Івано-Франківський обласний ТЦК: "У розшуку за СЗЧ перебувають майже дві тисячі прикарпатців"

Івано-Франківський обласний центр комплектування та соціальної підтримки розшукав понад дві тисячі військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (СЗЧ).

Про це інформує Фіртка.

Старший офіцер з розшуку Івано-Франківського зонального відділу військової служби правопорядку, капітан Андрій Маланій розповідає, з початку повномасштабної війни повернули до військових частин понад 1 300 військовослужбовців, які вчинили СЗЧ.

Понад 200 — доставили до органів досудового розслідування. 

Ще 350 військовослужбовців самостійно повернулися до військових частин. Зокрема, сто військовослужбовців знову стали в стрій у лавах Національної гвардії України.

"На жаль, серед розшукуваних є й померлі. Це — 77 людей", — зазначив Андрій Маланій.

У ТЦК додали, 32 військовослужбовців, які вчинили СЗЧ, вже перебувають в місцях позбавлення волі. 

"Наразі в розшуку залишається майже дві тисячі військовослужбовців з Івано-Франківщини.

Військова служба правопорядку разом з працівниками поліції та ТЦК продовжують виявляти військових, які перебувають у СЗЧ, проводять з ними бесіди та направляють до резервних частин, органів досудового розслідування або до військових частин, де вони продовжують нести службу, — наголосив Маланій.

Андрій Маланій зауважує, спочатку повернутись на службу військові могли до 1 січня, втім цей термін продовжили до 1 березня.

"Одна з мотивацій — те, що людина звільняється від кримінальної відповідальності.

Якщо військовослужбовець повертається, йому відновлюють всі види виплат щодо грошового забезпечення, відновлюється контракт, продовжується вислуга років", — наголосив Андрій Маланій.

Заступник начальника ТЦК та СП з психологічної підтримки персоналу, начальник відділу психологічної підтримки персоналу Івано-Франківського ОТЦК та СП, підполковник Юрій Мухін додає, ініціатором продовження терміну до 1 березня стали командири. 

"Командири подавали інформацію в Генеральний штаб. Генеральний штаб відповідно аналізував та подав пропозицію через керівництво ЗСУ, Міністерство оборони, Верховній Раді, щоб вони продовжили цей термін.

Стало зрозуміло, що процес цей йде, військовослужбовці повертаються. Тому дали можливість до 1 березня повернутися", — підкреслює Юрій Мухін.


Нагадаємо, 9 січня 2025 року Верховна Рада ухвалила продовження терміну повернення на службу тих військових, які перебувають у СЗЧ або дезертирували.

Повернутися до військової частини без кримінальної відповідальності можна до 1 березня 2025 року.

Після цієї дати процедура ускладниться — повернення стане можливим лише за згодою командира військової частини та за рішенням суду у порядку, передбаченому статтею 401 Кримінального кодексу України.

Для повернення військовослужбовець повинен:

  1. Прибути до військової частини, в якій він проходив службу, або до спеціалізованої прокуратури чи підрозділу військової служби правопорядку для отримання консультації щодо процедури повернення.

  2. Заявити про намір відновити військову службу та пройти процедуру відновлення у своєму підрозділі або у резервному батальйоні.

  3. Командир військової частини має поновити військовослужбовця у службі протягом 72 годин, після чого він отримує всі соціальні гарантії, включно з грошовим забезпеченням та виплатами.

"Якщо військовослужбовець не бажає повертатися до своєї колишньої частини, він може звернутися до резервного батальйону, де розглядатимуть його кандидатуру та за потреби направлять до іншого військового формування".

Цією можливістю можуть скористатися:

  • Ті, хто перебуває під слідством за дезертирство або самовільне залишення частини.

  • Ті, щодо кого триває судовий розгляд, навіть якщо немає вироку.

  • Люди, які вже відбувають покарання в установах виконання покарань, можуть подати клопотання про умовно-дострокове звільнення.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну 

Військовий облік: чи мобілізують всіх, хто оновив дані та що загрожує тим, хто цього не зробив 


Коментарі ()

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1030
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1600
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3476 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2699
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3570 1
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3102

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

439

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

890

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

904

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1536
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

486
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3342
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20840
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1306
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

592
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

666
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1219
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

376
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

249
10.02.2025

Президент США Дональд Трамп заявив, що мав телефонну розмову з путіним та спробував домовитися про припинення російсько-української війни.  

415
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3757 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

791 1