в «Арена-центрі».

168
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

214
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

428
15.01.2023

Значно покращилося сприйняття Уряду та Верховної Ради.

606
09.01.2023

У цілому абсолютна більшість (84%) українців зберігають переконаність, що влада не збирається і не піде на неприйнятні компроміси з Росією.  

856