Івано-Франківськ може отримати останні виведені з експлуатації в Чехії тролейбуси «Шкода 14 і 15 Тр»

 

Фото: kuryer-if.info

 

Переможцем тендера на постачання до Івано-Франківська вживаних тролейбусів «Шкода-14, -15 Тр» за найнижчою ціновою пропозицією визнано компанію  «ELERPRO. s.r.o», якій направили необхідні документи для підписання відповідної угоди.


Про це повідомив директор ДКП «Електроавтотранс» Леонід Яковець. За його словами, машини надвеликого класу «Шкода 15 Тр» ця компанія готова продати за 16,5 тис. євро, а великого класу «Шкода 14 Тр» – за 13,5 тис. євро. У цьогорічному міському бюджеті на придбання рухомого складу для ДКП «Електроавтотранс» загалом передбачено 2,5 млн. грн. Тож скільки вживаних тролейбусних вагонів вдасться отримати – залежатиме від курсу валюти, пише Західний кур'єр.

 

Найперше тролейбусники мають намір придбати чотири так звані «гармошки» надвеликого класу, які конче необхідні для належного обслуговування у години пік тролейбусних маршрутів № 2, 3, 7 та №10 з найбільшими пасажиропотоками. Крім них, сподіваються поповнити свій парк і одинарним тролейбусом «Шкода 14 Тр».


«Питання з фінансуванням зараз вирішується, – каже Л.Яковець. – Але якщо тролейбусів «Шкода 14 Тр» у Чехії ще достатньо, то виникли проблеми з «гармошками» 15 Тр, бо їх зараз масово скуповують навіть ті міста України, у яких чеських «Шкод» ніколи не було і де завжди працювали радянські «ЗіУ» та вітчизняні «ЮМЗ». Вони закуповують їх великими партіями по кілька десятків, бо чехи зараз розпродують останні тролейбуси цих моделей, і скоро ця «лавочка» закриється. А закуповувати потім по кілька тролейбусів різних марок і модифікацій, не маючи до них запчастин, це не вихід».

 


Нагадаємо, що перші чеські тролейбуси «Шкода 14 Тр» у нашому місті з’явилися через рік після відкриття тролейбусного руху, в 1984 році. Це були десять машин, які, за ініціативи Л.Яковця, тоді передали Івано-Франківську з Ворошиловграда (Луганська). До 1995 року, коли місто закупило 10 тролейбусів «ЮМЗ»,  це був основний тип рухомого складу, який обслуговував тролейбусні маршрути Івано-Франківська. Тож ДКП «Електроавтотранс» має чималий досвід їхньої експлуатації, а також резерв необхідних запасних частин до чеських тролейбусів, які є взаємозамінними до моделей 14 та 15 Тр та їхніх модифікацій. Крім того, як показує практика, вживані тролейбуси, які пройшли капремонт і модернізацію на чеських профільних підприємствах, перебувають у відмінному стані і, за оцінками фахівців, навіть мають всі шанси пережити на наших дорогах свої аналоги українського виробництва.

 


Зараз у Чехії масово виводять з експлуатації тролейбуси «Шкода» 14 і 15 моделей кінця 90-х-початку 2000-х років випуску. П’ять міст уже повністю від них відмовилися і переходять на нову техніку. Чехи отримують від Євросоюзу величезні гранти на оновлення парку рухомого складу електротранспорту і купують нові тролейбуси. Наприкінці року місто Брно розпродуватиме тридцять тролейбусів «Шкода 14 Тр».

 


Варто зазначити, що шляхом придбання капітально відремонтованих тролейбусів, що вже були в експлуатації за кордоном, йдуть більшість трамвайно-тролейбусних управлінь України. Останніми роками вживані європейські тролейбуси з’явилися на вулицях Тернополя, Львова, Луцька, Рівного, Одеси, Харкова, Житомира та інших міст. Скажімо, сусідній Тернопіль зараз забирає останні «Шкоди» 14 і 15 Тр з чеського Зліна.

 

Івано-Франківськ теж ще має шанс отримати останні виведені з експлуатації у Чехії тролейбуси «Шкода» 14 і 15 моделей. Принаймні, міський голова Віктор Анушкевичус минулого тижня вкотре заявив, що місто розвиватиме комунальний транспорт і ще цього року зможе додатково поповнити парк тролейбусів.

 

«У нас, дякувати Богу, бюджет виконується і перевиконується. І при перегляді бюджету, я думаю, депутати міськради також з розумінням до цього поставляться, ми виділимо кошти і будемо закуповувати техніку для нашого «Електроавтотрансу», – запевнив мер.


26.06.2015 888 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

464
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1559
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1603
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1589
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5533
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8094 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

845

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1548

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2313

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2322
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

462
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2483
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3877
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2119
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

431
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2351
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3366
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25917 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

746
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

975 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

686
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2261 6