Івано-Франківськ — ідеальне місто для ведення бізнесу: аналіз переваг

За версією українського Forbes, Івано-Франківськ займає перше місце в рейтингу кращих міст для ведення бізнесу. Рекордні 88 балів зі 100 у блоці Doing Business. Відповідний список міст опублікували у вересневому номері журналу.

За інформацією авторів рейтингу, передусім, його створили, щоб визначити найбільш перспективні напрямки розвитку бізнесу й залучення інвестицій. Вони брали до уваги українські міста з кількістю населення від 90 тисяч осіб.

Івано-Франківськ, у якому проживає близько 263 тисяч осіб, зумів набрати 720 балів за десятьма критеріями. На другому місці Вінниця, п’ятірку закривають Львів, Київ та Тернопіль.

У чому ж секрет Івано-Франківська? Проаналізуємо кожну позицію рейтингу, щоб краще зрозуміти, чому наше місто випередило усі інші міста.

Рейтинг Doing Business – 88 балів. Якщо ви давно хотіли відкрити власну справу - кав’ярню, салон краси або інший бізнес, то час добре подумати над втіленням мрії. Адже рейтинг доводить, що в Івано-Франківську просто ідеальні умови для ведення власного бізнесу.

Великий вибір різних за площею комерційних приміщень є у житлових комплексах будівельної Вертикаль. Усі вони розташовані у вигідних локаціях поруч із рекреаційними зонами, де кожен бізнес стане успішним.

Сприйняття міста його жителями – 86 балів. Іванофранківці люблять своє місто. Тут своя особлива атмосфера, яку створюють мешканці - щирі, позитивні та відкриті люди. Тут добре жити, працювати, творити, розвиватися. І рейтинг українського журналу Forbes тільки доводить це.

Екологічна ситуація – 86 балів. У місті багато рекреаційних зон для відпочинку мешканців. Найбільша із них - міське озеро та парк імені Тараса Шевченка. Це чудова локація для прогулянок або пікніків. Зручні стежки та велодоріжки, невеличкі озера із лебедями, фонтан, цілий скейт-парк під відкритим небом, дитячі майданчики, спортивні зони, пляж. Крім того, у місті є багато інших парків та скверів, озер. А також дві річки - Бистриця Надвірнянська та Бистриця Солотвинська.

Бути ближче до природи зараз у тренді! До речі, усі комплекси БК Вертикаль знаходяться поруч рекреаційних зон. Тому якщо ви шукаєте затишну квартиру на березі річки або озера - час обрати один із п’яти комплексів компанії в Івано-Франківську.

Міграційна привабливість – 85 балів. Люди з різних куточків України переїжджають в Івано-Франківськ: кияни, львів’яни, донеччани, харків’яни… Місто притягує людей, бо має свою унікальну харизму. Але велику роль відіграє зручне розташування.

Місто знаходиться близько до країн Європи. Ще один плюс – поруч гори з гірськолижними курортами.  Тому часто люди купують квартиру в новобудові у Франківську, аби мати дім поблизу гір.

І звісно саме місто дуже красиве своєю архітектурою, історією та цікаве для туристів. Часто сюди приїжджають групи на екскурсії з різних країн.

Також у Франківську багато іноземців, які навчаються у місцевих вузах. Чимало з них потім залишаються жити у місті, адже Івано-Франківськ - це місто, в якому хочеться залишитись.

Безпека – 80 балів. Рейтинг журналу Forbes доводить, що в Івано-Франківську не лише затишно жити і відкривати бізнес, а й безпечно. А що може бути краще за постійне відчуття спокою у житті?

Великі мегаполіси - це завжди багато шуму, безліч обличч і подій, постійні корки на дорогах і вічна напруга: як встигнути все? У Франківську жити спокійно і безпечно, і це дуже приємний факт.

Ділова активність – 70 балів. У місті успішно розвиваються підприємства харчової, машинобудівної, деревообробної, хімічної, легкої, будівельної та інших галузей. Позитивний інвестиційний клімат сприяє успішній діяльності підприємств з іноземними інвестиціями, таких як ТОВ «Електролюкс Україна» та ДП ВО «Карпати», ТОВ «Імперово Фудз». Одним із пріоритетів у сфері економіки міста визначено розвиток малого бізнесу.

Багато чого цікавого і нового створюють в Івано-Франківську, безліч ідей та стартапів реалізують. Все це свідчить про те, що бізнес у місті на піку свого розвитку.

Партнерський матеріал


24.09.2020 1316
Коментарі ()

16.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

693
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

5668 5
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2052
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2074
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2359
05.08.2023
Павліна Мушинська

Чи насправді все так погано, адже з усіх сторін нам розповідають, як добре у світі ставляться до українців, особливо у країні-сусідці Польщі?Фіртка пропонує ознайомитися з невигаданими історіями українок, з їхніх власних вуст.

2949

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

210

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

479

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

652

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

382
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

248
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

343
08.09.2023

Не всі здогадуються, що зберігають деякі продукти неправильно. Виявляється, є такі, які ми рідко ставимо до холодильника – і даремно. Адже охолодженими вони зберігатимуться довше.  

518
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

206
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

369
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

526
04.09.2023

Віра має бути спрямована на Бога і відповідати моральним та духовним нормам, а не базуватися на забобонах  

407
20.09.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

8166
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

115
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

810
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

425 1
08.09.2023

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.  

494