Івано-Франківськ може стати господарем ЄВРОБАСКЕТУ-2015?

 

Наша країна виграла тендер на проведення чемпiонату Європи з баскетболу. Саме про це кореспондент "Експресу" поговорив з Олександром Волковим, який нинi очолює Федерацiю баскетболу України.

 

- Опишiть, будь ласка, якою ви бачите баскетбольну Україну за три роки... 


- Скромна мрiя - побачити 2015 року чотири сучаснi потужнi арени, а завдання-максимум - десять споруд. Вони прийматимуть не лише баскетбольнi змагання, а й гандбольнi, волейбольнi, хокейнi та з iнших видiв спорту. Це - абсурд, що наша країна досi не має жодної сучасної накритої спортивної споруди. Та нарештi ми почали рух до цивiлiзацiї. 



- Завдання-мiнiмум - чотири споруди. Маєте на увазi мiста, що проводитимуть футбольне Євро-2012? Вони - фаворити, якщо порiвняти з iншими?


- Так, Київ, Донецьк, Харкiв та Львiв - нинi фаворити. Завдяки футбольному Євро цi мiста мають кращi умови, аби прийняти гостей. Аеропорти, готелi, дороги, сервiс, медичне обслуговування, безпека. Мiжнародна федерацiя баскетболу попросила нас, щоб саме в цих мiстах вiдбувались змагання. Однак iншi також матимуть шанс. Якщо Iвано-Франкiвськ чи Запорiжжя налагодять iнфраструктуру, вони теж можуть набути статусу господарiв Євро-2015.



- Що ми маємо на сьогоднi? Пiдготовку слiд починати з нуля?


- Нi, ми маємо арени в Днiпропетровську та Києвi. За три з половиною роки мусимо звести ще кiлька спортивних споруд. Це - основна мета. З усiм iншим можна впоратися. Все-таки за масштабом баскетбольне Євро буде меншим, анiж футбольне. Невже Львiв чи Харкiв не приймуть 5 тисяч iноземних баскетбольних фанатiв пiсля того, як вони витримають приїзд 15 -- 20 тисяч футбольних уболiвальникiв?



- Ви згадали про арену в Києвi. Невже у столицi не зведуть нової споруди?


- Палац спорту готовий прийняти матчi групового раунду. Однак органiзацiя фiналу потребує значно бiльшого примiщення. За вимогами ФIБА, щоб провести матчi групового раунду, треба мати майданчик iз трибунами щонайменше на 6 тисяч глядачiв. Другий груповий етап -- на 10 тисяч, а фiнал має побачити 15 тисяч чоловiк. Усе йде до того, що арени в Днiпропетровську та Києвi реконструюють, а в iнших мiстах збудують новi споруди.



- То фiнал вiдбудеться не у столицi?


- Найiмовiрнiше, господарем фiналу стане Донецьк. Там мають намiр звести величезний хокейний стадiон, де можна буде проводити баскетбольнi поєдинки. Однак маю надiю, що головний матч вiдбудеться все ж у Києвi.


- Не можу не спитати про вартiсть спортивних об'єктiв...


- Ми вивчали досвiд iнших країн. Мiнiмальна вартiсть шеститисячної арени - майже 25 мiльйонiв євро. На п'ять мiльйонiв бiльше коштує десятитисячна споруда. Ну а найбiльша арена для фiналу потягне на 50 мiльйонiв євро. Виходить, на арени Україна має витратити щонайменше 150 мiльйонiв.



- Не всi вболiвальники зрадiли перемозi в тендерi. Вони побоюються, що це стане ще одним приводом для зловживань -- бо на будiвництвi спортоб'єктiв можна буде красти державнi кошти...


- Я не бачу жодного мiнуса. Ми маємо змiнити спортивну Україну. Євро мине, а iнфраструктура зостанеться. Зрештою, маю надiю, що об'єкти будуватиме не сама держава, а з допомогою приватного капiталу. Україна витратиться один раз. I в майбутньому зможе приймати чемпiонати Європи чи свiту з гандболу, волейболу та iнших видiв спорту. Хiба це зле для уболiвальникiв? До того ж у спортивних спорудах можна буде влаштовувати концерти й iншi заходи, якi приноситимуть прибутки.


11.01.2012 2248 0
Коментарі (0)

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5199 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4043 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7959 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20292 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1911

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2390
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

475
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

975
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1214 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6098 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23389 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

988 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1168 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

496