Івано-Франківський обласний ТЦК: "У розшуку за СЗЧ перебувають майже дві тисячі прикарпатців"

Івано-Франківський обласний центр комплектування та соціальної підтримки з 25 вересня 2024 року розшукав понад дві тисячі військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (СЗЧ).

Про це інформує Фіртка.

Старший офіцер з розшуку Івано-Франківського зонального відділу Військової служби правопорядку Андрій Маланій, розповідає, повернули до військових частин понад 1 300 військовослужбовців, які вчинили СЗЧ.

Понад 200 — доставили до органів досудового розслідування. 

Ще 350 військовослужбовців самостійно повернулися до військових частин. Зокрема, сто військовослужбовців знову стали в стрій у лавах Національної гвардії України.

"На жаль, серед розшукуваних є й померлі. Це — 77 людей", — зазначив Андрій Маланій.

У ТЦК додали, 32 військовослужбовців, які вчинили СЗЧ, вже перебувають в місцях позбавлення волі. 

"Наразі в розшуку залишається майже дві тисячі військовослужбовців з Івано-Франківщини.

Військова служба правопорядку разом з працівниками поліції та ТЦК продовжують виявляти військових, які перебувають у СЗЧ, проводять з ними бесіди та направляють до резервних частин, органів досудового розслідування або до військових частин, де вони продовжують нести службу, — наголосив Маланій.

Андрій Маланій зауважує, спочатку повернутись на службу військові могли до 1 січня, втім цей термін продовжили до 1 березня.

"Одна з мотивацій — те, що людина звільняється від кримінальної відповідальності.

Якщо військовослужбовець повертається, йому відновлюють всі види виплат щодо грошового забезпечення, відновлюється контракт, продовжується вислуга років", — наголосив Андрій Маланій.

Заступник начальника ТЦК та СП з психологічної підтримки персоналу, начальник відділу психологічної підтримки персоналу Івано-Франківського ОТЦК та СП, підполковник Юрій Мухін додає, ініціатором продовження терміну до 1 березня стали командири. 

"Командири подавали інформацію в Генеральний штаб. Генеральний штаб відповідно аналізував та подав пропозицію через керівництво ЗСУ, Міністерство оборони, Верховній Раді, щоб вони продовжили цей термін.

Стало зрозуміло, що процес цей йде, військовослужбовці повертаються. Тому дали можливість до 1 березня повернутися", — підкреслює Юрій Мухін.


Нагадаємо, 9 січня 2025 року Верховна Рада ухвалила продовження терміну повернення на службу тих військових, які перебувають у СЗЧ або дезертирували.

Повернутися до військової частини без кримінальної відповідальності можна до 1 березня 2025 року.

Після цієї дати процедура ускладниться — повернення стане можливим лише за згодою командира військової частини та за рішенням суду у порядку, передбаченому статтею 401 Кримінального кодексу України.

Для повернення військовослужбовець повинен:

  1. Прибути до військової частини, в якій він проходив службу, або до спеціалізованої прокуратури чи підрозділу військової служби правопорядку для отримання консультації щодо процедури повернення.

  2. Заявити про намір відновити військову службу та пройти процедуру відновлення у своєму підрозділі або у резервному батальйоні.

  3. Командир військової частини має поновити військовослужбовця у службі протягом 72 годин, після чого він отримує всі соціальні гарантії, включно з грошовим забезпеченням та виплатами.

"Якщо військовослужбовець не бажає повертатися до своєї колишньої частини, він може звернутися до резервного батальйону, де розглядатимуть його кандидатуру та за потреби направлять до іншого військового формування".

Цією можливістю можуть скористатися:

  • Ті, хто перебуває під слідством за дезертирство або самовільне залишення частини.

  • Ті, щодо кого триває судовий розгляд, навіть якщо немає вироку.

  • Люди, які вже відбувають покарання в установах виконання покарань, можуть подати клопотання про умовно-дострокове звільнення.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну 

Військовий облік: чи мобілізують всіх, хто оновив дані та що загрожує тим, хто цього не зробив 


13.02.2025 Вікторія Матіїв 28157 2
Коментарі (2)

аби не гірше 2025.02.13, 19:13

В умовах створених політиками і чиновниками довготривале перебування, бусифікування під час мобілізації, відстуність прав, а ще обєктивні різні обставини поганого здоровя чи колективу чи сімейні - зрозуміло що багато сзч.

77 померлих з 2 тис - це природньою смертю чи загинули будучи записаними як сзч?

Взагалі в таких умовах справедливо щоб ніякі 32-а не сиділи у тюрмі. Якщо не вчиняли супутніх злочинів то мали б просто без пільг і штрафом чи іншим обмеженням обійтись. Бо з таким ставленням щастить що ці 2000 не зі зброю пішли у сзч, коли тоді була б реальна проблема. Але людяне ставлення то для "еліт" в інших країнах, а не як в Україні.

аби не гірше 2025.02.13, 19:22

Заради справедливості умови повернення на службу звучать відносно людяно і без тюрми і поновлення виплат і в резервну частину якщо проблеми з своєю частиною. Незрозуміло нащо терміни якісь в такому разі. Ну і справедливо було доплачувати бійцям, які залишились і поділили навантаження на себе, поки інші були відсутні. Також невідомо чи це правда і як насправді відбувається "повернення", бо дуже багато брехали до цього тцкашники-бусифікатори. Змушувати силою воювати - це програшний шлях що там не вигадуй на виправдання.

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

451
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3000
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21143
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2011
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1528 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2399

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

86

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

766

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2185

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

857
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

190
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

488
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1028
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

188
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

806
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

776
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

707
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8252
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

929 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

905
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2206 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

852