Івано-Франківка міськрада створить слідчу комісію та звернеться в прокуратуру щодо перевірки судових рішень по землі і майну міста

 

Сьогодні, 6 березня, під час обговорення на сесії Івано-Франківської міської ради проекту рішення про продовження терміну оренди земельних ділянок, депутати звернули увагу на те, що під №36 йде ТзОВ «Гільдія», що просить продовжити термін оренди земельної ділянки площею 0, 3047 га на 3 роки, ділянка знаходиться поруч будинків 128-130, вул. Галицька. Згідно заяви ТзОВ «Гільдія вони на цьому місці хочуть будувати багатоквартирний житловий комплекс.

 

Депутати були дуже здивовані тим, що ця ділянка міської землі віддана в оренду та ще і з метою будівництва багатоповерхівки, бо сесія міської ради ще у минулому скликанні неодноразово з даного питання приймала негативне рішення. Депутати вважають, що там повинна залишатися відпочинкова зона.

 

Виявляється міську раду, як орган самоврядування, «замінив» Господарський суд. Наприклад, по вищеназваній ділянці суд рішенням від 20.10.2008 року по справі 18/56 зобов’язав міського голову укласти з ТзОВ «Гільдія» договір оренди на дану земельну ділянку. І таких рішень судів, які зобов’язують міського голову укласти договір оренди землі, чи  укласти договір купівлі продажу землі чи нерухомості – сотні.

 

Нині суди «можуть все», вони зобов’язували і зобов’язують органи місцевого самоврядування продавати землю і майно по ними ж визначеній ціні, надавати дозвіл на будівництво, приймати об’єкти в експлуатацію, вони звільняють господарюючі суб’єкти від сплати податків і відрахувань на соціально-економічний розвиток і т.д.

 

Звернутися до міської прокуратури з проханням надати правову оцінку рішенням судів, що стосуються розпорядження землями та майном громади міста в період 2006–2012 років запропонував депутат міськради, голова фракції ВО «Свобода» Роман Онуфріїв: «Часто суд бере на себе повноваження органів місцевого самоврядування, розпоряджаючись землею міста. А це в свою чергу нівелює функції місцевих рад, адже тільки міська рада в праві вирішувати долю земель, які перебувають у власності міста».

 

Сесія міської ради була одностайна і разом з міським головою вирішила звернутися у прокуратуру з проханням проаналізувати всі судові рішення за 2006-2012 рік, що стосуються міської землі, майна і т.і. Депутати готові утворити спеціальну слідчу комісію щоб з’ясувати назви господарюючих структур, на користь яких такі рішення найчастіше виносилися і «засвітити» прізвища суддів, які найчастіше виносили подібні рішення.

 

В. Анушкевичус навіть назвав прізвище одного з суддів господарського суду, який на його думку ухвалював сумнівні рішення - це суддя на прізвище Булка.

 

Заступник прокурора Івано-Франківська А.Торованин зауважив, що він готовий домагатися відміни всіх зобов’язуючих судових рішень, які підміняють собою рішення міської ради, особливо якщо вони стосуються землі. Прокурор сказав, що право розпоряджатися міською землею, тобто віддавати її в оренду, продавати і т.д, - це "виняткове право міської ради".

 

Результати перевірки комісії та прокуратури, без сумніву будуть «дуже цікавими».

 

Василь Гуцул

 


06.03.2012 1215 9
Коментарі (9)

Кук 2012.03.06, 23:58
І дуже цікавою буде інформація, як часто виконком звертався до апеляції і як затято "захищав" у судах громадську землю
БУВ ТАМ 2012.03.07, 08:35
2 Кук. Все не так просто, як здається. По перше, в бюджеті міста немає грошей на "завоювання лояльності суддів". По друге, щоб подати апеляцію, необхідно сплатити державне мито, яке залежить від суми позову. Оскільки суми позовів не малі, то і мито витягувало суми в тисячах гривень. І тому сказали відверто - коли бачили, що суддя по справі - от ця "Булка", то рішення суду було відоме наперед. Через це навіть апеляцію не подавали, щоб не тратити кілька тисяч на мито без шансів на справедливий суд.
Гівнюх 2012.03.07, 09:25
У круто! Суди -закрити, закони -до сраки, Онуфрієва -головою обласної ради!!!
МЛ 2012.03.07, 09:39
Онуфрієву респект. Не факт, що хтось буде реально копати, бо все кругом пов'язано. Свобода також ще та клоака. Але Онуфріїв мені все більше і більше подобаєтся. Якби всі такі були в свободі, то я б за неї навіть прголосував би. Попри те, що ідеологія її, що розділяє людей - від лукавого.
Я 2012.03.07, 12:36
Ідеальних людей немає, а мудрих дуже мало, з них не збереш велику партію... треба миритись з реаліями, ставати кращими, висувати розумніших і "засувати" дурнів. Це постійний процес. А головна біда наша, що в 99% випадків розум і громадський інтерес перемагають приватні гроші, які потім роблять більші гроші. Суду, як такого, взагалі немає! Дуже важко розірвати це коло, але можливо. І такі приклади є, але нам починати треба з себе і з вибору на самому верху!
Я 2012.03.07, 12:46
А ТАКОЖ УСІ ВИПАДКИ ПЕРЕВЕДЕННЯ ЖИТЛОВИХ ПРИМІЩЕНЬ В БАГАТОПОВЕРХІВКАХ В НЕЖИТЛОВІ З ВЛАШТУВАННЯМ ТАМ МАГАЗИНІВ, КАФЕ І Т. П. ЯКЩО СУСІДИ (СПІВВЛАСНИКИ БУДИНКУ) НЕ ДАВАЛИ ЗГОДИ НА ЦЕ, А "СУДИ" ЗОБОВ*ЯЗАЛИ МІСЬКВИКОНКОМ ДАТИ ТАКІ ДОЗВОЛИ! А призвища "суддів" на "Дошку пошани", разом з призвищами горе-забудовників нашого міста!
Cпокій 2012.03.07, 22:50
МЛ, провокаторе дешевий, лизни карабасові, а не Онуфріїву. Не треба тут цих дешевих манців, запам'ятай, гнидо, Роман є свободівець, і обличчям "Свободи" у місті є Роман.
Марко 2012.03.07, 22:56
У нас тільки суди і залишились. Наші депутати тільки склоками і сварками зайняті. Влада наша бездіяльна. Толку з них ніякого. Наші депутати - як не рішення, то проблема. Понаприймали - самі тепер не знають що. Крикуни і піарники. Вони би в Київ їхали - відстоювати "патріотичні" переконня, так ні - сидять на теплих кріслах і гріють одне місце та розказують хто як жити має. Всі вони "одним миром мазані" - бютівці, свободівці і регінали... Як це суд посмів... А хто як не суд... Управи на вас... немає... Судові рішення не подобаються Князям...
Я 2012.03.09, 10:04
Марко або інфантильний ідеаліст щодо наших судів, або свідомий провокатор. Може й надивився фільмів про американські суди і думає, що й у нас такі. Впевнений, що він на собі ні разу не випробував "справедливість" наших "суддів" чи інших "правоохоронців". Та ніколи йому цього не бажаю спробувати.
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2148 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1488
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5277
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15105 11
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3601 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3431

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

145

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

187

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1335

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2681
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

372
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1531
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1295
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

780
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

515
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

679
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1036
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21961
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

488
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

513 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

973 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

769