Івано-Франківськ, Долина, Коломия і Яремче зміцнили потенціал муніципального управління за підтримки Проєкту ПРОМІС

Впродовж останніх кількох років містам Івано-Франківщини вдалось досягти суттєвих позитивних змін у зміцненні муніципального управління, впровадженні демократичного врядування та економічному розвитку. Для них були розроблені важливі стратегічні документи, проведено десятки навчальних заходів та успішно реалізовано ряд ініціатив, які в комплексі створили міцну опору для подальшого зростання громад.

Все це стало можливим завдяки співпраці Івано-Франківської області з проєктом міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), який впроваджувала Федерація канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Діяльність Проєкту ПРОМІС відбувалась за постійної підтримки міських рад і обласної держадміністрації та активної участі місцевих громадських організацій. 

Загалом Проєкт ПРОМІС охопив 16 міст у 4 областях України - Вінницькій, Запорізькій, Полтавській та Івано-Франківській. З квітня 2015 року до березня 2021 року велика команда експертів працювала в Україні в трьох ключових напрямках: запроваджували модель “відкритого врядування”, розвивали малий і середній бізнес та поліпшували співпрацю між різними рівнями влади. 

На Івано-Франківщині містами-партнерами Проєкту були Івано-Франківськ, Долина, Коломия і Яремче. Команда експертів надала їм підтримку у запровадженні інструментів демократичного врядування: громадського бюджету, електронних петицій, платформи “Відкрите місто”, електронної торгової системи Prozorro.Продажі. Також для усіх міст були розроблені стратегії розвитку та різнопланові програми щодо розвитку малого й середнього бізнесу. 

Для Франківська, Яремче та Коломиї були розроблені маркетингові стратегії та концепції міських брендів, а також було підтримано створення візуалізації бренду для Івано-Франківська. Крім цього, за підтримки Проєкту ПРОМІС були розроблені важливі інвестиційні інструменти, серед яких інвестиційний паспорт області, інвестиційні паспорти Долинської та Коломийської міських ОТГ, Коршівської сільської ОТГ і Вигодської селищної ОТГ. Також знято промо-відео про інвестиційні переваги Коломийської громади. 

За сприяння Проєкту ПРОМІС на Івано-Франківщині було втілено десятки ініціатив, які започаткували або ж підсилили якісні зміни в житті громад. Зокрема, у Коломиї було створено соціальне підприємство, де працюють люди з інвалідністю - майстерню “Еко-сумка”, у Долині була надана комплексна допомога місцевим пасічникам для потенційного виведення бджолопродукції на експорт. Для Яремчанщини не лише створили стратегію розвитку туризму, а й всебічно підтримували реалізацію ініціатив, що пов’язані з її впровадженням. В Івано-Франківську Проєкт ПРОМІС допоміг відкрити майстерню-студію Акселератора креативних жіночих стартапів, а також підтримав ініціативних франківчанок у заснуванні компанії «Franko Snail», яка займається приготуванням страв із равликів. Також зі сторони Проєкту ПРОМІС було зроблено вагомий внесок у розвиток інноваційного простору Промприлад.Реновація

Про весь спектр реалізованих ініціатив та ключові досягнення Проєкту ПРОМІС читайте у звіті про за посиланням.

Партнерський матеріал


08.04.2021 481
Коментарі ()

25.03.2021

Останнім часом увесь світ охопив справжній бум реконструкцій історичних будівель. Чому так відбувається?

7820 25
14.02.2021
Тетяна Дармограй

Сьогодні, 14 лютого, традиційно відзначають День усіх закоханих. Проте, ми не шукали легких шляхів, тому подивились на це свято під іншим кутом й вирішили розповісти вам дві життєві історії людей-одинаків. На їхньому прикладі, пояснюємо, чому бути без пари – не означає бути самотнім й чому людям без стосунків непереливки в нашому, не завжди толерантному, суспільстві.

5372 2
02.02.2021

Інтерв’ю з начальником Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області генералом поліції третього рангу, доцентом кафедри кримінального права, процесу і криміналістики Київського інституту інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія», кандидатом юридичних наук Володимиром Голубошем на тему: "Актуальні питання впровадження на практиці кримінологічної теорії розбитих вікон".

11892 9
01.02.2021
Остап Микитюк

Ксенія Фукс — молода українська письменниця, громадська діячка, графічна дизайнерка, авторка роману «По той бік сонця. Історія однієї самотності», який отримав відзнаку літературного конкурсу «Смолоскип-2018» та увійшов у короткий список «Книга року BBC-2019», а роман в новелах «12 сезонів жінки»  – у довгий список «Книга року BBC-2020». Фіртка поспілкувалася із Ксенією про творчість, життя в Німеччині та плани на новий 2021 рік.

5661 2
29.01.2021
Соломія Когут

Перша частина "Франківського Пана" – це настільна гра на кшталт монополії, у якій використали десятки історичних, соціальних, економічних, фінансових та культурних фактів Станіславова.

6216 10
18.01.2021
Тетяна Дармограй

Відкладання справи «на завтра» й внаслідок виконання її в останній момент – ситуація, з якою стикався кожен. Нерідко після таких випадків людину мучить відчуття провини, яке дивним чином зникає після нового поставленого завдання. Про те, як вибратись із цього зачарованого кола – читайте у матеріалі.    

6895 1

Про нічний клуб - просто в серці COVID-реактора; відставки; очікування шалених фінансових стягнень і вірогідно - міжнародний скандал...

3043

Під час останнього пленарного засідання четвертої сесії Івано-Франківської обласної ради створено депутатську групу  «СТРАТЕГІЯ ПРИКАРПАТТЯ-2050». До її складу ввійшло кілька депутатів з різних фракцій. Я стала ініціатором та головою ново

2905

[оновлено!] Жаху в Україні - можна було уникнути! ІФ не став би COVID-Чорнобилем, а статистика (яку після локдауну вже неможливо приховувати) - мала б зовсім інший характер, якби... Саме про це - дана публікація.

5324

Чому цвинтарний "старшина" – регулярно отримує премію в понад півсотні тисяч?! А лікар, що рятує життя (ризикуючи своїм власним) – має лише три тисячі зарплати?!! На гарантовані надбавки лікарям (за версією трипальц-"паТРІотів") – начебто "нема грошей". Чи справді нема?

4145
15.03.2021

Великий піст у 2021 році налічує 47 днів. Відомо, що у цей проміжок часу треба дуже прискіпливо ставитись до харчового раціону...

2592
02.03.2021

За даними Держстату, в січні в Україні харчі здорожчали на 1,5%. Найбільше зросла ціна на такі базові продукти, як яйця (+15,4%), овочі (+6,5%) і соняшникову олію (+2,9%).  

3282
28.02.2021

Українська національна страва – борщ – опинилася у списку 20 найсмачніших супів у світі за версією американського видання СNN.   

3358
05.03.2021

Папа Римський Франциск прибув до Іраку з першим в історії папським візитом. Це також і перша його міжнародна поїздка з початку пандемії коронавірусу.

2764
07.02.2021

Синод Єпископів є постійно діючою установою, створеною Папою Павлом VI у 1965 році.

4479
03.02.2021

В цьому році парафіяни відзначили поважний ювілей – 150-ліття від дня освячення місцевого храму. 

4713 1
28.01.2021

Єдність з Ісусом, єдність між християнами та загальнолюдська єдність у світлі Христового заклику перебувати в Його любові були в центрі уваги проповіді, яку Папа Франциск приготував на завершення Тижня молитов за єдність християн.  

5063
06.04.2021

Єгипет готується провести церемонію урочистого транспортування понад двох десятків мумій від Єгипетського музею.

634
22.03.2021

Колишній президент США Дональд Трамп незабаром планує повернутися в соцмережі - щоправда, вже з власною платформою.  

1726
11.03.2021

За прийняття закону проголосували 220 членів палати представників, проти виступили 211 парламентаріїв. Президент США Джо Байден пообіцяв підписати документ 12 березня.

3168
22.02.2021

Міністри закордонних справ України та Польщі Дмитро Кулеба та Збігнєв Рау закликали США зробити все можливе для закриття проєкту "Північний потік 2".

3407
03.02.2021

Партія "Опозиційна платформа - За життя" проведе позачерговий з'їзд через рішення про введення санкцій проти народного депутата від цієї політсили Тараса Козака.

4804